Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha majd férjhez megyek és...

Ha majd férjhez megyek és lesz majd gyerek akkor van rá valami opció hogy az én vezetéknevemet örökölje ha lány ha fiú?

Figyelt kérdés
19/L
2022. jan. 22. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nekünk úgy volt, hogy házasságkötés előtt kellett nyilatkoznunk, hogy mi lesz a gyerek vezetékneve. Kaphatja apukáét, anyukáét vagy akár mindkettőt kötőjellel.
2022. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, esetleg ha 2 gyerek lesz majd olyat lehet hogy egyik gyerek anyuka vezetéknevét kapja, másik gyermek meg apuka vezetéknevét?
2022. jan. 22. 16:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lehet. Testvéreknek ugyanaz kell hogy legyen.

De kicsit éretlen gondolat.

2022. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok
2022. jan. 22. 16:49
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Én ismerek ilyen családot, ráadásul a gyerekek ikrek. Nem tudom, hogy intézték el, de a lány az apja, a fiú az anyja keresztnevét kapta. Vagy lehet, hogy csak Facebookon használják így, annyira közelről nem ismerem őket.
2022. jan. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 5-ös, vezetéknévről volt szó, nem keresztnévről!
2022. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ezt úgy tudod megoldani, hogy férjhez mész, nyilatkoztok mi lesz a gyerek vezetékneve, kapja mondjuk az apáét. Megszülsz, anyakönyvezik az apa nevére, hurrá. Aztán elváltok, keresel egy másik fickót, és a következő gyereket a saját nevedre anyakönyvezteted...

🤦‍♀️

Hogy jut ilyen eszedbe? 😂

2022. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan verzió lehet, hogy a férjeddel mindketten felveszitek egymás vezetéknevét kötőjelesen, és a gyerekek is ezt kapják.
2022. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Ahhoz nem kell felvenni egymás nevét, maradhat mindenkinek a sajátja, úgy is kaphatnak a gyerekek kötőjeles vezetéknevet.


De egyébként számtalan helyen le van írva betűre pontosan a névviselél kapcsolatos minden szabály, szerintem ezerszer egyszerűbb azt elolvasni, mint itt megkérdezni. És gyorsabb is mondjuk.

2022. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
erről van egy vicces sztorim. Férjem (és most már az enyém is) vezetékneve Császár. Mikor az első gyerekünket szültem, bementünk a kórházba mert már fáhásaim voltak, és a szülésznő megkérdezte, mikor töltötte a papírokat, hogy császár lesz? Én meg ijedten ránéztem, és mondtam, hogy háát ha lehet inkább simán szülném. Mentségemre szóljon, akkor már 2 perces fájásaim voltak. De ezen még azóta is nevetek, ha eszembe jut. :D
2022. jan. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!