Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az nem megalázó az anyukáknak,...

Az nem megalázó az anyukáknak, hogy ők hordják ki a gyereket, ők szülik meg a gyereket, a férfiaknak meg csak annyi a gyerekcsinálásban a dolguk, hogy élveznek egyet, ennek ellenére mégis a férfi vezetéknevét kapja a gyerek?

Figyelt kérdés
2021. jan. 12. 15:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Számomra nem megalázó, hanem a világ rendje. Sokat nem tehetsz ellene, mindig a nők fogják szülni a babákat és mindig nekik fog fájni.
2021. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem megalázó. Inkább a férfiaknak megalázó lassan ez az erőltetett kemenyvonalas feminista marhasag.

A legtöbb férfi keményen dolgozik a családjáért, a legtöbb nő nem a terhességet gondolja a gyereknevelés legnagyobb áldozatának.

2021. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen apróságokon nem kellene pörögni. Teljesen felesleges.
2021. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy az anyja vezetéknevét is megkaphatja a gyerek...
2021. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Nâlunk kötőjellel kapták mindkettőnk vezetéknevét. A férjem akarta így egyébként.
2021. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%
Hát én szívom a fogam miatta, megmondom őszintén, de annyira ez a hagyomány... viszont megalázónak nem nevezném. Szimplán csak bosszant.
2021. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
99%
Úgy tudom, már kaphatja anyuka vezeték nevét is, ha szeretnék. Vagy sok esetben kapja, mindkét szülő nevét.
2021. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Én felvettem a férjem nevét, mármint úgy, hogy megváltoztattam a vezetéknevemet az övére, így az egész család azon a néven fut, és ő is ugyanúgy szülője a lányomnak, mint én, így egyáltalán nem megalázó. Egyébként el lehet dönteni, hogy kinek a nevét kapja a gyerek, nem kötelező az apjáét...
2021. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

A házasságkötéskor a jegyzőkönyvbe vették, hogy hogyan tervezzük majd nevezni a gyereket, mármint milyen vezetéknévvel fogják majd anyakönyvezni. Egyáltalán nem kötelező a férfi vezetéknevét adni neki, simán kaphatja kötőjelesen is vagy az anyja nevét is.

Amúgy én nem érzem megalázónak, hogy nekem kellett kihordanom a terhességet és megszülnöm a kislányunkat. Őszintén szólva baromira büszke vagyok rá, hogy a testem ilyen iszonyatos nagy dologra képes, és még élvezni is tudtam minden pillanatát. Mert azért ha belegondolsz, gyakorlatilag a saját véredből, mármint a szó szerinti véredből kialakul egy teljesen önálló, különálló kis emberke. Aki utána is még egy jó darabig 100% belőled fejlődik (már ha szoptatsz ugye). Szerintem ez messze van a megalázótól.

2021. jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"A legtöbb férfi keményen dolgozik a családjáért"


Miért? A nők nem dolgoznak keményen a családjukért?



Igen, kaphatja a gyerek az anyja vezetéknevét, de még mindig sokkal többen kapják az apjukét.

2021. jan. 12. 16:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!