Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eddig nem kaptam meg a levelet...

Eddig nem kaptam meg a levelet az SZJA visszatérítéstől, ez azt jelenti nem vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Ti meg kaptátok?

2022. febr. 3. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kaptam. De hallottam olyant is, hogy nem is küldenek semmit. Amúgy még bőven van rá idő.
2022. febr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem az SZJA visszatérítésről kap igazolást, hanem az előző évi jövedelem igazolását (M30), amiben benne van, hogy mennyi SZJA-t vontak le abban az évben. Az én munkáltatóm pl. nem levélben küldi ki, hanem elektronikus rendszeren keresztül lehet letöltenem.
2022. febr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok: a munkáltatótól én is megkaptam a jövedelem igazolást.
2022. febr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
A nav-tól senki nem kap levelet. A munkáltató m30-as nyomtatványának 65. sorában szerepel az az összeg, amit vissza fogsz kapni.
2022. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Valahol terjeng egy cikk, amiben az szerepel, hogy mindenki levelet fog kapni a navtól, én is ma olvastam itt már a sokadik kérdésnél, de komolyan nem értem ezt a remegést. Jogosult vagy rá? Igen. Akkor kit érdekel a levél, meg hogy napra, percre pontosan mikor utalnak/kézbesítenek? Ha nem érkezik meg, akkor bemész a navhoz és megkérdezed mivan!? Levél ide, vagy oda...

Egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak, jogosultak vagyunk rá a férjemmel, nem kaptunk levelet és nem is reszketünk miatta különösebben.

2022. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 babyboom567 ***** válasza:
100%
A férjem a pénzt kapta meg ma postán, levél nem jött.
2022. febr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6.

Én is pénzt kaptam postán, utalni azt hiszem tizenvalahanyadikán fognak. Levelet én sem kaptam.

2022. febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mivel tavaly cseden, és gyeden voltam így az államkincstártól jött egy levél, leírtak mennyit kapok vissza
2022. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Én tegnap kaptam meg postán a pénzt és a levelet is tegnap hozta a postás,de nem a NAV hanem az állambácsi küldi.

Kb az áll benne :"Tisztelt Honfitársam! Örömmel tájékoztatom,mint gyermeket nevelő szülőt,hogy jogosult a visszatérítésre. Nehéz évek vannak mögöttünk a korona vírus miatt, bla bla bla "


Ezért kár volt 2 millió darab papírt elfecserelni.

2022. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Èn ma kaptam a Viktorkàtól levelet amiben üdvözöl ès leirja hogy jogosult vagyok az adóvisszatèrítèsre.

Plusz ma kaptam meg emailben az M30-as nyomtatvànyt a cègemtől ahol dolgoztam terhessèg elött... Ès tetszik nagyon tetszik a 65-ös sor..

2022. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!