Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen segítség kellhet az...

Milyen segítség kellhet az első hetekben?

Figyelt kérdés
Anyukám akar jönni rögtön hogy hazajöttem a kórházból, mert akar segíteni. Pedig itt a férjem is, direkt ezért vesz ki 2 hét szabadságot, hogy velünk lehessen. Én is szeretnék először nyugiban összeszokni egy kicsit. A fagyasztó tele van főzve készétellel, tartós élelmiszerek, száraz alapanyagok, tisztítószerek is be vannak tárazva. De ha mégis bármire szükség lenne, a férjem is felnőtt ember, tud főzni, takarítani, bevásárolni, stb. A babával kapcsolatos dolgokat a védőnővel többször is átbeszéltük, műbabán még gyakorolhattam is. Mi másban lehetne szükség segítségre? Mire nem gondoltunk? Van egy olyan érzésem, hogy ez a segíteni akar mindenáron dolog csak a babázni akarásról szól.
2022. febr. 3. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg babazni szeretne. Nalunk elso gyerekkel jott anyukam es anyosom is 1-1 hetet, de akkor a ferjem dolgozott. Anyukam gyumolcssalatat hozott az agyba reggelente, meg minden, es nagyon szeretem is, megis inkabb magunkban lettem volna, ahogy anyosom eseteben is. Anyosom meg magan is altatta a gyereket, hogy entudjak pihenni. O sajnos mar nincs velunk, ezert sem banom igy utolag :) De kovetkezo gyerekkel addig nem jott senki, ameddig a ferjem itthon volt.


Nyugodtan mondd meg neki, hogy sokkal nagyobb segitseg lenne, ha akkor jonne, amikor mar a ferjed ujra dolgozik (ha ez igy van).

2022. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd ez nagyon attól függ milyen anyukád. Nálunk itt volt két hétig és maga volt a csoda. De ő segíteni akart nekünk, a babázás csak egy plusz volt neki. Ha nem jöttök ki jól, ne engedd oda, mert csak idegesíteni fog.
2022. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Én nem engedtem magunkhoz se anyukámat, se az anyósomat. A férjem kivett 3 hét szabadságot. Nagyon jó volt hármasban tölteni azt a pár hetet. Mindenki "beleszokott" az új helyzetbe.
2022. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is csak babàzna. Nekem a 6. heten jött anyosom egy hètre , iszonyat idegesìtő volt. A mostani eszemmel nem engednèm, de akkor szülès utan kèptelen voltam az önvèdelemre.
2022. febr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Babafüggő is. Én se akartam, hogy itt tébláboljon anyukám, mert jó szándékú, de azért kicsit fárasztó tud lenni. De ez 3 napig tartott, 4. át nem aludt éjszaka után én már bárkinek nyomtam volna a kezébe a gyereket, csak hadd pihenjek végre. Azóta is ha jön, már toporgok mellette, hogy moss végre kezet, aztán fogjad már. :D De nekünk egy nagyon nyűgös, nagyon hasfájós, nagyon nem alvós több emberes babánk van. Ha csak eszik-alszik típus lesz, az egyszerűbb jóval. Szóval azért még ne mondd, hogy nem lesz rá szükséged, mert nem tudhatod. Nekem is mindenki a kaját mondta, mintha az lenne a legnagyobb extra, miközben azt akár rendelhetsz is. De a legnagyobb extra ha nyugalomban odaadhatod valakinek, aki képes kezelni a sírását, pelenkát cserélni, és nem kell (rosszabb esetben az aranyeres) sz.rás közben is azt hallgatnod, hogy bömböl a gyerek. Ha alhatsz is pár órát, miközben vigyáznak rá, az meg abszolút élmény.
2022. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

5-ös


A kérdezővel ott lesz a férje, nem egyedül kell mindent megoldania.

2022. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelmű unokázni akar. De ezt meg lehet neki mondani szépen, hogy jöhet, de szeretnétek az első hetekben többnyire kettesben lenni a babával. Ha kell a segítség, attól függ milyen természetű lesz a kisbaba, majd szóltok. Ezt anyukádnak is meg kell értenie. Nem az unokától tiltod el, csak magánéletet akarsz.
2022. febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Napközben jött anyukám kb. egy hétig, zömében unokázni, de mondjuk a szoptatásban is próbált segíteni, ne így fogjam, hanem úgy, stb. Párszor pelenkát cserélt, dajkált, altatott. Nyilván az ilyenekben az ember maga is idomul, rájön a dolgokra, védőnő is segít, de nekem ez valahogy olyan jól eső anya-lánya (és az ő lánya) program volt.

Mindig hozott valami kaját, a lefagyasztott jó volt későbbi időszakra. Egy keddi napon hoztuk haza a lányomat, ő következő hétfőtől jött péntekig. Inkább arról szólt nyilván, hogy velünk lehessen és én nem is zárkóztam el, jól esett. Mindig megtalálta kérés nélkül, hogy éppen mivel tud a kezem alá dolgozni. Ebéd melegítés, terítés, tiszta textil pelus kéne, már repült is. :)

Na anyósomtól a jó isten mentsen meg, ő kicsinált volna lélekben fél nap alatt.

Úgyhogy kapcsolat függő, hogy kit tűr meg ilyenkor az ember maga körül. :)

2022. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen anyukád.

Mi hármasban voltunk egy hétig a férjem, baba, én, egy álom volt. Majd jött anyósom ( nem engedtem hogy ott aludjon, máshol aludt) naponta 6-8 órát nálunk volt. Ennek örömére anyám sem akart kimaradni, napi szinten 6-8 órát meresztette a seggét a kanapén. Mikor fent volt a kicsi beleokoskodott mindenbe, borzalmas volt. Alig vártam hogy eltűnjenek, egy vajas kenyeret nem csinált volna egyik sem, aludni sem lehetett tőlük, nézték ahogy naponta körbetakaritom őket, vagy épp vasalok, teregetek, mint valami felügyelők. Olyan butaságokat hordtak össze közben, hogy félelmetes. A férjemnek megígértem hogy kibírom az egy hetet, utána úgyis csak évi pár alkalommal fogunk találkozni. Gondold végig. Szerintem pont elég volt amit a férjem segített, nekem jobb volt hármasban.

2022. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!