Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet úgy nevet adni két...

Lehet úgy nevet adni két gyereknek, hogy az első keresztnevük egyforma lesz?

Figyelt kérdés
Például: Szabó Tamás, testvére Szabó Tamás Kristóf.
2022. márc. 15. 15:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk nem lehetett 12 éve.

Férjem (most csak írok valamit) Kovács András

Fiunk (aki 20éves) Kovács András lett

Masodik fiunknak Kovács András Levente nevet szerettünk volna adni.

A korházban az anyakönyv vezető nem engedélyezte, mert 1 apától 2 azonos első keresztnév nem adható.

Igy lett a kisebb Kovács Levente András

2022. márc. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

hát, énszerintem ilyet akkor, ha pl mind a kettőnek van esetleg második keresztneve. de én pl olyat ismerek, hogy


apuka neve (fiktív név, nem valósakat írok) Kiss Xenox Márk

elsőszülött fiúgyerek neve Kiss Zsolt Xenox

másodiknak a neve Kiss Xenox Atilla


én "Kiss Xenox Atillá"-val jártam egy osztályba; egyik osztálytársam azzal húzta az agyát, hogy ,,Neked még a saját keresztneved sincs; a tesód második keresztnevét kaptad meg. " :D


de felcserélve is szerintem pl lehet, de ha az első gyereknek nincs másik keresztneve, akkor szerintem ez az eshetőség kilőve; tehát, ami a kérdésben szerepel. de például viszont, ha pl valaki


Szabó Tamás

akkor attól még a testvére szerintem lehet pl Szabó Árpád Tamás; csak az első keresztnevük ne_legyen ugyanaz. Tehát, ami a megszólításnak van szánva. De pl az egyiknek az első keresztneve lehet ugyanaz; mint a másiknak a második.

2022. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

*ha valakinek ez fontos; akkor az első gyereket Zsoltnak szólítják

a másodikat a Xenoxnak egy másik becenevén, nem ugyanazon, amin az apukát szokták becézve szólítani. Szal az apuka Xenoxnak az a hagyományosan elterjedt beceneve van ahhoz a névhez, amit mindenki ismer; a kisebb gyereknek meg egyedi beceneve van ugyanahoz a keresztnévhez, amit az apja használ.

2022. márc. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
39%
Oszt mé tennéd?
2022. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Cubina ***** válasza:
33%

Én nem is értem az ilyet, olyan mintha a szülőnek nem lenne fantáziája egyedi nevet adni. Én úgy érezném, hogy a bátyám másolata vagyok, hiszen az ő nevét kaptam, csak még van egy másik is mögötte. Sokan utálják a második nevüket. Mi van ha Tamás Kristóf azt mondja, hogy ne nevezzék Kristófnak, mert ő Tamás? Akkor két Tamás lesz, mert nem erőszakolható rá a gyerekre, hogy a neki nem tetsző nevet használja. Még veszekedés is lehet belőle, mert Tamás Kristóf nem érti, hogy a bátyja miért lehet Tamás, ő meg esetleg nem. Ha már ennyire nincs fantázia, akkor legyen inkább Kristóf Tamás, de még inkább csak simán Kristóf, mert Tamás már van. Főleg akkor szerencsétlen a két keresztnév, ha a családnév és a keresztnevek is hosszúak. Például Marosvásárhelyi Krisztián Barnabás. Gyűlölni fogja szegény gyerek leírni a nevét.

A gyerek szemszögéből is nézni kellene a dolgokat, nem csak a szülő akaratát figyelembe venni.

2022. ápr. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!