Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két hét múlva szülök és...

Két hét múlva szülök és elbizonytalanodtam, ez természetes ilyenkor?

Figyelt kérdés

Elkezdtem félni attól, hogy rossz anya leszek. Vagy esetleg olyan anya, mint az én anyám volt. Ha valami sikerült akkor nem kaptam érte dicséretet, ha valamit elrontottam akkor viszont keményen büntetett. Gyerekként sosem kaptam annyi figyelmet amennyit szerettem volna. Eddig pozitívan álltam a dologhoz. Mindig igyekeztem másként cselekedni mint, a szüleim. Viszont most nagyon rám jött a para.


22/N


2022. jan. 8. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, leírtad kb. minden anyuka érzéseit. Aztán majd jön az a pont, amikor meglátod a tetteidben konkrétan anyukádat és szinte a fejed vered a falba, mert bizony elő-elő fog bukkanni, akkor is, ha elutasítod. Ilyen az élet. De csináljuk, és megpróbáljuk a legjobban csinálni. Olvasgass az "elég jó anya" fogalmáról ;) és nyugi!
2022. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A különbség közted és az anyukád között, hogy ő soha a büdös életben nem fogja elismerni, hogy bármiben is hibázott, te viszont igen. Nem kell tökéletes anyának lenni, szeresd a gyereked és ezt mindig mutasd ki, akkor meg fogja bocsátani, ha időnként elszakad a cérna.
2022. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 2.válaszadóval teljesen egyetértek. :)
2022. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem értek vele egyet, mert attól, hogy anyáink nem mondják ki az érzéseiket, minden csak feltételezés. Honnan tudod, hogy nem őrlődik? Akkoriban ezt nem volt divat bevallani. Az pedig, hogy szarul csinálta, nem jelenti azt, hogy nem tett meg mindent, ami akkor tőle telhető volt. Hogy ennyire tellett, az más kérdés. Semmivel sem jobb ember az, aki szarul nevel fel egy gyereket, mint az a gyerek, aki csak rosszat feltételez a szüleiről, könyörület nélkül. Ha igazán mások akarunk lenni, akkor beszélgessünk! Nyíljunk meg! Ott van a különbség, szerintem, nem a gondolatokban.
2022. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!