Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya fel tudja ismerni...

A kutya fel tudja ismerni hogyha másik kutyát lát, bármilyen fajtájú is? meg tudja különböztetni hogy az olyan mint ő, avgy egy másvalami?

Figyelt kérdés
vagy minden más élőlényt úgy kezel a környezetében hogy egy másik állat? szóval az ember is csak egy nagyobb kutya számukra?
2020. szept. 7. 18:38
 1/8 A kérdező kommentje:
csak hogy a kisebb termetűek sem ugyanúgy reagálnak egy méretük közeli másfajta ebre mintha macska lenne
2020. szept. 7. 18:40
 2/8 A kérdező kommentje:
szóval mennyire van meg bennük ez hogy olyan mint én, vagy más mint én? és ez kimerül annyiban hogyha kisebb akkor préda, ha nagyobb akkor tartanom kell tőle? ez az alapja?
2020. szept. 7. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Neked nincs kutyád, igaz? Persze, hogy felismeri a fajtársait! És felismeri a más fajba tartozóakat! Sőt, a különböző fajokat is meg tudja különböztetni: pl. macskákra nem kapcsol be, ha hozzászocializálták, de nyúlra igen.
2020. szept. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy ilyen szempontból mennyire fejlett az agyuk, azért kérdezem. ez az éntudat/öntudat dolog mindig kérdéses volt az állatoknál
2020. szept. 7. 18:48
 5/8 A kérdező kommentje:
tudom hogy neveléssel sokminden elérhető, inkább az alap állapot érdekelne. pl. a nyulas-macskás példa is meglepett, azt hittem mindkettő vadászösztön náluk és nem lehet kiiktatni
2020. szept. 7. 18:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ösztönt nem lehet kiiktatni, de kontrollálni, adott mederbe terelni lehet! Mindenféle állat levadászásáról is le lehet szoktatni a kutyát! És határozottan van éntudata a kutyáknak. Ez nem kérdés, ez már tény. Ha érdekelnek ezek a dolgok, olvass etológiai cikkeket, kutatásokat.
2020. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
En ugy tudom, hogy igen, az egy fajtaba tartozo kutyak erzik a masikon. Az en hava-yorki keverekem peldaul el-hal a nem bull tipusu terrierekert. Yorkie, westie, jack russell, stb. De konkretan a yorkie es westie fajtaju kutyakert megorul. Nagyon messzirol kiszurja oket es lebetonozik, menne oda, orulten csovalja a farkat nekik. A tobbi kutyaval nem viselkedik ennyire baratsagosan, nem ennyire kozvetlen veluk. A szanhuzo kutyak is tudtommal felismerik egymast, tapasztaltam is mar. A szanhuzo mentesnel is kulon tesztelik oket mas szanhuzo kutyakkal es egyeb kutyakkal, lattam mar olyan kutyat ott, akire azt irtak, hogy szanhuzokkal nagyon baratsagos, a tobbi kutyaval viszont nem es tartozkodik toluk. Tehat szerintem nem az van, hogy egy husky meglat egy husky-t es azt gondolja, hogy na, ez is egy husky. Inkabb azt, hogy na, ez az eb is hasonlo hozzam. Erzik az energiakat. Erdekes mindenesetre.
2020. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Te is felismered az embert attól függetlenül, hogy más ruhában van, más nyelvet beszél, más bőrszíne van, nem olyan magas mint te..

A kutya is megismeri a sajátjait.

Más állatot így, hogy az ott macska a másik meg nyúl nem. Másik állat.

Ha többször látja a két külön állatot tud különbséget tenni főleg szag alapján, de nem hinném, hogy csoportosítja.

Füles ugráló idegen állat és bajuszos karmoló idegen állat.

2020. szept. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!