Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fürdés közben a babám benyelt...

Fürdés közben a babám benyelt a vízből. Lehet baj?

Figyelt kérdés
11 hónapos babám ma fürdés közben nagyon ficánkolt (nagy kádban, ülve fürdik). Egy óvatlan pillanatban bele bukott a vízbe és utána kapkodott levegőért. Nem sok vízben fürdik, de pont annyi, hogy nyelt belőle. Abban a másodpercben ki kaptam a kádból és megütögettem a hátát, köhögött picit és ordított nyilván az ijedtségtől. Azóta már vacsorázott és alszik, de nem hagy nyugodni a dolog. Honnan tudom, ha ne adj Isten víz ment a tüdejébe? Annyi rosszat olvastam most a neten erről, félek :(

2021. dec. 7. 21:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem lesz semmi baja, nyugodj meg.
2021. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy víz ment a tüdejébe, inkább csak a légcsőbe jutott, ahonnan rögtőn visszaköhögte, a tüdejéig le sem jutott.

Mindenki nyel félre élete során, szerencsére ritka a tragédia emiatt.

Amúgy azt mondják, hogy folyadékot félrenyel i kevésbé veszélyes, azt könnyebb felköhögni, veszélyesebb ételt, pl. borsót félrenyelni.


Egy szó mint száz: nyugodj meg, nincs semmi baj.

2021. dec. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Míg nem volt Google mindenki sokkal nyugodtabb volt…komolyan..
2021. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindnekinek, igyekszem, de jelen pillanatban a szememet sem merem le csukni nemhogy aludni éjjel 😅

3-as teljesen igazad van, pedig már annyiszor megfogadtam, hogy nem olvasgatok mindenfélét :/

2021. dec. 7. 21:55
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

pedig csukd le és aludj.. te tudnál enni miközben fuldokolsz? :)

3-as válasza tökéletes.. ha nem lenne net-google- már mélyen aludnál, hisz a gyereked evett és nyugodtan alszik.. :)

2021. dec. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg attól ordított, hogy kikaptad a vízből és megijedt. Sokszor a szülő reakciója hozza rájuk a frászt (én is csinálok ilyet gyakran, szóval nem beszólásnak szánom), ők maguktól legfeljebb meglepődnek, de mennek tovább ;) Semmi baja nem lett, nyugi. Aludjatok jól.
2021. dec. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Ennyi idős koromban nálam folyton ez volt. Most nincs semmi bajom
2021. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Volt 1X, első és egyben utolsó alkalommal gyerekdoki csajom.

Őt hajnal 2-kor is felhívták ilyen kérdésekkel, mint: "Babám beleivott a fürdővizébe, lesz e tüdőrákja?", "Picikém megnyalta a Zsolnai vázát, vajon eltörik-e a bal térde?" meg hasonló, beteges baromságokkal.

2021. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Azt hallottam az ilyesmitől béka nőhet a gyerek hasàba. Holnap reggel ellenőrizd, hogy kuruttyol-e odabenn.
2021. dec. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

8-as, sajnálom a gyerekdokikat is. Rengeteg az idegbeteg paramami.


A gyereknek semmi baja sem lesz ettől. A túlféltéstől azonban majd lehet lelki nyomorult.

2021. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!