Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem jogi, hanem erkölcsi...

Ha nem jogi, hanem erkölcsi szempontból nézzük, akkor nem az lenne a természetes, hogy az apa a tartásdíjon felül is támogatná a gyerekét? (folyt. lent)

Figyelt kérdés
Sokan írják itt válaszként egy-egy kérdésre, hogy az anya örüljön, ha az apa fizeti a gyerektartást, több nem jár. Ez oké, ha az apa maga is anyagi problémákkal küzd a válás után. Viszont, ha jobb anyagi körülmények között él, mint az anya a gyerekkel-gyerekekkel, akkor tényleg jogos emberileg, hogy nem szán egy forintot sem a gyerekeire a tartásdíjon felül? Miért az a normális, hogy az anya küszködik egyedül, spórolva mindenen, miközben apuka éli világát...?

2022. jan. 16. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván minden normálisan gondolkodó ember támogatja a gyerekét, ahogy csak tudja. Válásnál derül ki, kihez mentünk.


Hidd el, legtöbbünknek nincs szerencséje és még a gyerektartást is hajkurászni kell.

2022. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Erkölcsi szempontból nyilvánvalóan az a helyes, ha egyformán költenek a gyerekre.
2022. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csak azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, mert itt rendszeresen oltogatják azokat a nőket, akik kimondják, hogy nem tartják korrektnek, hogy apuka megtehetné, mégsem teszi oda magát, hogy megkönnyítse anyagilag legalább az életüket.

Nálunk is így van egyébként... Nekünk kb 130 ezer forint jut/fő, és ebben minden benne van, adókedvezmény, családi, tartásdíj, és a fizetésem. Az exférjem meg ki van akadva, hogy miért zavar engem, hogy nekem spórolnom kell mindenen, amíg ő külföldre utazgat, drónokat meg mindenféle kütyüket vásárol, de a gyerekeknek pl egy cipőt, egy kabátot nem vesz, hogy ne csak egy-egy legyen nekik mindenből.

2022. jan. 16. 13:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcsileg az lenne a helyes, ha közösen nevelnék és tartanák el a szülők a gyerekeiket.
2022. jan. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4: ez valóban frappáns megállapítás. Az exférjemmel is közölhetnéd...
2022. jan. 16. 16:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Közöld vele te! Te választottad.
2022. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6: ez igaz... Szerinted, nem bántam már meg azt is, hogy megismerkedtünk? Egyedül a gyerekek miatt nem bánom, minden más szempontból igen. Életem kudarca az az ember
2022. jan. 16. 20:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom. A gyereked miatt meg fogod oldani.
2022. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy mennyi a gyerektartás.
2022. jan. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, nem küldtem el sikeresen az egészet.

Szóval én azt mondanám, összegtől függ. Az apának erkölcsi és jogi kötelessége, hogy a gyerekeit egy normális életszínvonalhoz hozzásegítse. Hogy mi számít annak, relatív. Tegyük fel, hogy fizet gyerekenként 50-60 e tartásdíjat, emellé kapsz szintén fejenként kb 40 állami támogatást. Ha ehhez saját zsebből hozzáteszel 20-30-at (fele annyit mint az apa), akkor máris megvan a 130 fejenként a gyerekekre. Ez azért elég korrekt összeg, amiből bőven lehet jó életszínvonalon nevelni egy gyereket. Az hogy rád is 130 ezer jut, az irreleváns, nem a volt férjed dolga, ő a gyerekekről egy ilyen összegnél megfelelően gondoskodik. Együtt élő szülőknél sem feltétlen költ többet a gyerekekre az, akinek magasabb a jövedelme (nálunk is fele-fele, pedig jóval többet keres a párom, de én ezt így tartom korrektnek). Külön élő szülőknél nyilván nem korrekt ha fele-fele, mert többnyire csak az egyik viseli gondját, de ez egy átlagos (50-60 ezres) tartásdíjban tükröződik is. De attól még, hogy külön élnek, nem várható erkölcsileg sem, hogy az anyagi javakat szinte kizárólag apuka biztosítsa, jövedelemtől függetlenül.

2022. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!