Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férjem családjában ugyan...

Ha a férjem családjában ugyan úgy hívják őket, a fiamnak is ezt a nevet kéne adni?

Figyelt kérdés

Ükapáig visszamenőleg ugyan azt a nevet kapták a férfiak a férjem családjában. Lassan ott tartunk, hogy gyereket szeretnénk, és akkor feljött a téma apósoméknál, ha fiú lesz ő is ezt kapja. Egyrészt rosszul esett, hogy kijelentette és nem megkérdezett előtte, másrészt szép hagyomány, de nem feltétlen vagyok oda a nevükért. József ez a név, és próbálom kerülni a témát, de ha fiunk lesz, sajnos nem tudom kikerülni, hogy vagy megsértem őket, vagy lenyelem és ezt a nevet kapja. Második névről pedig egy szót sem akarnak hallani :(

Ti mit gondoltok erről?


2022. febr. 8. 16:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérek engedélyt mástól, hogy mi legyen a gyerekem neve. Még a saját apjának is csak 50%-os beleszólása van, a nagypapának meg konkrétan nulla.
2022. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy teljesen mindegy, mi mit gondolunk. Ezt neked és a férjednek kell lemeccselnetek....
2022. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Te és a férjed dolga.Senkinek nincs amúgy beleszólása.Mi az, hogy második név nem lehet a család szerint? Ez valami vicc?
2022. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%
Előre megbeszélném a férjemmel és megnézném, hogyan tisztázza ezt a családdal. ADDIG NEM vállalnék gyereket vele, amíg nem látom, hogy normálisan képes határokat húzni. Ez a család nagyon furcsa, egyértelműen átlépnek minden határt, így előre tesztelném, hogy a férjem hol áll a kérdésekben, mert nem akarok utólag meglepődni, hogy egyedül maradtam a gyerekkel.
2022. febr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem jó kompromisszum lehet a József+2. név. Mondjuk nekem személy szerint tetszik a József, és szeretem, ha van második neve is a gyerekemnek.
2022. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Kompromisszumot azzal kell kötni, aki keresi azt. Ez itt nem áll fenn. Itt meg akarják megszabni, hogy mi legyen a jövendő gyereke neve. Akkor sem kötnék kompromisszumot, ha fejen állnak. Közölném drága családdal, hogy a gyerekem neve az lesz, amit ÉN és a FÉRJEM akarunk, KÖZÖSEN, és ők örülhetnek, hogy lesz és megismerhetik.
2022. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is így volt. Igaz, ők nem ragaszkodtak hozzá, hogy a fiunk neve is az legyen, de mivel nekem semmi bajom evvel a névvel, így ő is az lett, de kapott második nevet is. Ismerek olyant, aki második névnek adta.
2022. febr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kicsit megijedtem, hogy velem van a baj, amiért nem tetszik ez a hagyomány :D

Erőt adtatok, majd akkor férjemmel beszélek, de mondjuk ő az, aki kompromisszumképes, szóval vele nem lesz gond.

2022. febr. 8. 16:17
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha én nem akarom a gyerekemet Józsefnek nevezni akkor tőlem az atyaúristen is mondhatja nem nevezném el annak. Mi közösen a férjemmel találtuk ki azt a nevet ami mindkettőnknek tetszik. Nekem is volt csomó kedvenc nevem, de tudomásul vettem, hogy a férjemnek nem tetszik és kihúztam a listáról. Nehogy már azért mert a családban van egy szokás annak ne legyen beleszólása aki kihordja és megszüli a gyereket…
2022. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szülők dolga a név választása. És szelíden, kedvesen, de HATÁROZOTTAN mondjátok meg, hogy ti miben egyeztetek meg.

Vigasztalásul megjegyezhetitek, nem lesz "idősb Varga Józsi bácsi" az nagypapa. Örökifjú marad.

2022. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!