Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Be lehet nyújtani a bíróságon...

Be lehet nyújtani a bíróságon tartásdíj iránti kérelmet, ha az anya nem ismeri az apa születési adatait?

Figyelt kérdés

Csak a neve ismert, mint később kiderült, adataival kapcsolatban sem mondott igazat.

Rövid kapcsolat volt, állítása szerint lemondó nyilatkozatot tett ügyvéd előtt a gyerekkel kapcsolatban, hallani se akar róla.

A kisfiú négy hónapos.

Mit tehet az anya?



2022. jan. 27. 20:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
51%

Az apasági nyilatkozat hogy a bánatba ne így működne? Nem fogok férjhez menni,mert nem akarok.Cserébe ilyenkor (3.trimeszterben vagyok,terhes,pont ezt intéztem pár napja,ne akarj okosabb lenni :D) a nőgyógyásztól ki kell kérni papírt/igazolást amin rajta van a fogantatás és a születés várható időpontjának a dátuma.Én vittem először terhesgondozási könyvet,védőnő azt mondta ezt is elfogadják,kellett az igazolás.

Onnan azzal el kell menni apukával és még pár irattal együtt apasági nyilatkozatot írni.Gyerek születése ELŐTT így lehet.


Semmi olyat nem írtam,amit ne tudnék,amire nincs pontos válaszom.Nyugodtan nézz utána,de ismétlem én kb egy hete voltam ezt a macerát végig csinálni.ezt a nyilatkozatot kell vinni magaddal a kórházba is hogy eleve oda anyakönyvezzék,és ne utólag kelljen átiratni a nevét.

Mert születése UTÁNA az anyakönyvi kivonatra van szükség ehhez.Első gyerekkel nem tudtuk,hogy kell apasági nyilatkozat,úgyhogy igen,ezt is tudom,ezt is kellett csinálnom.

2022. jan. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
85%
Ha lemondó nyilatkozatot tett ügyvéd elôtt, akkor mutassa be szépen azt a lemondó nyilatkozatot. Azon rajta lesznek az adatai.
2022. jan. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, amennyiben ismered az utolsó állandó lakcimét.


Akik leszólják a kérdezőt: van olyan,hogy az embert elvakitja a szerelem és mindent elhisz. Nyilván az őt támadók egyike se járt még soha így, őket még soha, senki nem verte át, nem vezette még, hiszen ők mindent előre látnak, mindent tudnak. Az átlag ember viszont néha hibázik.

2022. jan. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

1,2!


Ha esetleg utána néznél annak, amit írsz és elolvasnad, amit linkelsz....


Egyrészt már vagy 30 éve létezik gyermektartasdij megelolegezese, nem idei krealmany. Ami idén változott, az annyi, hogy a kerelmezonek nem kell semmi jovedelemhatarba belefernie.

De továbbra is kell egy jogerős ítélet a tartasdijrol, minimum 6 havi nem teljesítés és minimum egy nemleges foglalási jegyzék a tartasdij sikertelen vegrehajtasarol.

2022. jan. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
67%

6!


Az apasagi nyilatkozatot nem kell bevinni a kórházba, lévén nem is adjak a kezedbe. Az anyakönyvi hivatal iktatja és automatikusan továbbítja a gyerek szuletese esetén.

2022. jan. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%

A hözöngök figyelmébe ajánlom a kérdést magát:

"Csak a neve ismert, mint később kiderült, adataival kapcsolatban sem mondott igazat."


Azaz az apa nevét ismeri/ismerte a kérdezö, a többi adatot meg nem feltétlen lehet ellenörizni (pl. állampolgárság, bejelentett lakóhely, esetleg születési adatok), hacsak nem kutatja át az ielltö iratait, ami azért elég problémás ötlet lenne, azaz csak annyit tudott róla, amit az illetö állított.

2022. jan. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
69%

A gyermektartásdíj megelőlegezésének akkor van helye, ha a bíróság a tartásdíjat jogerős határozatában már megállapította.


Ezen nincs mit ragozni. Nincs apaságot elismerő nyilatkozat, nincs hatályos bírósági végzés tartásdíj megállapításáról.

Mehet a kérdező a sóhivatalba, puszira az állam nem utal pénzt - csak hogy tudja, a megelőlegezett összeget később az apán behajtják.

Ha nincs elmaradás, nincs is mit behajtani. Eddig remélem világos.

Lehet menni bíróságra:

Ha az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak egy része alatt nem állott házassági kötelékben, és apasági vélelmet keletkeztető reprodukciós eljárásban sem vett részt, vagy ha az apaság vélelme megdőlt, a gyermek apjának kell tekinteni azt a férfit, aki a gyermeket teljes hatályú apai elismerő nyilatkozattal a magáénak ismerte el. §


Ha a gyermek apja sem az anya házassági köteléke, sem reprodukciós eljárás, sem teljes hatályú apai elismerés alapján nem állapítható meg, az apaságot bírósági úton lehet megállapítani.


A bíróság a gyermek apjának nyilvánítja azt a férfit, aki az anyával a fogamzási időben nemileg érintkezett, és az összes körülmény gondos mérlegelése alapján alaposan következtethető, hogy a gyermek ebből az érintkezésből származik.


Na ha eddig megvan, lehet kérni közös megegyezéssel vagy peres úton tartásdíj megállapítását.

Ha ez is megvan és fél évig nem fizet az apa, utána lehet elfáradni a bíróságra, kérni a megelőlegezett összeget.

2022. jan. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
52%
Személyes megjegyzés: ezt a gyereket is kár volt a világra hozni...
2022. jan. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
16: ezek szerint arról a bizonyos ügyvédi lemondásról csak a pasi "elmondásából", hallomásból van tudomása??? Mert egy ügyvéd tuti nem adja a nevét egy ilyen jogi nyilatkozathoz úgy, hogy nincs rajta az illető összes személyi adata.....
2022. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, a pasid eltűnt a balfenéken? Telefonszámod sincs hozzá? Legutóbbi lakhelye, vagy egyéb adat...????


Ha mindez nincs, akkor gyak. keresztet vethetsz a tartásdíjra.

2022. jan. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!