Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem rég lettem 27 éves és egyre jobban vágyom egy gyermekre. Tavaly született testvéremnek gyermeke, akkor is már kicsit vágytam rá, de most már rengeteg időt agyalok ezen a témán. Jelenleg párommal szüleimnél lakunk, sajnos egy darabig biztos nem fogunk tudni saját házba költözni. Anyukámmal már beszélgettünk erről a témáról és arra jutottunk, hogy igazából elférne egy baba és nagyon örülne neki (legalábbis ahogy kivettem a szavaiból). De nem tudom mi lenne a helyes? Nem szeretnék túl sokára szülni, de nem tudom mennyire lenne megterhelő szüleimnek, ha egy kisbaba csöppenne közénk. Anyagilag szerencsére probléma nem lenne a felnevelésében. Nem tudom mit tegyek.. Várjak? Hátha csoda történik és lesz ház? Vagy vágjunk bele? Van valaki aki esetleg hasonló cipőben jár/járt?

2022. jan. 29. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a két dolog nem jön össze, hogy anyagilag nem lenne probléma felnevelni, és hogy egy csoda kéne ahhoz, hogy ne a szüleidnél csövezzetek 🤷‍♀️

Ha egy marha nagy, 2 generációs családi házról beszélünk, ahol külön lakrészetek van, még hasznos is lehet, hogy ott vannak a szüleid.

Ti tudjátok, de jókora konfliktusforrás lehet. Egyébként a párod is akarná? Mert az nem jött át a leírásodból.

Lényeg a lényeg, hogy én inkább várnék. De ez a ti életetek, nem az enyém.

Én ugyan a nő vagyok a házasságomban, de agyvérzést kapnék ha anyósom minden nap itt serénykedne a baba körül, mintha csak ő lenne az anyja 😂 (Anyukám sajnos nem él, úgyhogy ő nem tud segíteni.) Amíg nem született kisbabánk nem volt bajom vele. Lehet mert addig nem osztogatta a kéretlen tanácsait csecsemőgondozás témakörben. Szerencsére messze laknak.

Na, ebből is látszik, hogy nem mindenkinek jön be a szülői/anyós/após közelsége családként. Sokszor megváltozik a hangulat egy baba érkezése után.

2022. jan. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Rossz ötlet. Bele fog mindenbe szólni, kotnyeles lesz, és éreztetni fogja majd hogy a nyakára szülted. Gyerek helyzetben leszel anyaként.


Ha saját ház nem fér bele, menjetek albérletbe, ha az albérlet nem fér bele, akkor igenis gondok vannak amyagilag.

2022. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Szülőkhöz soha.

Én albérletbe vállaltam az exemmel, aztán lett saját ház, majd úgy alakult, hogy szétmentünk, ott hagytam neki a házat, de közös tulajdonban maradt.

Megállapodtunk, hogy azt nem bolygatjuk, mert ha felezünk, a mai ingatlanárak mellett még hitellel sem tudnánk külön-külön házat venni.

Én mentem két gyerekkel albérletbe. Közben megismertem a páromat, akinek szintén nincs lakása 50+ évesen.

De oké, legyen közös gyerek, a két lánnyal is elvoltunk az albérletben. Aztán támadt egy "zseniális" ötlete, hogy költözzünk szülés után az anyjához.

Életem legpokolibb 3 hónapja volt, nem viccelek. Hosszú lenne leírni, de tuti öngyilkos lettem volna ha nem tudok onnan megszabadulni. És ez most nem vicc. Aztán sikerült újra albérletbe menekülni és most is ott vagyunk, 7 és fél hónapos a kisfiam. Még mindig nem vagyok túl rajta 100%-ig, de már sokkal kevesebbszer jut eszembe.

Úgyhogy a helyedben vállalnék, de semmiképpen sem szülőkhöz.

2022. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hú. Nagyon ellene vagytok. Nyilván jobban tudjátok mivel tapasztalatból irtok és köszönöm.

Bele férne természetesen egy albérlet, de azzal nagyon úgy vagyunk párommal, hogy nem érné meg, mert azt a pénzt a saját lakásra is lehetne költeni. Nyugati országrészben élünk és rettentő drágák a lakások. Egy sima 2 szobás panel is kb. 30 millió ezért írtam, hogy csoda lenne egyik napról a másikra ezt össze szedni.

Párom is szeretne már családot alapítani. Édesanyukám nem olyan ember (szerencsére) aki bele szólna a nevelésbe vagy bármilyen tehernek is érezné, hogy oda szültem. Persze az is tervbe van, hogy egy kis különálló házat építenénk az udvarban, de ugye ehez sem kevés pénz kell és attól félek, hogy ha 5 év múlva sikerül megvalósítani addigra bánni fogom, hogy idősebb koromban szülök.

2022. jan. 29. 10:40
 5/17 anonim ***** válasza:
42%

Mindenki ismeri az okait hogy miért jobb anyagilag az egyik szülőnél lakni.


Minek kérdezel ha ignorálod a válaszokat?


Bármit írhatsz, a vége az, hogy KURV.A rossz ötlet szülők nyakára szülni. Meg fogod bánni. Inkább kifizetek albérletet dupla annyit mint hogy a szüleim vagy a párom szülei nyakára szüljek. A pénz nem ér annyit mint a szabadság ami ezzel jár, hogy nem kell másokhoz igazodni, hogy nem szól bele MINDENBE! Mert hogy tudod ő már felnevelt X gyereket, jobban tudja, hagyjad csak sírni, edződik a tüdeje, táplálj hozzá 2 hónaposan, minek veszed fel folyton, ne hordozz tönkre megy a gerince, adj neki teát estére stbstbstbstb. Ja az én anyám se olyan ember... aztán mégiscsak osztogatta a tanácsokat kicsikét.

Semmit nem csinálhatnál úgy ahogy akarsz mert 24/7-ben okoskodnának.


De szüljél csak oda. Komolyan mondom senkinek se fogok tanácsoz adni ezek után, mert felidegel, hogy feleslegesen tépem a szám. Eszem megáll. Szülj akkor oda. Enjoy.

2022. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Én simán vállalnék szülőknél. Jobb lett volna, ha mi is így vállalunk gyereket, de ez sajnos nem jött nálunk össze, pedig nagyon nagy segítség lett volna. Te ismered a saját szüleidet, ha úgy gondolod, nem lenne velük probléma, akkor miért ne? Albérlet drága, nagyon nem éri meg, saját lakásra tudtok helyette félre tenni, nem kell örökre ott maradni. Mi több mint 10 évig éltünk albérletben, pénz kidobás volt, ha tudtunk volna vmelyik szülőnél lakni, azt a pénzt félre tehettük volna és előbb tudtunk volna saját ingatlant vásárolni. Sokan így csinálták ismerősök között.
2022. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
6... maradjunk annyiban hogy ebben nincs tapasztalatod, szóval elképzelésekből fakadó véleményt én nem reklámoznék.
2022. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A szüleit viszonylag kevés ember látja igazán objektíven. Férjem szerint sem olyan az anyja, hogy bármibe is beleszólna... Közben de, csak úgy kezdi a beleszólós mondatokat, hogy "nem akarok beleszólni, de" 😂 Vagy kérdésnek álcázza. Például: nem lesz baj neki, hogy...?, vagy: nem mondta a gyerekorvos, hogy ezt ne így...?

Rohadt idegesítő 😂 Szóval egyáltalán nem biztos, hogy valaki nyíltan belepofázós. Támadhat hátulról mellbe 😊 Oké, aki nem a gyereke, az láthatja ezt már az elejétől, de mint mondtam, az unoka érkezése remek alkalom még az ilyen rejtőzködően kotnyeles újdonsült nagyszülőnek is, hogy táncoljon az ifjú szülők amúgy is igénybe vett idegein 😂

2022. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi anyuméknál laktunk, mikor az első lányonat szültem, elfértünk, örültem, hogy van segítség. Még a második kislányunk mikor megszületett is ott laktunk, de addigra már megvolt a saját ház, csak épp a felújítással nem úgy haladtunk, ahogy elképzeltük. Azóta már a sajátunkban lakunk és imádjuk.
2022. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs saját ingatlan és anyagilag nem is fér bele most, és albérletbe sem mentek, akkor nektek anyagilag pont hogy nem fér bele egy gyerek. Ha sajátra gyűjtötök, de csak évek múlva jönne össze annyi, akkor még tovább kellene anyádékkal élnetek, mert a te bevételed kiesik, plusz a baba költsége, tehát nem tudtok annyit félrerakni.
2022. jan. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!