Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Befolyásol titeket a gyerekvàl...

Befolyásol titeket a gyerekvàllalásban amik mostanában történnek a világban?

Figyelt kérdés
2022. febr. 25. 11:38
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
86%
Például? Háború? Sajnos az majdnem mindig van valahol.
2022. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Világjárvàny, háború, menekültek
2022. febr. 25. 11:54
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

Igen, de nem csak a mostani helyzetre tekintettel.

Alig van tiszta levegő, az árak a magasban (ha saját lakást szeretne venni), az ivóvíz egyre jobban fogy, a globális felmelegedés már tűrhetetlen.

Borzalmas belegondolni abba, hogy ilyen körülmények közt kellene élnie a gyerekemnek 90 évet.

2022. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Ha arra vártam volna, hogy mikor lesz mindenhol béke, szeretet, ivóvíz meg teljes életre pénzügyi biztonság, sose szülnék..
2022. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
55%
Az érthető, ha az ember vár, legalább önrésze legyen a lakáshoz, de a többi miatt nem érdemes. A világjárvány pont az időseket, betegeket sújtja, a többi meg csak politika. Soha nem volt ilyen biztonságos a Föld.
2022. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Engem igen. Teljesen el vagyok keseredve. Nem szeretnék szülni egy kisfiút akit felnevelek majd behívják katonának ahol vagy őt ölik meg, vagy neki kell valakit. Ez nem az a világ ahova szívesen szülnék, így nem is teszem.
2022. febr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%

Már nem vagyok érintett a témában, de nem szülnék most, ha fiatal lennék.

Aggasztó a világ állapota: a környezeti szennyezések, járványok /amik nem csak az idősekre veszélyesek/, migráció, válságok, háborúk, hamarosan bekövetkező vízhiány stb. A ma élő emberek eléggé erőszakosak.

Szubjektív ok pedig az állandó lekötöttség, idegeskedés, anyagi áldozatok, amit nem vállalnék be.

2022. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Lehet önző vagyok, de nekem a legnagyobb vágyam, hogy anya lehessek.
2022. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nekem már van egy kisfiam és többet nem szeretnénk vállalni. Már értem sokan miért mondják, hogy nem akarnak gyereket ebbe a világba.
2022. febr. 25. 13:26
 10/23 anonim ***** válasza:
80%
Tegnap azon gondolkodtam, hogy jobb lett volna nem szülni ebbe a mocsok világba, de most már mindegy, most már csak szimplán megszakad a szívem a gyerekemért.
2022. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!