Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a gyerek...

Miért van az, hogy a gyerek negatív tulajdonságaiért a szülő a felelős, de a pozitívakhoz meg semmi közük, csak a gyerek érdeme?

Figyelt kérdés
Például ha a gyerek nem tanul, az a szülő hibája. De a szülő hiába ülteti le a gyereket, ha az nem tanul. Nem tanulhatja meg se az anyja, se az apja helyette a tananyagot.
2022. jan. 20. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nincs egészen így, nekem például többször mondták, hogy milyen ügyes a gyerek, látszik, hogy foglalkozva van vele. Inkább a negatív tulajdonságoknál jön hamarabb a genetikára való fogás. Persze, semmi sem fekete és fehér. Lehet valami genetika, de sok minden nevelés kérdése is!
2022. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Attól is függ, mekkora gyerekről van szó. Nyilván egy középiskolás helyett már nem tanulható meg a tananyag, egy általános iskolást még valahogy ösztönözni kell.
2022. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Szerdán voltam óvodai értékelésen. Azt mondták, látszik, hogy sokat foglalkozunk a lányunkkal. Szóval pozitív visszajelzés és egyértelműen a szülőt dicsérve.

Az, hogy a másik (iskolás) gyerekünk tehetséges adott területen és nem tehetséges egy másikban, az valóban adottság. Mi tudomásul vettük. Amiben nem tehetséges, azt sokkal többet kell gyakorolni, ez valóban hálátlan feladat. De igenis rá lehet és rá is kell szorítani a gyereket, hogy a "nemszeretem" tantárgyat is tanulja meg.

2022. jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem két gyerekem van. A nagyobbik nagyon nehezen tanul. Sokat kínlódtam vele. Amit egyik nap nagy nehezen sikerült kikérdezni, két nap múlva már nem tudta, mert nem is érdekelte a téma. 2-es, 3-as tanuló, mindig jó gyerek volt. A kisebbik meg nem tanul itthon semmit, de mindent tud, 5-ös tanuló, neki a magatartásán kéne javítani. Ellentétek, de ugyanúgy lettek nevelve. Sok múlik a szülőn, de nem minden!!!
2022. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát a nevelés az a kisebb rész. 4 gyerekem, teljesen különbözőek, pedig a környezet nagyon hasonló, amiben felnőttek. Sőt van köztük ikerpár, s ők is ég és föld. Volt olyan gyerekem, akivel semmit sem kellett tanulnom (pedagógus vagyok), s most pl. a legkisebb olyan, hogy le kell ülni velük, a legnagyobbal is le kellett. Annyiban talán számít a nevelés, hogy a 3, már felnőtt gyerekem mind nagyon tisztességesen éli az életét (diplomát szereztek), s jól boldogulnak az életben.
2022. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!