Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki 35 év körül vállalta az...

Aki 35 év körül vállalta az első gyermekét, azok hogyan élték meg? Elsőként nőkre gondolok. Minden rendben volt a terhesség alatt és utána a picivel?

Figyelt kérdés
Nem éreztétek magatokat túl 'korosnak' hozzá? Mindenféle tapasztalat érdekel!
2021. dec. 15. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Minden rendben volt. Nem, nem éreztem magam "túl korosnak", nem gondolnám, hogy egy 35 éves nő bármihez is "túl koros". Legfeljebb általános iskolásnak az.
2021. dec. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a petesejtek öregednek és én félek, hogy a baba valami rendellenességgel, fogyatékkal születik, mindannak ellenére, hogy nincs ilyen a családunkban. Meg a másik, hogy 55 lennék, amire ő 20. Az unokákat már lehet meg sem látnám.
2021. dec. 15. 22:34
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Eseménytelen terhességem volt. Semmi hátrányt nem éreztem a "korom" miatt. Nem is szólt be senki. Az éjszakai felkelések kikészítenek, de szerintem fiatalabb koromban se bírtam volna jobban. Imádok aludni. Illetve imádtam😁
2021. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A genetikai rendellenességek szűrhetők, akár családtervezés kezdetén is érdemes elmenni tanácsadásra, terhesség során meg méhlepény vagy magzatvíz vizsgálattal megállapítható, hogy rendben van-e a baba. Beteg gyereke pedig nem csak a 35 évesnek és nem csak annak lehet, akinek van ilyen hozzátartozója - ez csak egy általánosan elterjedt téveszme.

Unokák. Hát fene tudja. Én azzal is beérem, ha a gyerekemet látom felnőni. Fura nekem ez a "nem szülök gyereket, mert az unokámat nem fogom látni" dolog. Ha nem szülsz, akkor meg tuti nem lesz unokád. Akkor ugyanott vagy, nem? :-D Sajnos láttam én már fiatalon gyereket vállaló szülőt is idő előtt meghalni. Felénk az a mondás járja: nem a koros, hanem a soros...

De úgy csinálod, ahogy te jónak érzed.

2021. dec. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem ilyen sarkos, hogy az unoka miatt szülök, csak eszembe jutott. Anyám 44 volt, amikor meghalt, én 20 voltam ekkor. És még mindig olyan nagy szükség lenne rá, belefájdul a szívem, ha arra gondolok, hogy a 10 éves gyermekemet itt hagyjam.
2021. dec. 15. 22:47
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Én is aggódtam a baba egészsége miatt. Főleg, hogy a férjem negyven feletti. De eddig úgy tűnik minden a legnagyobb rendben van. Szépen fejlődik a fiúnk. Nekem nem furcsa a helyzet, mert anyukám harminchárom volt amikor én születtem. Még jól bírják magukat apukámmal és sokat unokáznak.
2021. dec. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Én 33 vagyok, a férjem 37. Én bizony öregnek érzem magunkat így hogy első baba. Második gyerek már necces, harmadik biztosan nem lesz, pedig nagy családot szerettem volna.
2021. dec. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 és 33 évesen szültem, szerintem 33 évesen sokkal érettebb vagyok mimt 24 évesen anno.Szívesen szülnék még, nálam 38 a felső határ.
2021. dec. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekemet 34, másodikat 36 évesen szültem. Nem így szerettem volna, korábban akartam, de így jött ki. Nem bántam meg és egyáltalán nem éreztem idősnek magamat a gyermekvállaláshoz. Amúgy is kissé késő erő típus vagyok. Harmadikat már azért nem szeretnék, most lesz egy éves a kicsi és legkorábban akkor lenne érdemes próbálkozni, kb 38 éves lennék, mire megszületne. Az már szerintem sok. Anyukám 37 éves volt, amikor az öcsém született, azt mondta, szülés szempontjából az volt a legkönnyebb, de más téren nem. Már idősnek érezte magát, nem volt annyi energiája, ráadásul mi is ott voltunk, nagyobbak. És az óvodában, iskolában is kilógott a sorból, mert nála jóval fiatalabb, huszonéves anyukák voltak, velük nem igazán találta meg a közös hangot. Ma már mondjuk ez nem biztos, hogy így van, mert sokan bőven harminc felett vállalnak gyereket.
2021. dec. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Barátnőm 36 éves

18 évesen szült először

Aztan volt egy vetélése 27 évesen

34 évesen szült egy egészséges kisfiút

És most 36 évesen született meg a második kisfia

Semmi probléma nem volt

Jól vannak

Abszolút nem érzi magát öregnek

Mondjuk amúgysem gondolnám hogy a 35 öreg....

Probléma 20 évesen is lehet....

Genetika..

2021. dec. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!