Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszócumit hogy sterilizálját...

Játszócumit hogy sterilizáljátok forralással?

Figyelt kérdés
mennyi ideig kell forralni? zománcozott vagy rozsdamentes edényben? vizköves lesz a cumi belseje?
2022. márc. 3. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
5 percig forrasban levo vizbe teszem par csepp ecettel (es a tobbi cumisuveggel, cumival, jatszocumival, sterilizalhato ragokakkal). Az ecet segit, hogy ne legyen vizkoves. Sima rozsdamentes edenyben szoktam, zomancozottunk nincs is nagyon.
2022. márc. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Sosem sterilizáltam egyik gyereknek sem 🤷‍♀️
2022. márc. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Mam cuminknak a bolti doboza úgy van tervezve, hogy abban lehet mikroban ki főzni. Rá van írva meddig kell vizet tenni bele és cumival együtt 3 perc mikro.


Doboz nélkül én is egy kis lábasban kicsi ecettel főzöm ki. Nekem olyan van erre a célra, ami zománcos, fehér színű belül. Ez egy régi típusú piros kis lábas. Minimum 5-7 percet hagyom lobogni. Ezzel az eljárással mindig vizes a cumi belül is, de nem vízköves.

2022. márc. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Mamos sterilizáló dobozban mikrózom 5 percet.
2022. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Mikrós sterilizálóban 3 perc. Ebben sterilizáltqm a cumikat, cumisüvegeket.
2022. márc. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Én nem sterilizáltam őket soha
2022. márc. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az ecetes vizet tökéletesen ki tudjátok nyomkodni belőle, illetve mindig kinyomkodjátok a vizet, ha csak leöblítitek a cumit, akkor is? Engem nagyon zavar, hogy ha csak leöblítem va cumit, akkor is belül vizes lesz, és ezt minden alkalommal nagyon macerás kinyomkodni...

Nekem is van mikrós sterilizálóm, viszont már nem szeretném használni, mert a sok gőzsterilizálástól lepattogott/összeégett a festék a mikró belsejében, így újat vettünk...

2022. márc. 3. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!