Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjek hitelt felvenni és...

Merjek hitelt felvenni és gyermeket vállalni a jelenlegi helyzetben?

Figyelt kérdés

Jelenleg 25 éves vagyok, idén lesz 10 éve, hogy a párommal együtt vagyunk, tavaly eljegyzett, év végén lesz az esküvőnk. 3 éve albérletben élünk, de szeretnénk már saját lakást és utána gyerekeket. Év végéig igényelhető még a babaváró támogatás, amin nagyon gondolkodunk mióta bevezették. Direkt húztuk az időt, márcsak azért is mert az első babát 27-28 éves korom körül terveznénk, illetve hogy addig is még figyeljük a gazdasági helyzet alakulását. Hát nem rózsás a helyzet, és valószínűleg csak rosszabb lesz. Tanácstalanok vagyunk mi lenne a jó megoldás. Félünk, hogy ha felvesszük, akkor cseszünk rá, ha összeomlik a gazdaság teljesen, de ha mégsem, akkor meg az lenne a baj, hogy miért halasztottuk el ezt a lehetőséget. És ez csak az anyagi része a dolognak. Ami ennél sokkal aggasztóbb, hogy úgy érzem, hogy felelőtlenség gyermeket vállalni ebbe a világba. Nyilván sosem lehet tudni mi lesz, hogy lesz, de a jelenlegi világhelyzetben méginkább bizonytalan minden. Az a baj, hogy a legnagyobb vágyam, motivációm, célom az életben, hogy gyermekeim legyenek. Nagyon nem is mennék ebbe bele, de a lényeg, hogy nagyon szeretnénk gyerekeket, de bennem van az az érzés, hogy nem lehetek annyira önző, hogy az én vágyaim miatt 2 lelket erre az elba*ott világra hozok.

Szörnyű ez a kettősség, és hamar kell döntentenünk, hogy mit lépünk.. az idő telik.


Más is küzd hasonló problémával, gondolatokkal, érzésekkel?

Ti mit tennétek, tesztek?


Köszönöm azok válaszát, akik érdemben hozzá tudnak szólni.



2022. ápr. 1. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%

Én a helyetekben most semmiképpen se vennék lakást vagy házat. Minden nagyon nagyon túl van árazva, gyakorlatilag egy 100nm-es faluvégi omladozó romot is 35 millióért hirdetnek.

A babavárót pedig akkor venném fel ha tutira lesz 3 gyerek, pár félreteszitek 2-3 évre es nem költötök bele (új autó, nyaralás, váratlan kiadás).

Ha tervben van min. 2 gyerek akkor én a CSOk-kal is futnék majd egy kört.

2022. ápr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
A pénzügyi dolgokat nektek kell látni, abba nem szólok bele. Viszont ez a “mai világ” duma butaság, világháborúban, sokkal nagyobb gazdasági válságban, durvább járványok mellett is születtek babák, most sokkal jobb a helyzet, csak a mi igényeink nagyobbak. Ezen ne múljon. 😊
2022. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem meg a csok meg a Babaváró meg minden, meg lesz hosszabbítva.
2022. ápr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Mikor nem volt ez a világ elb.szott mióta emberek élnek a bolygón? Na ugye. Sőt, volt ez már bőven rosszabb is, mint most. A babavárót felvenném a helyedben, ha terveznék gyereket és lennének értelmes ötleteim a pénz felhasználására. Hogy most vennék-e lakást? Hát, szerintem már pár éve jól látszik, hogy nem érdemes arra várni, hogy nagy árzuhanások lesznek. A lakáshitelt nem tudom most "hogyér" adják, milyen kamatokkal, meg lényeges az is, hogy mekkora az önerő.

Üdv, egy felelőtlen nő, aki gyereket szült erre a ... világra.

2022. ápr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Én inkább hitelt fizetnék, ami a saját lakásom/házam, mint albérletre, ami soha nem lesz az enyém. De nem úgy gondolom, hogy fejjel bele bármibe! Jól meg kell rágni a dolgot. Fix törlesztő, apróbetűs részek, stb…

A gyerekvállaláshoz meg annyit, hogy a mai világban sose lesz olyan, hogy “most jó a helyzet”. Mindig van valami: migránsok, járvány, háború. És ki tudja, még mit hoz a jövő. Régen is nehéz volt, mindig az lesz. Nektek kell eldönteni, hogy vágytok-e gyerekre, vagy nem!

2022. ápr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%
Számomra az összes felsorolt körülmény közül az albérlet lenne a legaggasztóbb. Mi lesz, ha a jelenlegi albérletárak a triplájára emelkednek? Én inkább fizetném a sajátom törlesztőjét.
2022. ápr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Ma élünk a legjobban eddig a történelem során.

Soha nem volt még ilyen jó dolgunk.

2022. ápr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
62%

Kedves Kérdező!


A cél adott, a babavárót nyugodtan felvehetitek, nagyon alacsony kockázatú hitel, fix törlesztővel. Ott 2 buktató lehet, ha elveszítitek mindketten az állásotokat, ezért érdemes rá törlesztési biztosítást kötni, pár ezer ft / hó, vagy ha nem születik meg a baba a határidőig ami 5év. Am a babaváró hitelnél max 50e a törlesztő, és nem / főre, hanem a teljes hitelre, tehát abszolút nem vészes. Abban igazuk van az előttem szólóknak hogy a házzal/lakással érdemes várni, és nagyon körbe kell járni, úgy tudnám hasonlítani hogy kutyaolat lehet venni most palota árban. :D Azzal viszont nem értek egyet hogy az ingatlanok ára nem fog lejjebb menni, elég csak megnézni a 2008 as válság utáni árakat, amikor a kínálat volt a nagyobb a kereslet meg kb alig, az árak majdnem a felére estek vissza, hiszen ha a bank árverez, azt soha nem piaci áron értékesíti, hanem jóval alatta, hogy minél előbb megszabaduljon tőle. Ha nem lesz válság az azért lesz jó mert stabilabb lesz a gazdasági helyzetetek, ha pedig lesz gazdasági válság akkor pedig normális áron lesz esélyetek ingatlant venni. Én jómagam is azon az elven vagyok, hogy akkor kell venni amikor válság van és mindenki elad, és akkor kell eladni amikor csúcson pörög a gazdaság és hatalmas a kereslet de kevés a kínálat. Ez a gazdasági része, a másik része pedig nézőpont kérdése hogy mi a rossz világ, szerintem a szokásos világ van, és ahogy a történelemben láthatjuk a gazdaság is a megfelelő ciklusaiban van, most éppen recesszió felé tart, de ettől nem szabad megíjedni, pusztán okosabban kell tervezni. Én a babát biztos hogy nem hagynám ki, már nekem is van, és soha nem bántam meg, pedig én már átéltem a 2008 as válságot is, és még itt vagyok. :) Szerintem vágjatok bele és legyetek nagyon sokat a picivel, töltsetek vele minőségi időt, nem fogjátok megbánni, ja és unatkozni sem fogtok, mindig csinál majd nektek programot, és segít felvidítani is ha épp mélyponton vagytok. És a kérdésedre a válasz én bele vágnék, a többi meg majd jön magától. :)

2022. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8. Meg ha elválnak. Ami ugye nem ritka manapság.
2022. ápr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én belevágnék. Nem látok olyan helyzetet, ami ne lett volna már korábban sokkal rosszabb. Árcsökkenésre ne várjatok, mert ha lesz még évek. Az emberi psziché gátolja az árcsökkenést. Válság esetén való igaz, hogy lesz, de 2007-as válság után is kellett hozzá 3 év. Akkor jartatok volna a legjobban, ha nem figyelgetitek a gazdaságot, hanem gyorsan vesztek. Nézd meg mennyit buktatok már a szemlélődésen és ez egyre rosszabb lesz az infláció miatt, további árnövekedés várható. Pláne, ha nem lesz szabályozva a benzinár. Én inkább marhára sietnek a helyetekben.

Tavaly nyáron 2 szobás lepukkant panelt 29 millióért vettünk Óbudán. Alkalmi vétel volt, már akkor is harcoltunk, hogy mi vezessünk meg. Nézd meg most, mi a legolcsóbb ár! Rengeteget drágultak 1 év alatt és alig van eladó.

2022. ápr. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!