Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális amit érzek? "megértem...

Normális amit érzek? "megértem", bekapcsolt a biológiai órám, vagy csak a hormonok? Más is érzett már ilyet?

Figyelt kérdés

Elég furcsa dolog ez, össze vagyok zavarodva..

19 éves lány vagyok, még 1x sem volt párkapcsolatom (szűz vagyok), de már nagyon vágyom rá. És még valamire: egy kisbabára! Ez azért roppant furcsa, mert kb. 2-3 hónapja még nem szerettem a gyerekeket, előtte egyenesen rühelltem őket. De 2-3 hónapja 180 fokos fordulatot vettem, imádom őket, vágyom rá, hogy gyereke(i)m legyen(ek). Mostanában szinte minden nap megnézem a fórum ezen részét, ha az utcán meglátok egy kisbabát legszívesebben agyon ölelgetném. Nagyon meg vagyok döbbenve magamon:D Ti is hasonlóan "álltatok át" a gyerek-témára? Vagy csak azért éleződött ki nálam most ennyire, mert magányos vagyok (mindig is vágytam egy normális igazi nagy családra, de nem úgy, hogy én vagyok az anyuka..)? Vagy ez csak valamilyen hormon-ingadozás miatt van? Ijesztő, férjre vágyom és gyerekekre, legszívesebben már most örökbe fogadnék egyet. Talán azért, mert még nem volt senkim, úgy érzem, hogy mivan ha már nem is lesz soha, és nem lehet majd családom? Ez is akkor "jelentkezett" nálam, amikor megszerettem a kicsiket. Megőrültem, vagy mi?:D Vígasztaljatok meg, hogy más is járt már így!:) Mit tehetnék, hogy ez normalizálódjon? (Elmondani nem merem a környezetemben senkinek, nem anyatípusnak ismernek, sőt 1-2 ember szerint nem is lennék jó anya (eddig nem zavart az ő véleményük, mivel nem is akartam gyereket, de most...)


19/L


2010. szept. 11. 02:43
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Te átugrottál 1-2 állomást!

Buli-szórakozás-Szerelem-sex-kapcsolat-boldogság-gyerek!


Egy 19 évesnek a biológiai órája nem ezt kell , hogy jelezze, főleg ha még nem is volt férfival semmilyen kapcsolata! Nyugi, eljön majd a te időd, most szórakozz és palizz , a többi jön magától!

2010. szept. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kezdesz megerni, felnoni. Bizonyara baratok kozott van mar kisbaba, azt hiszed, hogy csak jatszani kell veluk. Leirasod szerint, nem 180 fokot, hanem 360 fokot fordultal. Hal' Istennek, Te nem fogadhatsz egy bebit orokbe. Az nem ugy van, hogy elveszited a szuzesseged, csak azert hogy teherbe maradj. Eloszor elsz, szserelm, szex, tobb partner, mig remelhetoleg megtalalod az "igazit'. Apuka jeloltnek is jo hogyha hozzajarulj, hogy apuka legyen. Ne sex utan kerdezd meg, hogy akar e apuci lenni, hanem elotte.
2010. szept. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 360 fokot fordult volna, akkor ugyanott lenne, ahol volt. Biztos igy gondoltad a kijavitast, 2. valaszolo?


Szerintem azert erzed ezt, mert kezd betelni a pohar, nem szeretnel egyedul lenni mar es egy alomszeru jovokepet epitesz magad kore.

Altalaban a no nem babat szeretne valakitol, hanem gyereket attol a bizonyos ferfitol.

Talan most ugy erzed, hogy akkor lesz tokeletes az eleted, ha ferjed, gyermeked lesz. Ezzel nincs semmi baj,igy latod a jovodet, de nem igy kell kezdeni.

Probalj meg ismerkedni, nem kell az elso ferfihoz hozzamenni, vagy az elso randin kiteregetni a lapjaidat, vagy bejelenteni, hogy csaladra vagysz.

Eloszor azt kell megtudnod, hogyan is mukodik egy kapcsolat, mennyi kompromisszumot kell kotni, milyen lehetosegek vannak, es milyen erzes az, amikor annyira szeretsz valakit, hogy gyermeket szeretnel tole.

Nagyon jo erzes, de nem lehet egybol a kozepebe belevagni.


Nekem szemely szerint tobb kapcsolatom volt, rovidebb, hosszabb, az elso komoly 19 evesen kezdodott.

De egyiknel sem ereztem,hogy gyermeket szulnek, eszembe sem jutott.

Majd jott a ferjem, o tarolt teljesen. A babavallalas az o otlete volt, addig eszembe sem jutott. Meglepodtem, hogy felvetette, de gondolkodtam es egyre inkabb akartam en is. Jo dontes volt, a leheto legjobb,most mar 2 gyerek van.Es nem csak gyerek, hanem boldog csalad, szereto ferjjel, szerelmes feleseggel, ahogy kell.

2010. szept. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én is szeretnék már gyereket csak nem találok hozzá hölgyet akivel kivitelezni tudnám! 34F
2010. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Persze, azt én is tudom, hogy nem lehet csak úgy gyereket nevelni. Az meg eszembe sem jutott, hogy csak azért feküdjek le valakivel, hogy teherbe essek..ez nagyon aljas dolog, el is ásnám magam.

Természetesen nem akarok csak úgy belevágni, addig nem is szülnék/fogadnék örökbe, amíg meg nem teremtem a megfelelő környezetet (saját lakás, ahol mindenkinek jut 1 szoba, jó anyagi körülmények, stb) Most egyelőre azon vagyok, hogy megalapozom a jövőmet (boltvezetői végzettséget akarok szerezni, fogok is), tehát üzletet szeretnék. (Mellette gyermekpszichológiát tanulok, tanultam.)

Természetesen komoly kapcsolatot akarok, ezért is nem volt senkim. Nem egoizmusból, de milliónyi pasim lehetett volna már, de egyikkel sem tudtam elképzelni hosszútávú, akár "örökké" tartó kapcsolatot, ezért bele sem vágtam.

A szórakozás, "kiélés" nem az én világom, sose jártam diszkóba (nem is igényeltem sose), koncerteken eddig kb 4 vagy 5 rockkoncerten voltam. Mindig is érettebb voltam a koromnál (színházba szeretek járni, imádok olvasni, hímezni, zenét hallgatni), tehát ez a szórakozz-bulizz nem az én világom:)

Mindenkinek köszi a válaszát!:) Írjatok még:)

2010. szept. 11. 17:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézzd, én 15 évesen ismertem meg a férjemet, egyáltalán nem úgy indult a dolog,hogy komoly kapcsolat lesz belőle,de mégis 15 éve élünk együtt. Ezzel azt akartam mondani,hogy nem mindig lehet tudni előre mi lesz egy kapcsolatból,komolynak induló viszonyból is lehet futó és fordítva. Hogy mi zajlik benned ahhoz nem tudok mit szólni, a helyedben írnék valami pszichológusnak mondjuk a nlc-n, ott biztos szakszerű választ adnak.
2010. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tök normális amit érzel!:) Én már 16 éves így éreztem mint te. Nővérem 20 éves volt amikor először szült, aztán másfél évre jött a második. Sógorom külföldön dolgozott, én segítettem nővéremnek, náluk is aludtam. Szóval tudtam mivel jár a gyereknevelés, nem volt elrettentő példa egy csecsemő és egy tipegő sem.:D

22/L

2010. szept. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!