Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevelő szülöknek mennyit...

Nevelő szülöknek mennyit fizetnek ?

Figyelt kérdés
ha egy kisbabát nevel

2021. nov. 30. 18:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

7

Ezt beszéld meg a többszázezer CSOK-os megélhetési gyerekvállalóval, meg a másik több százezerrelaki felvenné csak bar listán van.

2021. nov. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
A nevelőszülői alapdíj egységes mindenhol, ami egy fix összeg. Minden gyerek után jár fejpénz és plusz juttatás ha 3 év alatti és/vagy különleges szükségletű a gyermek. Pontos összeget nem tudok neked mondani, mert 2 éve itthon vagyok a gyerekemmel és nem tudom most mennyi az annyi de a szolgáltatónál ahol nev.szül. szeretnél lenni megmondják. Mondok egy példát: az alapdíjad 80.000+25.000 fejpénz + 8000 ha 3 év alatti vagy különleges (fogyatékos, sérült, beteg stb.) Mondhatod, hogy te csak pici babát szeretnél kapni de azokból elég kevés van. Lehet, hogy sokat kellene várnod rá és azt ugye tudod, hogy bármikor el is vihetik tőled?
2021. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
Jah amúgy nevelőszülőkkel foglalkozom. 😊 12 voltam
2021. nov. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%
Hiába mondjátok ez egy munka. Kemény de munka. Van hogy csak ideiglenesen kerül nevelőszülőhöz a gyerek majd visszakerül a vérszerinti szülőkhöz. Nem kötődhetsz túlzottan, mert a gyerekek jönnek és mennek. És nagyon sok vérszerinti szülő csak a pénzt látja a gyerekben. Ez a gyomorforgató. A nevelőszülők akiket én ismerek ezerszer jobb helyen vannak náluk a gyerekek még ha pénzről is szól mint az édes szülőknél. Annyi mindent mesélnek az ismerőseim, a gyerekek le vannak teljesen maradva az iskolában hónapok voltak mire a nevelőszülő felzárkóztatta, nem tudták hogy kell fürödni , ott kellett állni a nevelőszülőnek mosd a fogad, mosd az arcod stb… ezek kőkemény feladatok pl 6 éves gyereknek megtanítani. Vagy megmagyarázni hogy nem normális a lomok összeszedése, hiába csinálták apával lomtalanításkor.Hiszen a tiedet folyamatosan tanítottad, itt meg egyszerre kell felzárkóztatni. Pl sok adományt is kapnak, szárítógépet, mosógépet, mikrót. Nem sajnálom tőlük.
2021. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%

Anyagi részét megválaszolták előttem.


Egy ismerősöm nevelőszülő már hosszú ideje.

Mindig pici babák kerültek hozzá, szó szerint a kórházból, volt, hogy ikrek.

"Sajnos" a legtöbbnél pár év kellett, mire örökbe fogadták őket.

Ezt nagyon nehéz feldolgozni. Nyilván máshogy áll hozzá az ember, de amikor már veled van 2-3 vagy több évet, nehéz.

Az ismerőst ezt annyira megviselte, hogy nemrég született meg a babája. Ő ezt így dolgozza fel. (Pontos okot nem tudok, van már 3 nagyobb gyermekük, szép, békés, rendes család, így ehhez megjegyzést nem szeretnék.)

2021. dec. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
58%

Hát ez elég kevés pénz, és 0-24 órás elfoglaltság. Persze, ingyen vállalja vki? Akkor a tanár meg óvónő miért kap pénzt :)

De te legyél pszichológus meg pedagógus is egyben. Nincs ez megfizetve, plusz azért elég sok rosszat hallani némelyik gyerekről, miért nem a saját szülő van leszólva, aki elhanyagolta a gyereket? Ezerszer jobb helye van a nevelőszülőnél, aztán 100ezret sem kap. Épp csak elég a gyerekre. Ha nem lop, mert olyat is hallottam, ott igencsak mínuszba mentek, mert a gyerek konkrétan kirabolta őket.

2021. dec. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
26%

16

Ha kisbabát nevel többet kap mintha sajátot nevel ha meg 2+ éveseket akkor nem 0-24 órás a dolog,dolgozhat mellette.

2021. dec. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
42%
Hiába mondjátok, azért kapnak pénzt, és rengetek kiegészítést. Alapból mindenre jogosultak. Gyerekvédelmi, lakásfenntartási, ingyen kaja, könyv. Ha orvoshoz viszik külön fizetik az utat. Az egyik nevelőszülő ismerősöm egyedül szülő 5 gyereket nevel. Ott mindig sok a kaja, a gyerekeknek új biciklit vesz, ezeregy játék, mennek a Balatonra minden évben. Jó soruk van a gyerekeknek. Évente festet mert azért becsülettel rongálnak is. Kérdezem én ha alig kapnak pénzt akkor ez miből van? Nem sajnálom tőlük de csak megéri nekik , meg futja sok mindenre. Egy egyedülálló anya nem tud ennyit költeni a gyerekére.
2021. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!