Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az idősek élete értelme az...

Az idősek élete értelme az unoka? ( kifejtés lent)

Figyelt kérdés

A munkahelyemen vannak idősebb nők, néha mesélnek az unoka így meg úgy.

Bevallom lehet hogy irigykedem rájuk…

Én fiatal vagyok még, de erősen gondolkodom h itt Magyarországon nem vállalnék gyermeket… az a depresszív látásmód és “dögöljön meg a szomszéd lova” hozzáállás elég gyakran kiakaszt mostanában.


Szerintetek az idős, gyermektelen embernek mi lehet az élete értelme? Ha nem a gyermek?


2022. jan. 24. 18:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na de egyáltalán van/kell legyen az életnek értelme? Mármint filozófiailag, hogy miért jöttünk létre, ha meghalunk? Vagy csak olyan jelentéssel használjátok, mint mi ad örömöt?
2022. jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én Nyugat-Európában élek. Anyósék párszor látják egy éven a sógoromék gyermekeit, ezáltal a saját gyerekeiket is. Persze videóhívások vannak, 1x max egy héten. De amúgy éli mindenki világát, anyosak már 70+ korosztály, de még utaznak, kirándulgatnak, vannak hobbiaik, tanfolyamokra járnak, bicikli túrára, mindig kitalálnak valamit. Jó, korona óta ez visszább esett, de ez mindenütt így van jelen. Nem az unoka az élet értelme, csak egy fontos része. Egy életnek sok minden értelmet ad, amit szeretünk, akik szeretünk.
2022. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Kell EGY értelmet választani az életnek? A szüleim aktívak, dolgoznak, nyaralni, kirándulni járnak, házat felújítanak, bicajoznak, stb. Az unoka mindezek mellett is szerelem még úgyis, hogy távol élnek tőlünk, nem tudunk átsétálni. Várják, hogy találkozzunk, együtt programozzunk, imádják, ha képeket küldözgetünk nekik, stb. Nem az unoka az életül egy szem közepe és élete, de attól még igen fontos tényező az életükben szerintem. :)
2022. jan. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a válaszokat( természetesen jöhetnek mèg)!


Nagyon jó olvasni, milyen kreatív emberek is lèteznek. Talán kicsit beszűkült a látóköröm/ társaságom az utóbbi időben és kezdtem magam úgy érezni, mint aki depresszív irànyba sodródik.


De szuper, hogyha belegondolok valóban az ad értelmet a létemnek, amit én annak érzem/ vagy egyáltalán nincs értelme és ez is rendben van 🙂

2022. jan. 25. 15:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!