Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van joga ezt mondani egy...

Van joga ezt mondani egy védőnőnek?

Figyelt kérdés
Ma volt nálunk környezettanulmányon a védőnő és többször is megjegyzést tett arra, hogy albérletben élünk. Eddig is tudta, hisz az első találkozásnál szóba került, de eddig nem volt rosszindulatú ezzel kapcsolatban. Ma azzal kezdte, hogy: "szép lakás, de hát nem saját így nem sokat számít". Aztán megkérdezte mikorra tervezzük a saját ház vásárlását? Mondtam, hogy egyelőre nincs ilyen tervünk. Alapos fejmosást kaptam érte, hogy ez nem felelősség teljes gyerekvállalás és mi lesz, ha elvesztem én vagy a férjem a munkáját, betegek leszünk stb. Szerintem ehhez semmi köze, hitellel terhelt ingatlanban is megtörténhet a baj, nem is értem hogyan gondolja. Mondtam neki, hogy nem azt mondtam, hogy nem gondolunk a jövőnkre és attól, hogy jelenleg házra nem gyűjtünk még nem az jelenti, hogy napról napra élünk és nincs megtakarítás. Akármit mondtam csak azt fújta, hogy felelőtlenek vagyunk. Ami nekem még furcsa volt, hogy konkrétan rákerdezett mennyit keresünk. Van egyáltalan ehhez joga egy védőnőnek?
2022. jan. 11. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Nincs, a helyedben megkérdeztem volna, hogy mennyit keres!

Azt kell tudnia, hogy rendezettek -e a körülmények, és van víz, villany, fűtés.

2022. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aránylag idős a védőnő és szerintem ki is van égve teljesen már. Ilyen esetben kérhetem, hogy másik védőnőhöz kerüljünk?
2022. jan. 11. 20:32
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ott kinyitottam volna neki az ajtót, hogy a további szolgálataira így kösz, de nem tartok igényt...

Nagyon hálás vagyok, hogy a mi védőnőnk full normális. Az ilyen minden lében kanál unatkozó agyrémektől lever a víz, aki nem tudja felmérni, hogy mi a dolga, és beleköt értelmes emberekbe, ahol meg verik a gyerekeket ott nem tesznek semmit, mert hát mit lehet tenni...

2022. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Én ezt felháborítónak tartom a részéről. Tőlem nem kérdezte, mennyit keresek, csak, hogy gondot jelent-e majd a gyerek eltartása. És szerintem semmi köze hozzá, konkrétan mennyit keresel. Legközelebb kérdezz vissza, mennyit keres ő.

És ilyen alapon nagyon sok mindenbe bele lehetne kötni. Nagyon sokan úgy élnek saját ingatlanban, hogy óriási hitelt vesznek fel, hosszú évtizedekre (nem őket bírálom). Ott mi a biztosíték, hogy 20 év múlva is tudják fizetni? Akik több gyereket vállalnak, és nagyon szűkösen jönnek ki, de hitelmentes sajátban élnek (szintúgy őket sem bírálom), ott mi a biztosíték, hogy mindkét fél sokáig él, és nem fog egy kereset kiesni?

Jó nagy tapló védőnőt fogtál ki.

Mondjuk az enyém is feltett olyan keresztkérdéseket, hogy tervezünk-e kistesót, de nem fűzött hozzá semmit a válaszomhoz.

2022. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérhetsz másik védőnőt, de panaszt tehetsz a felettesénél és akkor valószínűleg visszavesz ebből a,stílusból, nincs igaza, albérletbe is lehet szülni.
2022. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Mindenkinek van főnöke. Jelenteni kell.
2022. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Persze a putri az biztos megfelelő! Ott nem mernek vergődni!
2022. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Semmi köze a bevételetekhez. Igazából ahhoz sem h albiban laktok.

Mindenképp nézz utána h hol tudsz panaszt tenni ez ügyben.

Ezt a stílust nem szabad annyiban hagyni

2022. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt joga ilyet mondani. A helyedben azt válaszoltam volna, hogy "nem fogjuk magunkat 20-30 évre lekötni, pont azért mert nem vagyunk felelőtlenek."

Nyugodtan jelentsd az intézményvezetőnek.

2022. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi köze az anyagi helyzetetekhez amíg van villany, víz, fűtés és tető.

Mi is albérletben lakunk, de a védőnő le se tojta, csak az érdekelte, hogy hosszabb tàvon maradunk-e abban a lakásban. Ez szerintem a munkája tervezèse miatt fontos infó, szóval ezzel nem volt bajom. A keresetünkre soha nem kérdezett rá. Sajnos kifogtál egy elég bunkó vèdőnőt. 😕

2022. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!