Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik ugyanazt a nevet adták a...

Akik ugyanazt a nevet adták a gyereknek, mint ami a szülőjé vagy valamelyik felmenőjé: hogy különböztetik meg a gyereket a másik családtagtól?

Figyelt kérdés
(A kérdésben az érdekel, aki első névnek adta a gyerekének azt a nevet, vagy második névnek adta, de a második néven is szólítják.) Milyen minta alapján hívjátok és mi a gyerek és a rokon neve?
2021. dec. 14. 20:22
A kérdező szavazást indított:
Robi-Robika, Zsófi-Zsófika
Rőbert-Robi, Bettina-Betti (teljes név, becézett név)
Isti-Pista, Alexa-Szandra (ugyanaz a név, de más becézéssel)
Nagy/ÖregLaci-KisLaci, NagyIvett-KisIvett
Nagy/ÖregLaci-KisLacika, NagyIvett-KisIvettke
Egyéb
25 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%
Ennél szánalmasabb szokás nincs, egoizmus csúcsra járatva nulla kreativitással megfejelve, ki szoktam röhögni az ilyet, főleg amikor szegény kisgyerek valami eszméletlenül degradáló néven van hívva mert ugye ott van apuka / anyuka, az eredeti példány.
2021. dec. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

Nekem csak most lesz babám, de anyám nevét örököltem.

Az egyébre mentem, mert szinte minden néven hívnak minket. Eszter-Eszti, Eszter-Eszterke, NagyEszter-KisEszter, egyedül az Alexás-Szandrás példán nem hívnak minket.

2021. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%

Én inkább felmenok iranti tiszteletnek, hagyomanyorzesnek hívnám, de hat kinek mi.

Egyébként becenevek vannak, mint mindenki másnál.

2021. dec. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk Judit/Kisjudit, Anna/Kisanna verziók vannak.
2021. dec. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is (Nagy)Katica van és kis Katica
2021. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
64%

A környezetemben az a jellemző, hogy az elsőszülött fiú az apja keresztnevét kapta, és a Józsi-Jóska, Pista-Pityu megkülönböztetés a használatos.

Egyébként hülyeségnek tartom én is ezt a szokást, de hát kinek a pap, kinek a paplan.

2021. dec. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%

1.

Nekem a mai divatos nevek,celebnevek ill.a kb.lassan 3-4 utónév adás a szánalmas.

A fiam pl.azért kapta az apja nevét,mert az a név tetszett mindig is. Nem fogom csak azért Józsinak nevezni ami nem is tetszik,mert Pista az apja is.

2021. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
44%

A nővérem az anyám nevét kapta, őket Erzsi és Ezsikeként különböztették meg. Én Beáta vagyok, Beátának is hívnak. Lányomat Beának hívjuk.

Férjem Laci, fiam Lacó.

2021. dec. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%
7: van átmenet aközött már ne is haragudj, hogy az ember egy lépést sem tesz hogy kitaláljon egy nevet egy individuális embernek mert jó lesz apáé is meg aközött, hogy elnevezi Medoxnak és társainak. Nekem is a férjem (egyébként nagyon ritka) neve a legnagyobb kedvencem, de soha nem adnám a gyerekemnek, egy elég belőle a családban, külön embernek legyen külön neve. Tradíciónak meg tiszteletnek meg nevezzék ezt a birkák, jó kifogás, lehet máshogy is tisztelni a felmenőket, én pl zokon is vennék egy ilyen megnyilvánulást a leszármazottaimtól, ne velem magyarázzák már meg azt, hogy semmi kreativitás és önálló gondolat nem szorult beléjük, vagy épp ennyire lusták, kinél mi a motiváció…
2021. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó kiahygtad az apukákat akiknek kicsi a pöchi és kell nekik egy kicsinyítőképzős mini verzió hogy ők maguk nagyobbnak érezhessék magukat 😅
2021. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!