Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyukák miért ennyire...

Az anyukák miért ennyire ítélkezők egymással? (főleg a kisbabás, kisgyerekes réteg)

Figyelt kérdés

Én is megkaptam már, hogy minek nekünk pihenőszék, Adamo hinta, vagy etetőszék, hát mikor lesz a kezemben az a gyerek, minek szülöm így meg. Vagy hogy mennyire felesleges, hogy úgy jár hozzánk gyógytornász az újszülöttünkhöz, hogy amúgy nincs problémája, nem feszes sehol, miért nem foglalkozom vele én.

Később hogy minek szenvedtetem azzal, hogy visszük mindenfelé a világban, neki a saját környezetére van szüksége, nem a tengerpartra, idegen országokra.


Ha viszed magaddal mindenfelé, akkor beteg lesz, mindent elkap, nem igaz, hogy nem tudsz leszakadni a gyerekről. Ha mondjuk otthon marad az apjával, nagyszülőkkel, keresztszülőkkel, netalántán az egyenesen a pokolból származó bébiszitterrel, akkor megint minek szülted meg, ha más "neveli".

Ha törődsz magaddal, sportolsz, csinosan öltözködsz és eljársz szépségszalonba, masszíroztatni, vagy akárhova "énidőzni", akkor újra csak nem fontos neked a gyerek, és csak azért szültél, hogy villogj vele. De ha meg otthon érzed jól magad úgy, hogy az össz sportod heti 2 RubintRéka, akkor elhagytad magad, és a férjed is elhagy majd.


És még rengeteg példát lehetne írni...

Az a legrosszabb, hogy ugyanolyan nők, akik anyák is, esnek így neki a másiknak. Ráadásul sokszor olvasom itt, hogy olyan dolgokra kérdeznek rá, szólnak bele, amikhez semmi közük. Pl. ha leírja valaki, hogy császárral szül, vagy nem szoptat, rögtön az első kérdés, hogy ugyan miért?! Őszintén, kinek mi köze van az én méhemhez, vagy mellemhez? Ki egy idegen nekem, hogy pálcát törjön felettem, ismeretlenül?

Miért érzik sokan, hogy attól, mert anyák lettek, hirtelen mindenhez is értenek, és mindent jobban tudnak?


2021. dec. 12. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Nő nőnek a farkasa, tökmindegy hogy anyuka vagy gyermektelen. Ez sajnos ilyen.
2021. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer egy ismerős férfi mondta nekem hogy ő le van döbbenve, milyen szemetek egymással a nők. Én erre csak azt tudtam mondani, hogy és akkor még nem járt anyukás fórumon. Gusztustalan.

Egyébként az ilyen mindenben okos nők, gyerek előtt is ilyenek voltak hidd el

2021. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos ez szerintem sem gyerek kérdése, sok nő alapból ilyen a saját nemével szemben. A gyerek csak egy újabb terep, ahol szekálhat másokat.
2021. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak a nők, különösen az anyák között jellemző. Az emberek jelentős része szeret okosabb lenni a másiknál, mert az ingyen van és legalább annak örülhet, ha másnak nem is. Az anyák így tudnak okosabbak lenni a többieknél: ők megmondták, hogy nem úgy kell, nekik igazuk van - legalábbis saját maguk szerint. De eközben apa is ugyanilyen okos, csak ő abban, hogy kell csinálni a kerítés betonalapját. Viszont ahogy előttem is mondták: anyuka már akkor is ilyen volt, mikor nem volt gyereke, mert már akkor is vágyott rá, hogy ő márpedig okosabb legyen mindenkinél. Sőt, ha majd nagymama lesz, akkor is baromi okos lesz, különösen a menyével vagy vejével szemben. De simán bele fog állni a saját gyerekébe is, ha ezzel elérheti a vágyott elégedettséget afelett, hogy mégiscsak ő az okosabb.
2021. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Tökéletes válaszokat kaptál, 100%-ban igaz amit írnak.
2021. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak lesek az anyukás csoportokban. Szerintem ez sok esetben önigazoláson és belső bizonytalanságon múlik. Úgy gondolja, hogy CSAK egyféle módon lehet "jól" gyereket nevelni, és ezt így tölti ki másokon. Mert azt látja, hogy másoknál másképp is tud ez működni és nem omlik össze az egész rendszer a fenébe, és ez a magába vetett hitét rombolja. Nekem legalábbis ez az elméletem. Aki magabiztos és önazonos az nem fog így nekiesni másoknak, ez egészen biztos (én is megkaptam már egyébként, hogy minek szültem, meg az adott kommentelő "nem azért szült, hogy utána folyton lepasszolja másnak a gyereket", mert röpke másfél év után rá mertem bízni a gyerekem egy éjszakára a nagymamájára, hogy a férjemmel kettesben tudjunk felnőtt programra menni).
2021. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Van egy facebook fórum, ahol van 2 nő, akik levegőt se vesznek az okoskodásban.

Az egyik az admin, és olyan felháborodott ha valaki nem úgy csinálja ahogy ő. A másik is előszeretettel hangoztatja hogy mi minden TILOS. Pl TILOS falatkákat adni ha már pürével kezdtél. TILOS akár egy korty vizet is adni 6 hónapos kora előtt. TILOS 6 hónapos kor előtt elkezdeni a hozzátáplálást.

Már azon gondolkozok kilépek onnan... Nehéz elfogadniuk, hogy más másképp csinálja.

2021. dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7# Mi ez a csoport?
2021. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Külföldi magyar kismamás. Semmi specifikus, ami pl szoptatás, vagy BLW dolgokról szólna.
2021. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Kevés kivételtől eltekintve én már nem kommunikálok nőkkel. Azóta sokkal boldogabb vagyok.
2021. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!