Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek inkasszózták vagy...

Akinek inkasszózták vagy vonták 33%-ot a CSEDből, GYEDből mióta tartozott a banknak?

Figyelt kérdés

Nekem 5 hónapja van tartozasom és 4 hónapja vagyok CSED-en.

Érdekelne kb. Mikor kezdik meg a behajtást.

Egyezkedni nem lehetett velük ugyanannyi törlesztést kértek, mint maga a régi törlesztő részletek volt amit nem tudtam fizetni.

Szóval nem nagyon törekedtek a megoldásra sajnos, szóval az már opció hogy egyezkedjek.


2022. febr. 8. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
A végrehajtási törvény nem engedi meg a végrehajtóknak, hogy ők egyezkedjenek, a részletek fixen megvannak határozva. Tudom, divat szidni a végrehajtót de ez van. Amit javaslok, hogy keresd fel a végrehajtást kérőt, írj egy normális kérelmet, amiben leírod milyen helyzetben vagy és ajánlj egy olyan havi összeget ami nem nevetséges de még kitudod fizetni. Ha elfogadják, akkor szünetel a végrehajtás és nem fognak inkasszózni.
2022. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
A végrehajtókkal már nem lehet egyezkedni. Akkor kellett volna, amikor a tartozás felgyülemlett, de még nem volt végrehajtás alatt, akkor általában hajlandók még alkudozni, de ha már végrehajtás alatt van, akkor hiába. Ha el akarod kerülni az inkasszót, nyissatok egy számlát a férjed nevére és oda kérj mindent. De ez csak az inkasszó ellen véd, a letiltás ellen nem. Az ellen fekete munkával lehet védekezni, de a CSED, GYED nem az a műfaj ami így megoldható, bár nem tudom abból tilthatnak-e, de minden bizonnyal igen.
2022. febr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Csendből,gyedbol,gyedbol szerintem nem lehet letiltani.
2022. febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*gyesből
2022. febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lehet egyezkedni a végrehajtóval, legfeljebb nemet mond a kérésedre. Én próbálkoznék továbbra is, ha fizetési hajlandóságot tanúsítasz, reméljük ők is kompromisszumra készek lesznek.
2022. febr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem az miért tanácsol aki nem ért hozzá. Csedből, gyedből csak akkor lehet levonni ha az gyermektartásdíj vagy jogalap nélkül felvett ellátás. Mivel gondolom ez banki tartozás, így nem tiltható. Viszont inkasszónál teljesen mindegy milyen jogcímen érkezett az összeg, a mentes rész felett le fogják venni a számláról. Trükközés nélkül járható út az, amit az első hozzászólásomban írtam. A végrehajtást kérők meglepődnétek milyen gyakran belemennek.
2022. febr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Valamikor azt olvastam, hogy ezekből nem tilthatnak, de lehet, hogy ezt rosszul tudom. Annyi biztos, hogy a végrehajtó valóban nem tehet érted semmit, ami a törlesztőrészleteket illeti. (Kivéve, amikor már csak a végrehajtói költségek kifizetéséről van szó.) A nevében is benne van, hogy végrehajt valamit, valakinek a követelésével kapcsolatban. Azzal vedd fel a kapcsolatot, akinek tartozol. Velük tudsz egyezkedni, amennyiben még nyitottak rá. Ha sikerül megegyeznetek, ők kérhetik a végrehajtás szüneteltetését. Ami szívás, hogy így is úgy is ki kell majd fizetnetek a végrehajtói költségeket is.
2022. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
A számla inkasszó,meg a letöltés más,a csedből,gyedből,gyesből nem lehet letiltani.Sőt a családi pótlékból sem Akkor sem,ha lepontoztok.A számlát azt inkasszózhatják.A 33% az a fizetés letöltés,erre írtam,hogy azt ezekből az ellátásokból nem lehet.Az inkasszó az egy bizonyos összeget a számlán hagynak,a többit viszik mindegy az mi volt,de az meg egy másik végrehajtási forma.
2022. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*letiltás
2022. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazából senki nem válaszolt a kérdésemre.

Hogy kb milyen idő után ha nem tudok velük megegyezni.

Erre valaki tud válaszolni tapasztalatból?

2022. febr. 8. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!