Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » T! mikor mondanátok el avagy...

T! mikor mondanátok el avagy fogjátok elmondani a családnak, hogy kisbabátok lesz?

Figyelt kérdés
Hányadik héten? Van aki megvárja a genetikát? Vagy hogyan tervezitek?
2021. dec. 22. 20:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
41%
Azonnal elmondanám. Minek titkolni?
2021. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Fiunkat a nagyon szűk családnak ( anyukám, férjem keresztszülei, unokatesói) a 7hetes megállapítás után mondtuk el.

Többieknek(tesóim, nevelőapám, barátok) 18hetesen tudták meg.


Második terhességem anya tudta egyedül. Nem is akartuk nagy dobra verni. 9hetesen elvetéltem. Egy kórházban dolgozó "barátnak" hála, kb a fele ismerősi kör megtudta. Nagyon szar volt mjndenkinek magyarázkodni.


Lányunkat anya tudta meg a 7 hetes megállapítás után. Mindenki más a 18.hét után.

2021. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
8 hetes mondtuk el a családnak, barátoknak. A többiek csak akkor tudták meg, amikor már megszületett.
2021. dec. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
8+2 naposan lesz majd az első uh, terhesség megállapítás, utána akarjuk elmondani. Az első babánál is kb 8 hetes voltam, mikor bejelentettük. 12 hetig nem birnam titkolni, már most bevagyok sózva, de megakarom várni, hogy a doki is mondjon rá valamit.
2021. dec. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Én nem értem azokat akik rogton a pozi teszt után bejelentik az egesz csaladnak, és ha rá pár napra mégis megjon neki a vérzés akkor megint végigmegy a családon, hogy bocsi, mégse... Vagy nem lesz szívhang, üres a petezsák, stb...
2021. dec. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 flora08 ***** válasza:
90%
Anyukámnak elmondtam, amikor a pozitív teszt után először mentem orvoshoz. Amikor az orvos megállapította a terhességet, elmondtuk a többi családtagnak is. Izgultunk természetesen, hogy jó helyen van-e, lesz- e szívhang, de a szüleikkel sokat beszélünk, találkozunk, így nem akartunk hetekig, hónapokig titkolózni előttük. A barátainknak csak a 12. heti ultrahang után mondtuk el, ahogy a szülőknek is az óvodában (óvónő vagyok).
2021. dec. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
5, és? Kitől várhatja az ember a támogatást ilyenkor, ha nem a családtól?
2021. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 napja teszteltem pozitívat.

Csak a hugom tudja,mert tudta,hogy szeretnénk lassan babát és rákérdezett,hogy terhes vagyok-e.

Minden nap beszélünk,nagyon jó a kapcsolatom vele,így neki elmondtam.

Egyébként én meg szeretném várni a 12 hetes vizsgálatot.

Én valahogy csak a páromtól szeretném a támogatást,ha bármi baj van.

Engem nagyon megviselne,ha mindenkinek sorba el kéne mondani,hogy elment...

Meg például beteg babát nem tartunk meg.

Azért ez elég megosztó téma,nem akarnám még a fájdalom tetejébe azt ecsetelni miért döntöttünk így.

Szóval egyelőre mindenképp várunk,még mi sem hisszük el egyébként,úgyhogy még nem nehéz titokban tartani.

2021. dec. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
7es a ferjedtől. Nekem a csaladom kb 50 fő, 50 embernek én nem akarok magyarazkodni.
2021. dec. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Valakinek van olyan viszonya az anyjával, testvérével vagy bárki el a családból hogy rájuk is támaszkodik. Bármilyen hihetetlen is a mai világban. Nálunk nagyon szoros a viszony a szűk családon belül, teljesen egyértelmű volt hogy elmondtam nekik öthetesen. Ha baj lett volna, azt is. Sőt anyám és nagynéném azt is tudta hogy előtte lévő hónapban volt egy kémiaim. Sokat ad, ha nőrokonnal meg tudom ezeket beszélni, mivel a férjemnek kevés tapasztalata van ennek az egésznek a fizikális és lelki részével.


Szóval hetessel értek egyet, szerintem egy jó családban egyáltalán nem szükséges sumákolni az X-edik genetikai ultrahangig.

2021. dec. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!