Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a barátaim...

Mit tegyek, hogyha a barátaim eltávolodtak tőlem, és nincs egyetlen normális anyuka a környezetemben, akivel barátkozhatnék?

Figyelt kérdés

Teljesen magányosnak és értéktelennek érzem magam, amióta megszületett a gyerekem. A barátaim mégcsak nem is köszönnek nekem, amióta megszületett a lányom.

Próbáltam már facebook csoportokban a "saját kasztomból" barátokat szerezni, de állandóan zsákutcába futok. Nincs közös témám senkivel se, hányingerem van már mások gyerekeinek az összehasonlítgatásából, és túlságosan türelmetlen vagyok, gyorsan akarom elérni azt a bizalmi állapotot, amit évtizedek alatt a régi barátaimmal felépítettem. A játszótéri anyukák csak másokat tudnak kibeszélni, másokat bírálnak, hogy ki milyen anyuka. A facebookos anyukák meg a szomszédos településekben laknak, nem tudok minden héten találkozni, és ott is a gyerek a téma, amitől megfulladok.


2022. febr. 5. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanezt érzem, kedves kérdező. Felfordul a gyomrom attól, hogy a játszótéren másról sincs szó, csak hogy kinek mit tud a gyereke meg milyne drága babakocsija van.
2022. febr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Ha a barátaim nem köszönnének nekem, csak mert gyerekem született, más gyerekesektől meg nekem van hányigerem, akkor felkeresnék egy pszichológust, aki segít kitalálni, hogy mi a baj velem.
2022. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
2-nek tökéletesen igaza van. Nem azért nem köszönnek, mert gyereked van, ez egész biztos. Bizonyos szintű eltávolítás normális, mert az ember egy darabig kénytelen intenzíven a gyerekkel foglalkozni. Veled lesz a baj...
2022. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Eltávolodás...
2022. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, de ha úgy érzed, hogy rajtad kívül senki se normális a környezetedben, az rád nézve necces...
2022. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Mit csináltál az állítólagos barátaiddal, hogy annyira meggyűlöltek, hogy nem is köszönnek?
2022. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
A gyerekkel foglalkozz, ne a felnőttekkel.. Ha meg beszélgetni akarsz ott a férjed.
2022. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Attól, hogy mindenkit lepontozol nem leszel normálisabb. Nem csodálkozom, hogy mindenki kerül. Ha nem akarod tudomásul venni az igazságot, akkor még nem érzed elég szarul magad. Csak csináld nyugodtan, a mélyebb gödörből biztos könnyebb lesz kimászni.
2022. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Na, a lepontozásodból is látszik, hogy mindenki hülye, csak te vagy villamos. Nem köszönnek neked a barátaid? Évtizedekig tartott, hogy bizalmat alakíts ki a barátaiddal, aztán szültél egy gyereket, és ezért nem is köszönnek neked? Nincs témád másokkal beszélgetni, hányingered van más anyukáktól, és attól, hogy gyerekekről kell beszélgetni? Á, biztos nem veled van a baj.
2022. febr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Lehet hülyén fogalmazott, de azért tényleg nehéz gyerekkel barátkozni. Én gamer vagyok, na ez az a hobbi, ami gyerek mellett mehet parkoló pályára, és akikkel eddig a legtöbbet beszéltem közben, most szimplán alig tudnak beszélni velem, mert szinte folyamatosan a gyereket kell gondozni. Nem bánom, boldog vagyok, hogy született, de én se tudok mit kezdeni egy hétköznapi nővel, gyerekétől függetlenül, ha az ő érdeklődési köre valami más és nem érdeklik a játékok meg semmi. Nem hibáztatnám őket, de így azért tényleg nehéz barátkozni, én is elég magányosnak érzem magam, pedig szoktam emberekkel beszélni, de az nem ugyanaz, mint eddig (érthető módon). Az én álmom, hogy véletlenül belebotlok egy másik kocka anyukába és együtt járhatunk úgy a játszótérre, meg ilyenek, hogy tudunk baromkodni geek dolgokon, de legalább érti, hogy milyen az anyaság. :D Hát szerintem ilyen sincs sehol felénk.
2022. febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!