Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire zavaró, ha a vezetékn...

Mennyire zavaró, ha a vezetéknév utolsó betűje összecseng a keresztnév első betűjével? Pl. Farkas Sarolta, Fekete Eliza, Iványi Imola, stb?

Figyelt kérdés
Szerintetek nagyon zavaró? Semmiképpen sem jó ötlet ugyanolyan betűvel kezdődnie a keresztnévnek, mint amivel a vezetéknév végződik?

2016. jan. 26. 12:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%
Hát szerinted hogy hangzik: Farkasarolta, Feketeliza, vagy Ivanyimola? Nem jól elkulonitheto a vezetéknév és a keresztnév. Pláne, amíg kicsi a gyerek és nem beszél elég érthetően. ...
2016. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem zavaró, bár vannak nevek, amik pont ez miatt kicsit kimondhatatlanok, vagy összeakad az ember nyelve :)
2016. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem nagyon nem jó ötlet. Egy Mezei Ildikó nevű ismerős nevét csak úgy tudta mindenki kimondani, mint dadogna.


Nálunk a vezetéknév -cs hangra végződik, emiatt pl. eleve kiestek még a K betűs nevek is, ahogy a Zs vagy a Cs, mert nagyon összeakadna a két kemény hangzású hang egymás mellett.


Az "E" betű még csak-csak, abban kevésbé botlik meg a nyelv.

De a vezetéknév hangrendjét is érdemes megnézni, hogy azzal harmonizál-e a keresztnév.

Mi nálatok a vezetéknév és mik a lehetséges keresztnevek?

2016. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Csillag Kinga nevű ismerősömre mindenki úgy érti, hogy Csilla Kinga, bár ott csak mássalhangzó torlódás van.
2016. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Őszintén szólva nekem addig fel sem tűnt a dolog, amíg fel nem hívták rá a figyelmemet egyszer egy hasonló kérdésnél. Engem egyáltalán nem zavarna, nekem ez kicsit ilyen mondvacsinált probléma...
2016. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Nekem így van a nevem, ráadásul magánhangzóra végződik a vezetéknév és azzal kezdődik a keresztnév. Utálom kimondani a nevem. Kedves anyukámnak sokszor mondtam már, hogy hogy adhatott ilyen hülye nevet.
2016. jan. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon tetszenek az E betűs lánynevek, például az Eliza, Elena, Elvira, Elina, Elmira, stb. de mivel a vezetéknevünk szintén E betűre végződik, a családból már többen is mondták, hogy E betűs keresztneveken inkább ne is gondolkozzunk, azokat lehetőleg hanyagoljuk, mert zavaróan összemosódik kiejtésnél a vezetéknévvel... :(

Kíváncsi voltam, mások számára is zavaró-e az ilyesmi.

2016. jan. 26. 12:30
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen magánhangzók vannak még a vezetéknévben? Vagy ha nem túl egyedi a vezetéknév, akkor esetleg leírod, hogy mi az?
2016. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem túl egyedi, igazából elég gyakori vezetéknév, titkon a kérdésbe is belecsempésztem, de akkor azért leírom konkrétan is: Fekete.
2016. jan. 26. 12:35
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Az Eliza helyett például Liza? Úgyis annak értenék kimondva.

Érdemes lenne mássalhangzóval kezdődő nevet keresni, arra ügyelve, hogy ne csupa E betű legyen benne, mert rettenet eszperente lesz :)

2016. jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!