Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Buta vagyok, elvetessem...

Buta vagyok, elvetessem emiatt a babat?

Figyelt kérdés

Semmit nem tudok megjegyezni. Lehet hogy terhes vagyok es mar most felek hogy mi lesz. A vizsgalatokon semmit nem tudok majd megjegyezni. Azt is elfelejtem majd hogy milyen vizsgalatra kell mennem.

Nem tudok tajekozodni a korhazakban, nem tudok semmirol semmit. De a legjobban az zavar hogy buta vagyok sajnos.

Még ha az apuka jonne is velem mindig akkor is gaz hogy nem tudok semmit.

Es a szules utan is nagyon ketsegbe leszek esve amiert ilyen vagyok....

Szedtem memoria javitot de nem segitett

Szerintetek?

24L


2022. ápr. 12. 22:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nagyon sok buta embernek van gyereke es megis megvannak, de en talan nem akarom igy....
2022. ápr. 12. 22:40
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Még csak lehet, hogy terhes vagy. Tesztet csináltál? Lehet csak elfelejtetted, mikor kellene megjönnie:)
2022. ápr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

😂

Emelygek, hanyingerem van, hanyok reggel

2022. ápr. 12. 22:55
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Írj emlékeztetőt, hogy holnap tesztet kell venned és meg kell csinálnod:)
2022. ápr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Kétségkívül nem szerencsés helyzet, de én azzal kezdeném, hogy jártál már orvosnál és ki lett vizsgálva, hogy mi a memóriazavarod oka? Ez szerintem nagyon lényeges lenne, mivel nyilvánvalóan az élet más területen is jelentősen megnehezítheti a dolgod ez az állapot, nem csak a várandósság és gyereknevelés szempontjából. Ha még nem jártál orvosnál, akkor semmiképp se halogasd. Önmagában én nem gondolom, hogy ez ok lenne abortuszra, bár nyilván nem ismerem a feledékenységed mértékét, de ha a párod és családod egyébként támogatna mindenképp megfontolnám, hogy “csak” ezért elvetetném-e a babát (főleg ha amúgy szeretnél a későbbiekben is és esetleg az állapotodban valami miatt nem várható nagy javulás). Orvoshoz járásnál egyébként én annyira nem élném meg kellemetlenül, ha ugyanahhoz jársz és egyébként megbízol benne első alkalommal simán el lehet mondani, hogy neked van egy ilyen problémád, mint orvos szerintem nem lenne tőle helyénvaló, ha emiatt elítélne vagy másképp nézne rád. Az időpontokat stb, fel lehet írni telefonos jegyzetbe emlékeztetővel, vagy noteszba még ott helyben, a leleteken pedig egyébként minden lényeges adat és információ szerepelni fog, amit más vizsgálatoknál esetleg tudnod kell.
2022. ápr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5! Koszonom!

4! Vicceskedj mashol. Koszi

2022. ápr. 12. 23:02
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Én csak annyit látok a kérdésedből, hogy magadat nagyon alábecsülöd, az elvárásokat pedig túl magasnak képzeled.


Érthető, hogy pánikolsz, ha nem is terveztetek babát, ez a helyzet mindenesetre lehetőséget ad arra, hogy bizonyítsd, nem is vagy olyan elveszett, mint gondoltad, bárhogy döntesz is a sorsáról.


A terhesgondozás során az anyukákat terelgetik, minden információt megkapsz papíron is, a kórházban pedig örvendetes, ha nem ismered ki magad, ez csak azt jelenti, hogy nem kellett még sokat látogatnod. Teljesen természetes, normális.


Ami rossz hír, hogy a terhesség alatt termelődő hormonok igen labilissá teszik az érzelmi életet, és a gondolkodás is lelassul tőle. Az anyuka befelé fordul, de ezzel értékes kincsre, önismeretre tesz szert. Jellemzően sikerül felismerned ebben az állapotban a valódi igényeidet, és meglátnod azoknak a személyiségjegyeknek és egyedi testi-lelki tulajdonságoknak megismételhetetlen kombinációját, amitől te te vagy. Ezáltal magabiztosabbá válsz, kevésbé befolyásolhatóvá.


Ezzel a szupererővel ruház fel a terhesség, ami persze szükséges is ahhoz, hogy egy gyereket felnevelj úgy, hogy közben teljesen őszintén azt érezhesd, hogy ennek a babának te vagy a legtökéletesebb anyukája, hogy nálad jobban nem ismeri őt senki, te tudod a legjobban, hogy mire van szüksége. (Ebből a szempontból kicsit talán nehézkesebb is, ha az apuka is veletek marad, neki hosszabb idő ráhangolódni a gyerekre, mint egy anyának, és ők ezért hajlamosak beidegződések, a saját neveltetésük alapján viszonyulni a gyerekükhöz, azt adni, amit ők is kaptak.)


A vizsgálatokra és a szülésre egyébként nem kötelező őt vinned, sokan mennek az anyukájukkal, testvérükkel, barátnővel, bárkivel, aki támogatást tud neked nyújtani.


Lehet, hogy olyan élethelyzetben vagy, hogy ez a terhesség még nagyon korainak tűnik neked, de hidd el, sosem érzi magát rá késznek az ember, még akkor sem, ha nagyon vágyik egyébként egy gyerekre. Folyamatos tanulás a gyereknevelés, hibákat ejtünk, felismerjük, ha van megfelelő önreflexiónk, és változtatunk a viselkedésünkön, ha kell. És ezt mindig a gyerek igényeire szabva. A gyerekből, ha lesz egy elég jó szülője, aki igyekszik, már ennyitől egészséges lelkületű felnőtt válhat. Nem tökéletes, de nem is egy traumákkal teli pakkot fog vinni a pszichológushoz, ha egyszer valamiért elakad az életben és segítséget kér.


Szóval csak el kell döntened, hogy szeretnéd-e ezt. Foglalkoztál-e a kérdés racionális oldalával, a lehetőségeiddel? Egyedül/apukával neveled-e? Lesznek-e támogatók, ha egyedülálló anya lennél, lelkileg és praktikus dolgokban, mint lakhatás? Mik voltak a terveid a jövőre nézve?


Az ehhez hasonló kérdéseket jó lenne tisztázni, mielőtt bármibe belevágsz, ahogy a félelmeidről is beszélgethetnél egy segítővel.


A FB-on van egy csoport "Édesanyák szakértői csoport", ahol érdemes lehet kutakodnod, kiírhatsz kérdéseket bármilyen személyes témában, akár az aggályaiddal kapcsolatban. Elgondolkodtató válaszokat kapsz szakemberektől ingyen, amelyek rávezetnek a számodra legmegfelelőbb megoldásra, ítélkezés nélkül.

2022. ápr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes. Ismerek egy anyukát, dolgos, jóravaló, nem maunikasós, de nem a legelesebb kés a fiókban. Egyedülálló. Mondja is, hogy ő nagyon egyszerű, nem okos, a lánya mégis a szorgalmát örökölte és mellette viszont van esze. A kislány is szerény de igen jótanuloló az osztályban.



Adhd s is lehetsz, nem feltétlenül vagy buta. Ha csak feledékeny vagy, az nem butaság hanem szetszortsag. Szerintem is brutális önbizalom hiányod van és inkább kivizsgáltatnám magam a helyedben, meg kellene jobban vizsgálni hogy az élet más területein hogy boldogulsz.


Egy felelőtlen anya rosszabb mint egy nem okos de szeretetet és gondoskodást adó szülő

2022. ápr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A helyesírásod máris jobb, mint az itt kérdést feltevôk 60%-ának, szóval annyira azért nem lehetsz buta.
2022. ápr. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak szétszórt vagy nem buta. Mellesleg egy igazán buta ember sosem fogja beismerni hogy ő az, pont az ellenkezőjét állítja. Egy okos ember felismeri és beismeri ha valamit nem tud. Szóval nem hiszem hogy olyan buta lennél, max ezt tömték a feledékenységed miatt a fejedbe.
2022. ápr. 13. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!