Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minimalista elvek a gyermeknev...

Minimalista elvek a gyermeknevelésben?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a minimalizmus mint életfilozófia, életvezetési stratégia, nagyon tudok azonosulni vele. Az érdekelne, hogy ez hogyan is néz ki a hétköznapokban, mennyire megvalósítható a gyermeknevelésben?

Olyasmikre gondolok, hogy meghatározott számú játéka van a gyereknek (de azok minőségiek), nem halmozunk fel semmit, ajándékozásnál tárgyak helyett élményekbe fektetünk, rendszeresen szelektáljuk együtt a holminkat (már egész kisgyerekkortól) stb.

Van köztetek, aki így csinálja? Konkrét negatív és pozitív tapasztalatokra lennék kíváncsi.



2022. márc. 27. 22:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Mi pàr elvet alkalmazunk, nem halmozunk jàtèkot, ünnepekre is inkàbb 1 nagyobb, közös ajàndèkot kap.

Az egyszerűbb gyermekkor könyvet ajànlom.

2022. márc. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippet! :)
2022. márc. 27. 23:10
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Így indult, de nem lehet ilyen vonalasan, szigorúan csinálni, arra jöttünk rá. Olyan karót nyelt volt az egész. Inkább arra kezdtünk törekedni, hogy egyszerre ne legyen elöl sok minden. Sokféle társas és lego is lett, de nem lehetnek elöl egyszerre.

A könyveknél is megdőlt ez, mindeni könyvmoly, rengeteg könyvünk van.

Kisgyereknél gyakran nem működik az, hogy élmény az ajándék. Csalódás, ha nincs ott a fa alatt vagy a torta mellett valami konkrét, megfogható, azonnali. Az ember nem szívesen rontja el az örömét azzal, hogy azt kapod, hogy elmegyünk MAJD aquaparkba.

A babáknál amúgy remekül működik a kevés játék dolog. A másfél évesem szívesebben játszik műanyag konyhai eszközökkel vagy palackokkal, mint neki tervezett játékokkal.

2022. márc. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Második, köszönöm, pontosan ilyen tapasztalatokat gondoltam!

Én sem tervezném túl "karót nyeltre" az egészet.

2022. márc. 27. 23:17
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

En a ruhakkal vagyok igy, legtobbet hasznaltan veszem vagy kapjuk, mar 6 eve. Kisagy, komod, pihenoszek a jatekok is mind hasznalt volt. Karacsonykor, szulinapkor egy jatek.

Igen, ez az elmeny dolog meg a 6 evesemnel sem mukodik, nem mondhatom, hogy miert nem hozott ajandekot neki a telapo ( kulfoldon elunk) de majd elmegyunk az allatkertbe, ezt meg nem erti meg, nem teszem tonkre a lelket, annyit nem er az egesz. De nem kell husz hatalmas ajandek, egy is eleg, amire nagyon vagyik, ezt az elvet kovetem.


Evi kb. ket alkalommal kiszortirozzuk a jatekait, es eladomanyozzuk, ezeket o valasztja ki ( meg en parat mikor nem latja 😂)

2022. márc. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem irányvonalnak jó, de nem szabad nagyon ragaszkodni. Néha meg kell azt a fröccsöntött műanyag tiarát venni :D


Egyébként én is igyekszem ehhez tartani magam, én pl. Imádom a montessori játékokat és az egész nevelési elvet. Ott is néhány aktuális, lehetőleg natúr fa játék van kirakva a gyereknek. Ugyanakkor vannak műanyag játékaink, vagy olyan felesleges extra dolog ami csak a kényelmet szolgálja. Szerintem itt is az arany középút a legjobb.

2022. márc. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
5-os vagyok, meg mindenkeppen en nagyon figyelek az etkezesre. Lehetoleg egy osszetevos etelek, keves processed food.
2022. márc. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Egy összetevős ételek? Ezalatt mit értesz?
2022. márc. 28. 01:35
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
7! Levest hogy főzöl?
2022. márc. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyereknevelésben nincs minimalista irányzat ,csak észerüség Pl ha szereti a könyveket akkor nem azt kap ünnepekre ? Mert 2 könyvnek több van a polcon .vagy szereti sportot meg kinti játékokat ezért nem veszel neki bicikli mellé rollert is ?

Nálunk van roller,bicikli, görkorcsolya, jégkorcsolya is sőt egy pillangó alakú sárkány is sőt buborék fújó is rengeteg Lego mert a gyerekeim imádják legokat meg építeni egy polcon vannak tartva .

Könyvek sem 2 db van .

2022. márc. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!