Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha egy...

Mit csinálnátok, ha egy idegen csak úgy odajönne és megfogná a kezét a 1,5 éves gyereketeknek és felemelné és jópofizna fele?

Figyelt kérdés

Ma ez történt velünk a közértbe.

Nézelődtem a polcokon, tudtam, hogy a fiam mellettem van és mivel nagyon izgatja minden akár el is szaladhat vagy a fene tudja, szóval figyelni próbálok rá. Meg nem is akkor megyünk mikor sokan vannak.

Odajött egy idős házaspár és a fickó odanyújtotta a kezét a fiamnak, aki megfogta, majd fel is emelte a féfi a gyerekem és elkezdett jópofizni, hogy milyen aranyos, meg vigyorgott rá. Kedvesek voltak amúgy tényleg.

Félre ne értsetek nem haragszom a férfire, de azért ez szerintem túlzás. Nem ismerjük őket és ne emelgesse csak úgy a fiamat, meg milyen már hogy a fiamnak azt kéne inkább tanulnia, hogy idegenekkel nem szabad szóbaállni stb és erre egy ilyen helyzetet teremt egy tapasztalt idős ember. Nem nagyon tudtam mit kezdeni a helyzettel annyira gyors volt minden, inkább csak mosolyogtam és meglepedten néztem.

Most már okosabb vagyok utólag és most már talán úgy érzem akkor kellett volna azonnal reagálnom mikor a fiam kezét megfogta, hogy menjünk, hagyjuk a nénit bácsit vásárolni vagy ilyesmit kellett volna mondani, szóval az elején véget vetni, de mondom gyorsan történt minden és kedvesen közeledtek, de mikor a fickó kezébe volt felemelve????

Volt veletek ilyesmi helyzet?


2014. febr. 7. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Megkértem volna udvariasan h legyen szíves letenni a gyereket, mert nem nézem jó szemmel. Beszélhet hozzá, de a testi kontaktust ne teremtsen vele. Aztán vagy megérti vagy megsértődik. Nekem ennyit megér.
2014. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
kicsit sok volt ez a bácsitól, de nem hiszem,h az lett volna a megfelelő impulzus a kisfiadnak, ha szemmel láthatóan tiltod. a bácsi felé üzenhetsz finoman, de így, h ez az amúgy frappáns mondta hirtelen nem jutott eszedbe, szerintem nem volt akkora hiba, h sehogy sem reagáltál. a "ne állj szóba idegenekkel" ettől még működhet, mert a tiltás arra vonatkozik, h a ti, a szülei nem vagytok ott. amúgy én sem szeretem, ha fogdossák a gyerekemet, ilyenkor a metakommunikáció működik a legjobban és azt még meglepetten is lehet hozni: felveszi, gügyögsz, te meg kitárod a karod, nyúlsz a gyerekért és átveszed. a bácsi ösztönösen vissza fogja adni, mert tudat alatt is megérti (főleg, ha kedves). az én párhetes babámat a szomszéd néni akarta összefogdosni a kukától visszafelé jövet, finom ringató mozdulatokkal 2-3x kitértem előle, fel is hagyott a próbálkozással és láttam, h érti, h ezt nem kellene, mert én nem akarom és nem is hagyom...
2014. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
felveszi, gügyög* :)
2014. febr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat, nyugodtam írjatok még :)

Tényleg annyira nem tudtam, üres volt az agyam, hogy most mi legyen. De jókat írtok, ilyesmikre gondolok én is így UTÓLAG :) csak nehéz megfogalmazni, de segítetek :)

Az a baj, hogy még ráadásul hülye udvarias ember is vagyok ebbe a mai világba így megbántani sem akarok senkit, csak ez így nem jó ebben a helyzetben....

Tényleg kedves, aranyos volt, de mi van, ha rosszul fogja meg akármi azért már igencsak van súlya a fiamnak és ezért sem akarom, hogy idegen emelgesse, nehogy leejtse akármi, meg egyáltalán idegennel ne álljon szóba.....

Még az is megfordult a fejembe, hogy összekevert minket valakivel, mert annyira közvetlen volt stb. vagy esetleg már sokat látott minket, bár nem emlékszem rájuk.....

Meg ebbe a mai világba annyi bekattant ember is van, sosem tudni....

2014. febr. 7. 12:57
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Egyszer az egyik boltban a biztonsági őr vette fel a gyereket, 10-11 hónapos körül volt, éppen tudott már állni. Aztán arról kezdett beszélni, hogy amikor az ő unokája volt ekkora, akkor azzal szórakozott, hogy váratlanul odadobta a lányának a gyereket, úgy, hogy repült a levegőben. Utána kétszer is meggondoltam, hogy bemegyek-e abba a boltba.
2014. febr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az szép...... nem értem, azért mert van egy kisgyerek, miért kell megfogni????

Lenne persze olyan helyzet ahol értehtő, pl egy úttesthez szaladó, motorozó, láthatóan nem megállni akaró, de anyuka nem éri utol, ott igen fogja meg valaki hamár ilyen balesetveszélyes helyzet is lehet, de csak jópofiból.... meg eldobni?!?!?

2014. febr. 7. 12:59
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Máskor azt tudod tenni, hogy megköszönöd szépen, hogy felvette a gyereket (vagy hogy kézen fogva vezeti), és vedd vissza tőle. Ha nyúlsz a gyerekért, a gyerek úgyis odamegy hozzád.
2014. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy biztos lesz máskor is ilyen helyzet.

Nem tudom miért nem úgy gondolkodnak, hogy ők vajon mit szólnának, ha annó a gyerekükkel vagy unokájukkal ilyenlett volna....

Sok idős jópofizik, meg ráérnek stb. Nincs ezzel gond, de testi kontaktust hagyjuk inkább :)

A másik mikor már nyúl a pofija felé, hogy jajjj de aranyos.... esélyem sincs valahogy elterelni a dolgokat, mert már nyúlnak.... ilyen is volt már velünk, szerencsére nem sokszor, miért nem bírja ki tapi nélkül? Ki tudja hol nyúlkált előtte.....

2014. febr. 7. 13:04
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Velem ilyen még nem történt, de majdnem hasonló igen, köpni-nyelni nem tudtam. Fogtam a 2 éves kislányom kezét aki kiflit evett és sétáltunk. Odalépett elé egy viszonylag jól szituált középkorú férfi (nem hajléktalan, meg alkoholista). Aztán mondja a kislányomnak, hogy add ide a kiflidet! Szegényen láttam, hogy megijedt és nyújtotta neki a kiflit. Aztán a férfi mondta neki, hogy csak viccelt, és elviharzott. Mindez kb. 20 másodperc volt, nagyon hirtelen történt. Tényleg megszólalni sem tudtam.
2014. febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

én fiammal nem történt ilyen, de velem igen :D

szegény anyám, azóta is szégyelli a reakcióját :)

előre rohantam, egy néger srác meg csak azt látta, hogy itt egy kisgyerek egyedül, felkapott, bohóckodott, gondolom kedvességből. anyám pár másodperc múlva kanyarodik be a sarkon utánam és ugye azt látja, hogy egy 2m-es fekete srác a feje fölé emel, erre elkezdett ordítani, hívjanak rendőrt mert lopják a gyereket, közben odaszaladt és elkezdte püfölni a srácot :D


szegény alig beszélt magyarul, de nem győzött tört magyarral bocsánatot kérni :)


hirtelen biztos én is azt reagáltam volna amit te, ledöbbentem volna, de átgondolva nyilván udvariasan szóltam volna, hogy legyen szíves nem emelgetni a gyerekemet :)

2014. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!