Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Dzsesszika szép név? Mondjuk...

A Dzsesszika szép név? Mondjuk nekem jobban tetszik ha (Jessica) így írjuk, de sajnos csak így lehet magyar országon?!

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 18:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Nekem pont ezért nem tetszik! A magyarosítása nem szép leírva legalábbis!
2010. szept. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1%
magyarul csúnya. ez pont olyan, mint az Izabella. a Zsófia szerintem sokkal szebb :)
2010. szept. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Így leírva írtózatosan gáz. Jó égő a gyereknek.
2010. szept. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Ez relatív, kinek mi a szép... Ha már magyar vagy, akkor magyar nevek közül kéne választani, azzal nem ér ilyen probléma, hogy leírva milyen borzalmas. De ha neked ez tetszik, akkor ne foglalkozz mással. Én nem írom le a véleményem a névről, mert megbántani nem szeretnélek, nem tetszik, maradjunk ennyiben. :)


Igaz, ha még azt sem tudod, hogy Magyarországot hogy kell leírni, akkor valószínűleg nem is vagy magyar, így megértem, ha ezt a nevet szeretnéd.

2010. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ahány Dzsesszika nevet hallottam, az mind egy cigány kislányhoz tartozott. Ők adják az ilyen típusú neveket a gyermekeiknek.
2010. szept. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónál a pont!!!
2010. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem régen nagyon tetszett ez a név, hallás alapján. Viszont itthon tényleg a cigányok körében népszerű ez a név (meg még a Dzsenifer, Britni, és hasonló amerikai nevek - elnézést, nem sértésnek szántam, tudom, hogy nem csak cigányok viselik ezt a nevet), ráadásul általában véve kicsit közönséges is.

Ha egy amerikai, vagy esetleg egy német lányt hívnak így (Németországban is hallottam ezt a nevet többször), akkor nincs ilyen hatása, de nálunk igen.

Arról nem is beszélve, hogy nagyon csúnyák így fonetikusan leírva a külföldi nevek, főleg azok, amikben a dzs betű is szerepel, hiszen mi egy három tagú betűvel jelölünk egy olyan hangot, amit az eredeti nyelven egy egytagú betűvel jelölnek.

2010. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

egyjátalán nem tetszik az a név ( sem mint DZSESSZIKA, sem mint JESSICA ).


dehát " ízlések és pofonok ".

2010. szept. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem sem tetszik.
2010. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Számomra is van egy közönséges felhangja a névnek ill. az ilyen újkeletű angolszász neveknek. Szóval nem tetszik.
2010. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!