Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szoktatok csinálni akkor,...

Mit szoktatok csinálni akkor, hogyha a gyereketek (3-6 éves) nem fogad szót?

Figyelt kérdés
2022. febr. 13. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Háromszor szólok Utána ráverek a seggére
2022. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Helyzettől függ, de alapvetően érvényesítem az akaratomat.

Ha olyan a dolog, akkor kompromisszumokra hajlandó vagyok. Pl. még kint játszana, akkor kicsit még hagyom, és nem azonnal kell bejönnie.

2022. febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem fogadnak nekem szót, akkor mondom neki, hogy szólok apátoknak! Az esetek többségében beválik. :D Amúgy a 4 éves lányom kis érzékeny, rászólok teljesen lekonyul a szája és jön, hogy anya miért vagy rám mérges? Nem akarom, hogy rám szólj! Olyankor mindig elmagyarázom neki, hogy ha nem csinálna olyat, nem szólnék rá.
2022. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Leteszem "gondolkodni".

Leültetem valahova, és addig kell ott ülnie, míg nem szólok, hogy felkelhet. Ha ez elött teszi, visszaültetem. Látom rajta mikor unja meg, mikor fogja fel, hogy büntetés.

Ha úgy érzem elég volt, odamegyek és megbeszéljük hogy kellett volna viselkedni.

2022. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Kétszer szólok,nem ordítok,szólok. Ha semmi reakció leteszem a bünti székre egy kis ideig. Ahányszor elmegy,qnnyiszor visszaviszem,hiába a hiszti. Utána ha lenyugodott végre,és megvolt a kb5-10perc is,leülünk és megbeszéljük.
2022. febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Derjaderja ***** válasza:
34%

Példa nélkül nehéz vàlaszolni, hogy arra gondolsz-e hogy leszaladna az útra, vagy rosszalkodik, vagy keptelen összekapni magát az induláshoz vagy bánt valakit stb.


Àltalanosságban en meg szoktam indokolni a kérésemet, ha nem csinalja, merlegelem az okot, aminek a helyzet függvényében lehet az az oka, hogy kompromisszumot kötök, lehet hogy belátom hogy nem volt reális a kérésem, és akkor besegítek vagy vmi B tervet keresek. Lehet hogy viccelődve próbálok hatni, vagy ha tényleg olyan a helyzet akkor csapok egy kis patáliát. Pl kontrolláltan emeltebb hangon mondom, beteszek egy kis érzelmi töltetet. Van olyan helyzet ahol meg az megy csak ha elviszem/elhúzom onnan.


A lànyom 3 éves, jó verbálisan, általában nagyon jól reagál a beszélgetős módszerekre. Vagy ha nem akkor gyakran van vmi ok, amit nem mond el rögtön, és ki kell deríteni. Esetleg túlfáradt és elment az önkontrollja, akkor segíteni kell nem fegyelmezni.

2022. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Derjaderja ***** válasza:
33%
Meg esetleg beültetem az adami hintába mert ő attól valamennyire lenyugszik, de az inkább akkor a helyzet indokolja pl èpp mindkét gyerek csinál vmi extrát, es az egyiket muszáj biztonságba helyezni amíg a masikat elrendezem. Mivel nincs nalunk racsos ágy, se járóka kb a hinta az egyetlen ahonnan nem tudni kijönni.
2022. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"kb a hinta az egyetlen ahonnan nem tudni kijönni"


Azért erre ne vegyél mérget. A megkésett mozgásfejlődésű gyerekem még járni nem tudott, de fejjel előre kimaszott az adamóból.

2022. febr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Derjaderja ***** válasza:
90%
Igen, értem, de valahogy nem is szokott próbálkozni, azt elfogadja. De azért nem szeretem ezt csinálni, és ritkán, nem fegyelmezési céllal, hanem tényleg mert muszáj (talán 10x volt eddig ilyen). Volt egy időszak amikor annyira túlpörgött, hogy nem tudott lehiggadni, de most már azért ez kezd szűnni, szóval a 3-6 éves korra vsz tényleg nem módszer.
2022. febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Helyzettol fuggoen


- Megfogom, es kiveszem az adott szituaciobol

- Elterelem a figyelmet

- Jatekot csinalok az adott dologbol, ha nem vagyok faradt

- Ha idore megyunk, vagy elfogy a turelmem, megfogom, es ervenyesitem az akaratom

2022. febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!