Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az baj, hogyha egy 1 év 8...

Az baj, hogyha egy 1 év 8 hónapos gyerek nem ért meg semmit, amit mondunk? Nevére se hallgat, állatokat se utánoz, csak annyit mond, hogy "szi".

Figyelt kérdés
2021. nov. 28. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
A hallásával minden rendben?
2021. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

A védőnő nem jelezte, hogy bizony baj?

hallásvizsgálat?

2021. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem gáz. 21 hónapos a lányom és mindent megért, és kifejezi magát egyre változatosabban. És nem gondolnám, hogy csodagyerek lenne, mert akit ismerünk kortársai, azok ugyanígy viselkednek. Én biztos, hogy keresnék egy illetékes szakembert a helyetekben.
2021. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Baj. 15 hónapos lesz a lányom, gyakorlatilag mindent megért és már szavakat mond.
2021. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
20 hónapos a gyerkőc. minél előbb védőnő, gyerekorvos, aztán gyermekneurológussal kellene konzultálni, vizsgáltatni, aztán a nevelési tanácsadóhoz fordulni. valószínű fejlesztésre kell majd hordani őt. esetleges hallásvizsgálat sem ártana, lehet nem is hall. minél előbb induljatok el valamerre, lehetőleg még karácsony előtt!
2021. nov. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Hallásvizsgálatra vinném!
2021. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

En is elvinnem orvoshoz. Baratnom kislanya ugyanilyen volt, hogy 16 honaposan szinte semmire nem reagalt, a nevere egyaltalan. Kiderult, hogy autista. Persze nem azt mondom, hogy nalatok is ez a helyzet, mert lehet semmi komoly, csak ilyen a gyerek. Baratnom is azt hitte, hogy direkt nem reagál a gyerek semmire.

Mindenképp kivizsgaltatnam!

2021. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

A beszéd hiánya nem gond.

Az viszont igen, ha valóban nem érti a rövid, gesztussal nem kísért utasításokat sem: gyere; hozd ide a cipőd; vidd ki a kukába...stb.

2021. nov. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Másfél évesen a lányomnak mondtam: Vivikém kezdek fázni.

Erre Ő odament a komódhoz és kinyitotta az ajtaját, kihúzott egy pulcsit és nekem adta.

Igaz nem beszélt még akkor.

2021. nov. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem hogy alakultak a dolgok nalatok azota? Koszonom
2023. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!