Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző a felelős...

Mennyire jellemző a felelős gyermekvállalás a magyarok körében?

Figyelt kérdés

Kérdésem elsősorban arra irányul, hogy ki mit gondol mennyire jellemző a magyar emberekre a felelős gyermekvállalás és milyen szempont alapján dönti el egy pár, hogy gyermeket vállalnak?


Mérlegelik-e azt, hogy minden szükséges feltételt biztosítani tudnak-e a gyermek egészséges szellemi és testi fejlődéséhez?



2022. ápr. 1. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Először mondjuk definiáld, hogy mit értesz felelős gyerekvállaláson.
2022. ápr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Az én környezetemben nagyon jellemző.
2022. ápr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezen szerény véleményekre vagyok kíváncsi, ki mi alapján gondolja úgy, hogy "megérett" és alkalmas a gyermekvállalásra.


De elsősorban a felelős gyermekvállalás az, hogy biztosítani tudják a gyermek testi és szellemi fejlődéséhez szükséges feltételeket.

2022. ápr. 1. 18:43
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy mostanában látom, sajnos rengetegen vállalnak esküvőt, babát a babaváró miatt...szerintem az ilyen pároknál szinte egyértelműen borítékolható a házasság jövője, amit a gyerekek szenvednek majd meg a legjobban.

Aki ennyire rászorul a babaváróra, és ezért gyorsan csinál egy vagy két, ne adj isten három gyereket, az nem hiszem, hogy anyagilag felkészült a gyerek/ek nevelésére. Ebből következik az is, hogy a gyerek egy nyűg lesz számára, "akit amúgy nem is akart", így nem sok minőségi időt tölt majd vele.


Viszont a közeli ismerősök mindent megadnak a gyerekeiknek, minden téren.

2022. ápr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Én viszonylag sok tiniként anyává vált lányt ismerek és olyat is, aki még nincs 20 éves, de már túl van egy abortuszon meg egy kényszer abortuszon (úgy volt vele, hogy megtartja, ha már másodszor sikerült, megtartja, de ki kellett belőle szedni a 6 hónapos halott magzatot). Ismerek olyan fiút, aki az általánost nem végezte még el, 22 éves lesz, és a kislánya 3 éves, úton a következő csemete, a srác meg kicsit ilyen lecsúszottnak tűnik a képei és a találkozásaink alapján, viszont a gyerekét látszólag szereti (nem tudom milyen apa, nem ismerem közelről)

Én és a 2 tesóim közül egyikünk se volt tervezett, akartak a szüleim gyereket, de egyikünkért sem próbálkoztak csak becsúsztunk. Unokatesóim közül is néhány ilyen csuszagyerek. Egyik unokatesó réteg ilyen keresztény, szóval anyuka max naptárazott, nem védekezett, lett is 5 gyerek, éhezés, csóróság.

Ismerek tervezett gyerekeket és tudatosan erre készülőket is, de ahogy látom, kb a harmada becsúszott teljesen akaratlanul, másik harmad, mint mi, hogy "szerettük volna, de nem most" és az utolsó harmad, akik rendesen tervezték az egészet.

2022. ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
* egyel kevesebb megtartja is elég lenne a zárójelbe, bocsi
2022. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Egy 5000 fős községben élek Pest megyében. Nálunk sokan szülnek a semmire, de a korosztályom jó része be sem fejezte a középiskolát, egyesek még az általános iskolát sem, de sokszor gyerek már van 16 éves kor körül, persze rengeteg a drogos is. Ja és akik normálisabbak sem rendelkeznek általában pl egy vésztartalékkal. Ránk néznek, mint a fehér hollóra, hogy előbb egzisztenciát teremtünk és majd utána lesz gyerek… Persze vannak azért normális családok is, de feltűnően sok az olyan szülő, ahonnan kapásból a legjobb lenne kiemelni a gyereket. Ja és hozzáteszem, nem roma község és akikről írok is magyarok.
2022. ápr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Én azt látom, hogy sok a becsúszott gyerek, de soha nem fogom megérteni, miért nem tudnak felnőtt emberek rendesen védekezni.
2022. ápr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem semennyire.

De meg sem lepődök, mikor itt felnőtt nők, anyák írogatnak olyat, hogy csak a szeretet a lényeg, meg hogy mindent meglehet oldani, lehet segítséget kérni... Ja, csak éppen az szerintem nem élet, mikor kuncsorogni kell az ingyenes babaruháért, meg pelenkáért, iskolában meg magyarázkodni, hogy miért nincs fizetve egész évben az osztálypénz stb. És ezek a "legalapabb" dolgok, arra nem is gondolok, hogy ahol már az osztálypénz is gond, ott hogy kerül majd felsőoktatásba a gyerek, hogy lesz finanszírozva neki a jogosítványszerzés, tandíj, albérlet.

2022. ápr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Ez nehéz kérdés. Sajnos nem tudom, hogy egész Magyarországon mi a helyzet, maximum a közvetlen környezetemből tudok konzekvenciát levonni. A környezetem illetve ismerőseim alapján viszont igen!

Mondjuk én jó iskolákba jártam, a barátaimat megválogattam mindig is. Azt hiszem 2 olyan ismerősöm van, akinek becsúszott a gyerek, de nagyon ügyesen helyt álltak és végül is jó soruk lett a gyerekeknek.


Rajtuk kívül meg mindenki kb stabil, hosszabb kapcsolatba, biztos háttérrel, tervezetten lett terhes. A volt osztálytársaim és kollégáim gyerekei csodálatosak, szívesen is nézegetem a képeket róluk, amiket feltesznek.

Én is az összes gyerekemet terveztem (3 van), sose volt olyan, hogy nem védekeztem volna. Én ennyit szerettem volna, ennyit engedhetünk meg anyagilag és mentálisan is (mert az sem elhanyagolható szempont, hiába van pénz, ha az ember nem bírja idegileg).

Úgyhogy én azt látom, hogy felelősen vállalnak inkább gyereket (ez a réteg legalábbis).

2022. ápr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!