Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik az anti-TSH...

Miért nézik az anti-TSH receptor antitesteket terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mi vizsgálnak ezzel?


Az anti-TPO anno volt nézve 2x (endokrinológus által), de mivel jó lett, nem néztük többet.


Viszont ez más, mit néznek ezzel?


2022. márc. 25. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Rutinszerűen biztosan nem néznek ilyet, azt meg, hogy nálad miért kell nézni, az orvost kellene kérdezni, aki kiírta.

Amúgy a TRAK pozitivizás autoimmun hyperthyreosisban (Basedow kór) jellemző, tehát ha neked hypothyreosisod van (abból, hogy anti-TPO-t többször néztek, erre következtetek), akkor a fene tudja…. Gondolom nem endokrinológus kérte, hanem valami nagyon okos, aki nem tudja melyik autoantitestet mikor szokás nézni :D

2022. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 A szülésznő kéri. És igen, szubklinikus pajzsmirigy alulműködő vagyok. De mivel anyukám is, de neki antitestjei is vannak (anti-TPO), így a genetika miatt néztük az enyémet is. Nálam e téren nem volt gond. Kérdezte a szülésznő az endokrinológusomat, de mivel ez nem volt nézve még (anti-TSH), így nem tudom választ adni, emiatt a vérvizsgálat. Csak annyit mondott amuG a szülésznő, hogy meg kell ezt is nézniük, mivel az endokrinológus nem tudod választ adni erre.
2022. márc. 25. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, bocs, de nekem ebből csak az jön le, hogy a szülésznőnek fogalma sincs, mi a különbség az autoimmun alul- és túlműködés között, és fogalma sincs, melyik autoantitest melyikre jellemző.

Nem egészen értem miért akar okosabb lenni az endokrinológusnál, de végül is mindegy. Egy vérvételtől végül is semmi bajod nem lesz.

2022. márc. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ha valakinek Basedowja van, akkor fontos, mivel átmehet a magzatba. Csak mondom, a szülésznő keveri a szezont a fazonnal.
2022. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 Persze, nem lesz semmi bajom a vérvételtől, már megszoktam, ez a rész nem is gond. Csak kíváncsi voltam, hogy mégis mi ez, mert mikor rákerestem nekem is Basedowra való szűrés jött ki. A szülésznő egyébként új, most fejez 2 héten belül, talán megtévedhetett?! Én is csak itthon néztem a papírt, ugye havi szinten kapom az ilyeneket a PM miatt, nincs mit csekkolni annyira rajta, de aztán itthon mégis szembetűnő volt, hogy ez most valami más a listán. Hétfőn megyek leadni vért. Talán felhívom őket, csak előbb ráakartam kérdezni másoktól, mielőtt még rögtön telefonálok, hisz én is tévedhetek és nem akarok cikis helyzetet, sem okoskodni, hogy jobban tudom.
2022. márc. 25. 19:38
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként kíváncsi leszek az értékeimre. Eléggé levittük a baba miatt a TSH-mat, 0,38 volt a legutóbbi mérésnél. Alapból sem régóta kezelnek a pajzsmirigyemre, pontosabb 1 éve.
2022. márc. 25. 19:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!