Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hardin névről mi a véleményete...

Hardin névről mi a véleményetek? Adnátok vagy nem?

Figyelt kérdés
Egyik megyei hírlap oldalán láttam, hogy született egy ilyen nevű fiú. Gondolom az anyuka a Miután c. filmekből vette az ötletet. Nektek mi a véleményetek róla? Adnátok?

2022. jan. 14. 13:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Amíg csak a kérdést láttam, azt hittem lány név. Amúgy nekem nem tetszik. Ismerősi körben most született egy kisfiú, Kolin lett a neve. Nekem kívül vannak a komfortzónámon ezek a magyartalan nevek.
2022. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is nagyon tetszenek az angol nevek. Bár mi nem Magyarországon élünk, és itt szinte mindenki beszél angolul, mégsem adnék, kivéve, ha tudnám, hogy ki tudják ejteni helyesen, mert pl. ugyanúgy ejetődik. Sok névben ott van a -th, amit itt simán t-nek ejtenek még itt is. Úgy meg hülyén hangzik. Van egy ismerősöm, Ryan. Erre úgy ejtik a nevét, hogy Rájen. 😭, az R betűt pedig mint mi, magyarok. Áhhh...


Tudom nagyon jól, hogy rajtam és férjemen kívül senki sem ejtené angolosan, úgy megy csúnya, meg lássuk be, nevetséges. Olyan, mintha Balázs helyett, Balácsnak neveznének valakit...🙄 A gyerek még folyamatosan javítaná a suliban, de hát én Balázs vagyok. Mondanom sem kell, egy idő után kórusban kántálná az egész osztály, ha valaki rosszul ejtené, hogy az nem Balács, hanem Balázs (nevetve, gúnyolódva persze). Nagyon vigyázni kell ám ezekkel a nevekkel.

2022. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért, utolsó, hogy kell kiejteni a Ryan nevet?

Csak érdekel :)

2022. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

#12!

Nem tudom felétek hogy beszélnek, de szerintem az "R" betűt kiejtése, szinte mindenhol ugyan olyan.

2022. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%

#13 Bocsi, de csak így tudom megmutatni. 😁


[link]


A fő gond általában az "r" hanggal van, mert mi magyarok úgy ejtjük pl. mint a róka, répa szónál az "r"-t, ami ugye nagyon erős, egy S gól sosem ejtené így. Nagyon kell ám fülelni. 😀 Illetve a "y" hang sem "j"-nek felel meg. Tudom, idegesítő és jól kell fülelni. 😅

2022. jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Hú ez a név, még úgy is fura, hogy napi szinten külföldi emberekkel dolgozom, találkozom és beszélek. Sosem találkoztam még ilyen nevű emberrel.



Bocs az offért. Gondolom a "Rájen" az "Rájön" vagy "Rejön" lenne.

Mint mondtam én egy olyan helyen dolgozóm ahol rengeteg a külföldi. Találkoztam már hollandiai "Rijön"-nel, kanadai "Rájön"-nel és Amerika különböző államaiból "Rejön"-nel is meg "Rájen"-nel is.

Felnőtt emberek voltak, ők mutatkoztak be.

2022. jan. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

#12 Hollandiában élek. A hollandok angolja nagyon jó, nem arról van szó, hogy nem. De igazából mindegy is hogy hol élek, mert ez egy általános dolog, kiejtési "hiba", a nem angol anyanyelvű emberektől. Ha nem tanulnod, gyakorold direkt, nem sikerül kiküszöbölni. Ne értsd félre, nem is kell, ha valaki nem akarja, vagy nem különösebben érdekli a dolog

Egyébként a nyelved az r hang formázás a során nem ott van, angolul, mint amikor például magyarul formázod. Főleg ez akkor figyelhető meg, mikor egy szó, R betűvel kezdődik. De szavak középen, végén sem a magyar R hallható.

2022. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
81%

#15!

"S gól" :( ......... feladtam.

2022. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%
#16 Semmi gond, csak nyugodtan. Hát ez az, pont erre céloztam, hogy nem jól ejtik. Nagyon idegesítő. Mert emiatt nem hiszem, hogy angol nevet adhatok a gyermekemnek. Pedig itt teljesen normális, nyugat, beszélnek angolul. A Jonathan nevet imádom, na hadd ne írjam, hogy ejtenék... A Jonatán meg nem tetszik.
2022. jan. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
86%
Oh, bocsi kérdező a szemtelenségért, igencsak elkalandoztunk itt. 🤭😐
2022. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!