Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyukák miért ennyire...

Az anyukák miért ennyire ítélkezők egymással? (főleg a kisbabás, kisgyerekes réteg)

Figyelt kérdés

Én is megkaptam már, hogy minek nekünk pihenőszék, Adamo hinta, vagy etetőszék, hát mikor lesz a kezemben az a gyerek, minek szülöm így meg. Vagy hogy mennyire felesleges, hogy úgy jár hozzánk gyógytornász az újszülöttünkhöz, hogy amúgy nincs problémája, nem feszes sehol, miért nem foglalkozom vele én.

Később hogy minek szenvedtetem azzal, hogy visszük mindenfelé a világban, neki a saját környezetére van szüksége, nem a tengerpartra, idegen országokra.


Ha viszed magaddal mindenfelé, akkor beteg lesz, mindent elkap, nem igaz, hogy nem tudsz leszakadni a gyerekről. Ha mondjuk otthon marad az apjával, nagyszülőkkel, keresztszülőkkel, netalántán az egyenesen a pokolból származó bébiszitterrel, akkor megint minek szülted meg, ha más "neveli".

Ha törődsz magaddal, sportolsz, csinosan öltözködsz és eljársz szépségszalonba, masszíroztatni, vagy akárhova "énidőzni", akkor újra csak nem fontos neked a gyerek, és csak azért szültél, hogy villogj vele. De ha meg otthon érzed jól magad úgy, hogy az össz sportod heti 2 RubintRéka, akkor elhagytad magad, és a férjed is elhagy majd.


És még rengeteg példát lehetne írni...

Az a legrosszabb, hogy ugyanolyan nők, akik anyák is, esnek így neki a másiknak. Ráadásul sokszor olvasom itt, hogy olyan dolgokra kérdeznek rá, szólnak bele, amikhez semmi közük. Pl. ha leírja valaki, hogy császárral szül, vagy nem szoptat, rögtön az első kérdés, hogy ugyan miért?! Őszintén, kinek mi köze van az én méhemhez, vagy mellemhez? Ki egy idegen nekem, hogy pálcát törjön felettem, ismeretlenül?

Miért érzik sokan, hogy attól, mert anyák lettek, hirtelen mindenhez is értenek, és mindent jobban tudnak?


2021. dec. 12. 18:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem anyámon kívül senki nem szol bele és engem sem érdekel ,hogy ki mit vesz,ki hogy csinálja.Cseréld le az ismerettségi kört!
2021. dec. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva ezért nem jöttem ki soha jól a nőkkel. Ha lehet csúnya szóval élni, nem is gondolná az ember, hogy a nők között megy állandóan a legnagyobb f*sz méregetés. A férfiakkal olyan jól el lehet társalogni a semmiről is, amint összesodor az élet nőkkel, akkor rögtön a fúrás, a kibeszélés, a rosszindulat. De a kedvencem, amikor 2,5 órán keresztül tolja, hogy az ő gyereke ilyen, az ő gyereke így csinálja, az ő gyerekének ez volt a napirendje, blablaa... És ott ülök már lebicsakló fejjel és próbálom elterelni a témát, de két mondat után megint ott tartunk, hogy az ő gyereke. Én ezektől halálra unom magam és egyszerűen nem értem. Egyáltalán attól, hogy anyák lettünk, miért beszélünk csak a gyerekekről? Ha véletlen mást hozok szóba, azért vagyok rossz... És ha már a gyerekekről beszélünk, miért érez mindenki késztetést arra, hogy elmondja, ő jobban tudja!?

Egyébként a legkedvesebb sztorim az volt, amikor 14 hetes terhesen 24 órán belül kaptunk egy véleményt, hogy a babát 3 óránként éjszaka is ébreszteni kell és szoptatni. Egyet, hogy a babát igény szerint kell éjszaka szoptatni. Egyet arról, hogy ha megébred csak vizet adjunk neki, meg egyet arról, hogy csak teát. Egyikőjüktől sem kérdeztük, maguktól osztották a jótanácsokat... Na hát itt döntöttük el, hogy köszönjük a tanácsokat, majd mi kialakítjuk az életünket. :D Aztán eszembe is jutott, hogy úristen mostantól erre számítsunk? Még meg sem született, de már jönnek a kéretlen egymásra licitáló jobbnál jobb tanácsok!? :| És a legszebb, hogy eszükbe sem jut, hogy más gyereke más lehet... Képes vérre menni, hogy márpedig annak működnie KELL!!!

Ez szerintem is alap beállítottság. A nők 85%-a szerintem ilyen. Az anyaság csak felnagyítja a dolgokat, hiszen egyel több dolog amiről lehet csámcsogni. Ha nincs gyereketek is kikezd, mert te tanultabb vagy, többet keresel, masszázsra jársz, amíg ő gürcöl. Neked minden összejött, neked szebb a hajad, vagy jobb a ruhád, avagy éppen használt boltban veszed a ruhád, pedig megtehetnéd, hogy... Neked jobban keres a férjed, neked más a nappalid színe, blaablaaa. Az ilyen nő mindig keres és talál is fogást, éppen ezért sikertelen az élet más területén valószínűleg. Túl nagy hangsúlyt fektet arra, hogy mással mi van. Én szeretem a családom, a munkám, a szüleim. Velük foglalkozom, nem vagyok hajlandó belemenni mások kibeszélésébe, untat, nem érdekel. Legutóbb azért kezdett ki a haveri társaság női egylete, mert én magasról teszek mások véleményére. Csoda? :D A srácokat imádom ebben a társaságban, de a nők... pffii... A férjem erőltette egy darabig, hogy próbáljak összebarátkozni velük, aztán amikor elmeséltem egy-egy csajos alkalom eseményeit megértette miért nem fog ez menni. :D

2021. dec. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Mert mindenki azthiszi magarol hogy o a tokeletes. En most varok babat de eszenbe sincs azon agyalni h mad miert csinal igy ugy.. mindenki csinalja a dolgait ugy ahogy akarja.. nem is ertem az ilyeneket.. de ugy vagyok vele mondjak aztan egyik fulemenen be masikon ki 😆
2022. jan. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!