Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha az apuka...

Mit tudok tenni, ha az apuka minden plusz költség felét (pl cipő) kifizetteti, viszont ha én kérem, hogy fizesse ki a gyerekekkel kapcsolatos rendkívüli kiadások felét, arra nem hajlandó?

Figyelt kérdés
Az indok, hogy belefér a tartásdíj összegébe (40 ezer Ft)
2022. jan. 5. 06:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
Sokat nem sajnos. Igazából még örülhetsz hogy mikor nála van mondjuk vesz neki cipőt, még ha felét ki is fizetteti veled. Csak a gyerektartás a kötelező, azon kívül ha el se viszi egyáltalán akkor se tudsz mit tenni
2022. jan. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Alapvetően apukának annyit kell fizetnie, amennyi tartásdíjat megítéltek. Ez van.
2022. jan. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Te neveled a gyereket, jól ertem? Neked a tartasdijbol kell kigazdalkodni, amit meg ő vesz külön a gyereknek, az a magánügye és ajándék számít, nem kell bele semmit fizetned. Neki se kell semmi máshoz hozzájárulnia a tartasdijon kívül.
2022. jan. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 qkker1 ***** válasza:
100%
Tartásdíjon felül -hacsak a Bíróság másképp nem rendelkezett- semmi kötelezettsége nincs az apának /jogilag/.
2022. jan. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
98%

"Az indok, hogy belefér a tartásdíj összegébe"

Ilyen indok nincs.

Nem kell kifizetni.

2022. jan. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

És mit tesz ha nem fizeted ki a felét?

Legalább olyan dolgokat, és akkor vesz, mikor szükséges?


Csak mert az exem hajlamos volt túlzásokba esni.

pl: 20ezerért vett a lányunknak(4 évesen) "balerina" cipőt, januárban. Aztán meg csodálkozott h nem akarom kifizetni a felét egy drága és akkor teljesen felesleges dolognak.

Vagy mikor elsős lett 80ezerért vett neki telefon.

Hát azt a 40et se látta tőlem....

Akkor letisztáztuk hogy először megbeszéljük, aztán vásárlunk.

Szerencsére azóta nincs gond, értelmesen megvitatjuk h mi kell, és mennyit érdemes rááldozni

2022. jan. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
De minek fizeted kiM
2022. jan. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
"amit meg ő vesz külön a gyereknek, az a magánügye és ajándék számít" de kifizetteti a felét, tehát nem magánügye sajnos
2022. jan. 5. 08:27
 9/33 A kérdező kommentje:
"De minek fizeted kiM" mert nem akarok balhét. Jön és közli, hogy vett egy cipőt, ennyi meg ennyi a fele, fizessem ki, én meg vagyok olyan hülye, hogy kifizetem, mert egyébként tényleg kellett a gyereknek a cipő, mert nem volt neki. Ha én veszem meg a cipőt, annak viszont nem fogja kifizetni a felét (tapasztalat), hanem közli, hogy annak bele kell férnie a tartásdíjba.
2022. jan. 5. 08:31
 10/33 anonim ***** válasza:
27%
40ezer nem kevés. Gondolom kapod a családit is, te is teszel hozzá, 80-90ezer csak elég egy gyerekre, abból telne cipőre is
2022. jan. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!