Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Őszintén, fogalmam sincs mi a helyes döntés.

Figyelt kérdés

Nem rég született meg az első kislányunk a férjemmel és mivel ez már egy hetek óta tartó dilemma úgy gondoltam megkérdezek idegeneket, hogy mi igazából a helyes döntés.

A férjem húga (15 éves) nagyon szeretne a keresztanyja lenni és tényleg, nagyon szereti a kicsit, de nem tudom alkalmasnak találni ehhez. Először is, ugye kiskorú, ezért nem tudna úgymond hozzájárulni a keresztszülői kötelességekhez, mivel a férjem és az ő szülei nevelik és még sulizik. Aztán meg ugye, még elég fiatal, ami bár nem gond, de azért mégsem így képzeltem el. Ne értsetek félre, nagyon birom a kiscsajt, jó fej meg szeret minket, de itt jön közbe a másik dilemma.

Nekem is van egy húgom, 19 éves, egyetemista mellette dolgozik. Nagyon megbízható, a terhességem alatt is teljesen számíthattam rá és tudom, hogy ő is él-hal azért, hogy a kicsi keresztanyja legyen, de mégis mindig mondja, hogy adjuk meg az örömöt a férjem húgának és hadd lehessen ő. Viszont én annyira bizonytalan vagyok, eleve itt nálunk családról családra mindig az volt a szokás, hogy mindig a feleség testvére a keresztszülő az ELSŐ gyereknél. Meg én olyan sokszor számíthattam a húgomra, hogy csak benne tudnek megbízni, ha talán történne valami velem meg a férjemmel.

Szerintetek mi a helyes döntés, hogy mindenkinek megfeleljek? Mert azért tudom, hogy a húgom is a szive mélyén szeretne a keresztanyja lenni, de a férjem húga is, sőt ő nyiltan.

24/N



2021. jún. 7. 06:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez pofonegyszerű. Nálam, amikor kicsi voltam anno ebből vita helyzet keveredett a családban. Így nekem két keresztanyám van. Szerintem ez Nálatok is kivitelezhető lenne, ha meg vacakol a pap, akkor adsztok neki egy 10est és csöndben marad.
2021. jún. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
A saját húgomat választanán. A következő gyereknek lehetne a férjed huga.
2021. jún. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is ezért volt két keresztszülő-párja a gyerekeknek (mind a kettőnek:) mert az elsőnél még nem tudtuk, lesz-e még egy), hogy ne legyen sértődés (főleg nagyszülői részről), hogy melyikünk öccsét (és feleségét) választjuk. Na erre a testvéreink simán barátokat kértek fel "helyettünk" később az ő gyerekeik számára, sőt pár évre rá el is költöztek külföldre - szóval ennyit az akkori lelkesedésről.
2021. jún. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi is a 14 eves hugomat akartuk eloszor, de a papsag nem egyezett bele, 16 ev a kovetelmeny itt nalunk. Azt mondta mehetunk mas paphoz, de ebbol nem engednek ugy sem, mert kiskoru gyermek nem lehet keresztanya. A ferjem lany unokatestvere lett vegul, mivel nincs parja, ferje, egyedul. Nem bantuk meg, sot. O mar 30 eves, borzasztoan szereti a fiunkat, ha itthon van, jon hozza, erdeklodik stb. Es persze jo a viszonyunk vele.
2021. jún. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak három keresztapja van pont a sértődés elkerülése végett (mindhárom fiútestvérünk) és egy keresztanyja, semmi gond nem volt belőle a keresztelőn. Ha úgy érzed megsértődne a férjed húga felkérném őt is, őszintén szólva úgyis az idő fogja eldönteni ki mennyire lesz jó keresztszülő. Mivel még mindkettőtök testvére elég fiatal sosem tudhatod mit hoz az élet, lehet épp a te testvéred fog pár év múlva külföldre költözni vagy lehet a férjed húga lesz az a ritka kivétel, aki pár év múlva fiatalon megházasodik, stb.
2021. jún. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Őszintén mi értelme ennek a nyolc keresztanya meg hat keresztapa dolognak, csak hogy meg ne sértődjön senki?? Itt arról van szó, hogy te kit tartasz alkalmasnak. Sajnos az élet ilyen, nem kaphatunk meg mindent. A te húgod legyen a keresztanya, a férjed húgának pedig kedvesen el kell magyarázni, hogy a keresztanyasággal kötelezettségek járnak, amelyeket ő nem tud teljesíteni.
2021. jún. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Ennek amúgy mégis mi jelentősége? Csak én nem látom benne azt a nagy dilemmát? :D szerintem fullra mindegy, ki a keresztanyja, attól más is foglalkozhat a gyerekkel. És ha a pap engedné, a kisebbet választanám, ha ennyire fontos neki, a 19 éves meg feléri ésszel a dolgot és nem sertődik meg...
2021. jún. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Mivel ateista vagyok, számomra ennek semmi jelentősége nincs, de tudtommal a keresztszülő régen az volt, aki a szülők sokkal valószínűbben bekövetkező halála esetén örökbefogadta a gyereket és keresztényi tanokra nevelte. Mármint a keresztelő rituálén kívül. Ennek ma már keresztényi értelemben sincs az égvilágon semmi jelentősége, mert örökbefogadni halálotok esetén is a gyámhatóság szabályai szerint fogják.


Ha pedig nem vallási okok vezetnek rá, csak amolyan névleges kinevezésről beszélünk, akkor pláne mindegy.

2021. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Több megoldás is lehet jó, pl több keresztanya, most a te húgod, következő gyereknél a férjedé (15 éves is megérti hogy pár év múlva idősebb lesz, jobb lesz akkor), vagy most a férjedé lesz a keresztanya, húgodat meg felkéritek gyámnak ha történne veletek valami (ezt lehet jegyzőkönyvezni azt hiszem a gyámhivatalnál), stb.
2021. jún. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
6os, nálunk is több keresztanya és keresztapa van, és tudod miért? Mert a MI döntésünk ez volt, nem a sértődés miatt. Mindenki maga tudja hány keresztszülőt akar a gyereknek. Aki meg megsértődik, jobb is ha nem lett ő választva ez a véleményem
2021. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!