Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mely nyilatkozatra van szükség...

Mely nyilatkozatra van szükség útlevél igénylésekor?

Figyelt kérdés
Útlevél igénylését keresem kiskorú gyermek számára, mely pl. PDF formátumban van és le tudom tölteni.

2022. ápr. 6. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazan értem mit keresel...

Kell a régi útlevél, ha van, személyi igazolvány, lakcimkqrtya, mindkét szülő jelenléte vagy a jogerős bírósági ítélet arról, hogy te vagy a gyerek jogi kepviseloje

2022. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Csak online nem tudod elintézni. Be kell menni a kormányablakhoz a gyerekkel (mert lefényképezik őt) és az irataitokkal (személyi, lakcímkártya). Ha nem mindkét szülő megy, akkor aki nem megy, attól meghatalmazást kell vinni, ezt úgy találtam, innen letöltheted: [link] vagy biztosabban előre el kérni csak egy ilyen meghatalmazó papírt, majd újramenni már a gyerekkel. Ha viszont elváltatok és kizárólagos felügyeletet kaptál, akkor elég az erről szóló bírósági végzést vinni, nincs szükség a másik szülő hozzájárulására.
2022. ápr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!