Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 23 évesen első baba vállalása...

23 évesen első baba vállalása mennyire reális?

Figyelt kérdés

Stabil, 5 éve tartó párkapcsolat, munkahely van, saját lakás egyelőre nincsen.

23/L



2022. febr. 23. 00:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
Ne szerénykedj, mert akkor teleszüli más. :-)
2022. febr. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
43%
Én 38 évesen lettem apa, szerintem 30 alatt gyermek témába vágni nagyon meggondolandó. Szép szép meg minden de rengeteg lemondással jár, még a legstabilabb kapcsolatot is kikezdi.
2022. febr. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
61%

Első gyemrekemet 21 évesen szültem, másodikat 33 évesen ugyanabba a házasságba.

Mindkettőnek meg van a maga szépsége.

21évesen az ember ösztönösebb, könnyedebb, most 33 évesen higgadtabb és aggódósabb vagyok. Most jobban tudom élvezni, mint fiatalon, tudatosabb vagyok, de pont emiatt nehezebb is, túl sok rosszat láttam már és néha túlaggódom emiatt. 21 évesen naivabb voltam.

Most kezdeném elölről, ugyanígy csinálnám. Most 35 éves vagyok, más ekkor szüli az elsőt, mint barátnőim is, nekem pedig már van egy 14 éves nagylányom. Mire nekik ekkora gyerekük lesz "öregasszonyok " lesznek hozzám képest.

2022. febr. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
23%

23 évesen tönkretenni az életedet mennyire reális?

Sok sikert hozzá.

2022. febr. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Isti22 ***** válasza:
31%
Egyáltalán nem reális, még senki sem szült 23 évesen :)
2022. febr. 23. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
30%

Őszinte választ vársz?


Az ilyen korán indult kapcsolatok általában pár év után véget érnek. Fiatalok vagytok még, egyelőre nagyon formál titeket az élet, valószínűleg 30 évesen már rég nem lesztek együtt.


Ha ez megtörténik, lesz hova menned a gyerekkel, el fogod tudni tartani? Vagy ha holnap elüti a férjed egy kocsi, fent fogsz tudni tartani gyerek mellett egy albérletet?


Tudom, mindenki úgy áll hozzá, hogy ez vele sosem történhet meg, dehát mint látjuk, mégis rengeteg emberrel megtörténik. Fiatal vagy, spóroljatok még inkább ezerrel, hogy legyen valami vagyononotok, mert gyermekvállalás után ezerszer nehezebb lesz.

2022. febr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
61%
Én el nem tudtam volna képzelni, hogy 23 évesen anya legyek. Pedig már négy éve tartó kapcsolatban voltam.Munkahelyem volt (az is csak egy éve) de megtakarított pénzem alig.Nem lett volna felelős döntés bevállalni egy babát.
2022. febr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ha minden adott, hajrá....

De itt azert nem mondanék mindent adottnak, mert ugye a lakhatás az kérdéses. Szülők nyakára semmiképp nem szülnék. Egy albérlet sem egy életbiztosítás... nem lesz miből fizetni, vagy kitesz a főbérlő, stb, mit csinálsz?!


Mi férjemmel 17(vagyis én 17) éves korom óta együtt vagyunk. 14 évesen már dolgoztam diákként (csak ugye ez pont senkit nem érdekel) 18 évesen leérettségiztem, 20évesen lett egy szakmám, azonnal el is helyezkedtem. 23éves koromig lett még 2 szakmám munka mellett. (Férjem akkor 26volt, 18éves korától dolgozott, nem kevés pénzért)

Itt megfordult a mi fejünkben is a baba. De amíg nincs hova, albérletbe nem vallaltuk be. 26lettem, mire meg tudtuk venni a házunkat (igaz hitel segítségével, de a mienk. Innen nem tesz ki senki) 26 évesen szültem meg így csak a fiamat, 29 évesen pedig a lányomat 4 honapja.

2022. febr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%
Ezt nektek kell eldönteni, nem másnak. Én 24 évesen lettem terhes az elsővel, 25 évesen szültem. Majd 26 évesen a 2.al, 27 évesen szülök. Szeretnénk majd egy 3. babát is, még 30 év alatt akarom megszülni, én utána már csak élvezni szeretném az anyaságot. Fiatal anyuka akartam lenni mindig is, kibuliztam magam a gimis és az egyetemi éveim alatt, mire várjak akkor... 😊 Biztos nem várnék 35-40 éves koromig. Boldogok vagyunk.
2022. febr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne mások véleményére alapozz. Van olyan a társaságunkban, akinél kiválóan működik. Anyuka 22 évesen szülte az elsőt, majd 24 évesen a második gyerkőcőt. Apuka 36 évesen lett először apa. Apukának köszönhetően stabil lábakon álltak, saját lakásban éltek és rájuk én is azt mondom, hogy a hülye is látja messziről, hogy egymásnak teremtette őket az ég, szóval miért ne!?

Én ilyen idős koromban még egyetemre jártam és egy nálam két évvel fiatalabb párom volt, akivel 25 éves koromban (7 év után) döntöttünk úgy, hogy én valamivel előrébb járok, mások az igényeim, rengeteg volt a konfliktus, így elengedtük egymást. Vele nem vállaltam volna gyereket, akkor ráadásul kb. a semmire. Szóval nagyon élethelyzet függő, hogy ki hol jár, ki mennyire érzi késznek magát, mennyire stabil a kapcsolata, stb.

2022. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!