Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik valamilyen foglalkozta...

Létezik valamilyen foglalkoztató könyv, vagy füzet 2-3 éveseknek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van valami, de ilyen idős gyerekeknek én semmiképen nem ajánlanám. Játsszon, nézegessetek mesekönyvet, olvass neki. Lehet nagy csomagoló papírra rajzolgatni vastag zsírkrétával, festékkel maszatolni, gyurmázni, ismerkedni a színekkel.

Ennél jobb fejlesztést egyetlen foglalkoztató füzet sem tud.


Bocs, hogy nem konkrétan a kérdésedre válaszoltam.

egy gyógypedagógus anyuka

2010. szept. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
letezik, de az inkabb a szuloknek szol, mintsem a gyereknek, inkabb gyurmazzatok vagy szinezzetek
2010. szept. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Ezeket mind-mind csinálgatjuk is,csak kíváncsi voltam,hogy konkrétan ilyen piciknek létezik-e valamiféle foglalkoztató.Már alig van ötletem,hogy miket játsszunk ilyen rémes időben itthon.

2010. szept. 9. 23:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél oda neki kockákat, játékokat, és az sem lenne baj, ha egyre többet hagynád önmagában játszani!

Nagyon fontos lenne a fejlődése szempontjából, hogy megtanuljon egyedül elmélyedni a foglalatosságaiban, ne mindig te irányítsd, mit csináljon.

2010. szept. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen eljátszik egyedül is,nincs ezzel semmi probléma.
2010. szept. 9. 23:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen füzetek, könyvesboltokban is szokott lenni...valami ilyesmire gondoltál? [link]
2010. szept. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is vettem foglalkoztató füzetet a 2,5 éves fiamnak (2 éveseknek szólót, a címére már nem emlékszem), de teljesen feleslegesen, mert egyáltalán nem kötötte le. Csak 3,5-4 éves korától kezdte el érdekelni az ilyesmi.

Úgyhogy én is az előttem szólókkal értek egyet, várjatok még a foglalkoztató füzettel, játszatok mást.

Ha rossz az idő odakint és a fiamnak nagyon mozoghatnékja van, mi szoktunk itthon akadálypályát építeni. Pl. székeket egymás mellé teszek és az alatt át kell mászni, aztán egy lavorba meg kell próbálni beletalálni labdával, kisebb könyvkupacokra kell fellépni, meg lelépni, párnán kell átmászni stb. Ezt nagyon szereti. A neten rengeteg játékötletet találsz még rossz idő esetére, de ha írsz privit, akkor szívesen küldök még ötleteket, mert én már jó sok mindent összegyűjtöttem és elmentettem a netről.

2010. szept. 10. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Alexandrában vannak ilyesmik egész kis kortól.
2010. szept. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek a hasznos válaszokat!

Igen,ilyen füzetkékre gondoltam!

Ez az akadálypálya ötlet nagyon tetszik!Ki fogjuk próbálni!

2010. szept. 10. 14:31
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]

Játékok a szobában

2010. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!