Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elneveznéd a babádat úgy,...

Elneveznéd a babádat úgy, ahogy egy barátnőd kislányát hívják?

Figyelt kérdés
Évek óta kinéztem ezt a nevet, de két évvel ezelőtt megismertem ezt a barátnőmet, akinek már így hívják egy gyerekét (6 éves). Napi szinten kapcsolatban állunk, mert egykorúak a fiaink. Én most kislányt várok, nemsokára érkezik de még nem találtunk nevet neki, semmi sem tetszik igazán annyira,mint az említett név. Ugyanakkor zavar is, hogy egy közeli barátnőm gyerekét így hívják. Ti adnátok a nevet?
2022. febr. 26. 18:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
71%

A te helyzetedben adnám. De ha mondjuk nehany hónap kulonbseg lenne a gyerekeink kozott, akkor en inkabb valasztanek mást.

Nálunk csak hasonló nevek vannak, a tesom 10 eves fia Olivér, nekunk 1 eves a kislányunk és Olívia lett. De az unokaocsemöcsém Olivér,nem Oliztuk sose, a kislanyomat meg Viának becézzük. Szóval ha becézhető a név akkor az is opció, hogy más becenevet kerestek.

2022. febr. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
71%

Én igen.

Mi eleve hagyományos nevet választottunk: Anna.

Mindkettőnk anyai nagymamája Anna volt, a nagynéném Anna, az anyósom nagynénje is Anna volt, valamint az egyik rokon most már nagylány is Anna.

De a fiú neveinkkel is tele a család, üknagypapától legyűrűződően, + unokatestvérek.

Ha ismerősünk gyerekét is így hívnák, eszembe nem jutna ez miatt másik nevet választani. De ha pár hónappal ezelőtt született volna egy Anna az ismerősi körben, az se érdekelt volna.

Pláne a te esetedben, hisz csak 2 éve ismered, lehet egy év múlva már nem is fogjátok tartani a kapcsolatot, és ez miatt dobod el az évek óta dédelgetett nevet.

2022. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!