Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bölcsiben, oviban nézik a...

Bölcsiben, oviban nézik a ruhák minőségét?

Figyelt kérdés
A gyerekeket ugye azért öltöztetik sokat a dolgozók. Fontos az, hogy jó minőségű ruhában legyen a gyerek? Megszólják a háta mögött ha pl nem praktikus vagy nem jó minőségű ruha van rajta? Pl cipőre meg hasonlókra is gondolok. Nem merek neki olcsóbb cipőt venni, nehogy gondolják olyanban járatom. Pedig tök hamar kinövi őket. DD Step, Birkenstock, Adidas hasonlókat kap csak. De elég húzós az áruk, és viszonylag gyorsan kinövi.
2022. jan. 21. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem praktikus, pl: az örökösen kirittyentett, de önállóan nem boldoguló gyerek macera.

Ne adj gombos, cipzáros nadrágot, ha a gyerek még a gumist se tudja felhúzni.

Harisnyát, ha a leggingset se húzza fel jól.

Fűzős cipőt.

A márka senkit nem érdekel.

Legyen tiszta (érkezéskor) és kényelmes.

2022. jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nincs kirittyentve, leggings, póló, pulcsi van rajta.

Cipői nem fűzősek, hanem tépőzáras, csizma is mindene az.

Egyedül tud amúgy öltözni, zoknit leveszi, nadrágot bugyit letolja wc-nél, cipzárt már lehúzza pulcsin, stb.

Leggingset kérnek bentre leginkább, szinte mindig abban megy, felülre pulcsiban is általában cipzáros felsők vannak rajta mert azt a legegyszerűbb ráadni.

2022. jan. 21. 09:39
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

a bölcsiben nem kell hogy öltözni tudjon a gyerek. oviban már lehet elvárnák a nagyobbaktól legalább, de persze örülnek ha a 3 éves is tud mindent.


én bölcsiben dolgozom, nem figyelem a márkákat. legyen tiszta, a gyereknek kényelmes ruha (pl ne farmer), méretben megfelelő és időjárásnak megfelelő. attól agyf.szt kapok, hogy kicsi a harisnya, mellé pedig egy melegítőnadrágban érkezik a gyerek, vastagabb overálgatya nélkül... bent levenném róla legalább a nadrágot, de nem tehetem, mert akkor kivan a gyerek feneke, mert kicsi a harisnya. hogy a szülőt ez miért nem érdekli, jó kérdés, de persze ha taknyanyála egyben is hozza, mert "nem tudom megoldani", én meg nem mondhatom hogy nem hozhatja. na mindegy is.

a cipőknél is csak az a halálom, ha kicsi a gyerekre, pl a magas lábfejét még én is csak épphogy bele birom nyomni, szerencsétlen gyerek hogy is tudná felvenni. na meg a benti cipőknél a semmit nem tartóak.. pihe puha sz.r cipők, semmi tartása, átázik egyből 2 csepp víztől mert plüss. vagy a tépőzár, csat nélküli cipők, amit nem bír a gyerek felvenni segítség nélkül, mert szoros.

2022. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem márkás, de egyébként normális a cipö - a lábát megfelelöen tudja mozgatni benne, stb - az senkit nem érdekel.

A legtöbb értelmes szülö nem ad drága cuccokat a gyerekre, mert játék közben könnyen tönkremegy vagy bekoszolódik, közepes árkategória esetében nem annyira idegesítö.

2022. jan. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

"na meg a benti cipőknél a semmit nem tartóak.. pihe puha sz.r cipők, semmi tartása"


Bocs, de ne is tartson, mert nem is kell tartania.

Persze, ha a talpa nem anyag, hanem vízálló gumi, az praktikus, de a kemény kérges szandált ne várd már el, amikor nem egészséges bentre egy padlón játszó, rendszeresen négykézlábazó gyereknek (még az ovis korosztály is fetrengve játszik, nemhogy a bölcsis).

Puha hajlékony talpú, divatosan barefootnak nevezett cipők a legjobbak bentre.

2022. jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a praktikusság érdekli őket. Én a lányomra leggingset adok és tépőzáras cipőt. A márka lényegtelen, sőt inkább azt mondták, ha lehet, drága ruhákat ne adjunk rájuk, mert ha eltűnik, ők nem vállalnak felelősséget értük.
2022. jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

nem csak kemény szandálok vannak bentre, de azért annyi tartása legyen már a cipőnek, hogy bele tudja dugni a lábát a gyerek, ne hajoljon előre a sarka ha nem fogja... nem azért hogy ne nekem kelljen ráadni, hanem azért, mert a gyereknek lehessen sikerélménye, önállósodni tudjon.

+olyan cipőkre is gondoltam, aminek mondhatni vastag szivacs van a talpbetéte helyén, mellette plüss az egész, gumis a bokánál, azaz nem tartja a lábát és simán elcsúszik a vastag szivacson a lába. ezzel is biztosítva a későbbiekben a "jó" tartást, "helyes" járást... kulonosen jó az ilyen amikor tanul járni a gyerek... janem.


és ami még praktikus tud lenni, ha nem tök zárt a benti cipő, tud benne szellőzni a gyerek lába, nem izzad bele

2022. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nekünk ez a benti, ezt tudja már maga fel levenni régóta


[link]


Na ez pont nem volt drága.

2022. jan. 21. 10:08
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
ezzel semmi gond nincs, az egyik bölcsisemnek is volt ilyen:)
2022. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az a gáz, ha valaki plusz pénzeket kidobál az ablakon, mert azon aggódik, hogy valaki megszólhatja.

Ne legyél ilyen mimóza :)

2022. jan. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!