Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 4 hónapja lett felmondva a...

4 hónapja lett felmondva a hitelem? Ez ugye még nem inkasszózzás?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam levelet vidékre az állandó lakcimmemre ügyvédi idoratol.

4 hónapja lett felmondva a személyi hitelem.

Ez ugye még nem inkasszót jelent?


2021. dec. 1. 07:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Ügyvédi iroda mikor szokott levelet küldeni?
2021. dec. 1. 07:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem, mert ügyvédi iroda semmi végrehajási cselekményt nem végezhet.

Végrehajtásokban semmi, de semmi jogköre nincs, nem hatóság.


Az ügyvédi iroda csak az ügyfele (pl. bank, telekom cég, stb...) kérésére a közjegyzőhöz illetve végrehajtóhoz fordul, hogy azok kezdjék el az eljárást.


De ehhez nem kell ügyvéd ,megteheti az is akinek tartoznak.


Egyébként bank nem szokott ügyvédi irodát igénybe venni ezen a fokon, hanem vagy maga fordul közjegyzőhöz, végrehajtóhoz vagy pedig követeléskezelő cégnek adja ki és az intézi.



Melyik bank? Kicsit eltér a gyakorlatuk, de egy egyszerű végrehajtás megindítására nem kell nekik ügyvéd.

Van ott bőven erre tudás és ember, hiszen náluk ez a napi munka része.

Vagy ha átadják követeléskezelőnek mint írtam, azoknak meg annyira a napi munka, hogy éppen ez a fő tevékenységük.

2021. dec. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen közbe beszéltem velük.

Nem inkasszó miatt kukdtem levelet csak részletfizetés miatt.

2021. dec. 1. 08:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Az inkasszót először fogod a számládon észrevenni, hogy levontak, majd utána kapsz erről utólag levelet a bankodtól.

De erre akkor kerül majd sor, ha már végrehajtást kértek ellened. A leírásod alapján erre még nem került sor. Érdemes most megegyezni velük részletfizetésről, mert később már a végrehajtás plusz költségeit is rád terhelik, és az nem lesz olcsó.

2021. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!