Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek furcsa ha az első...

Szerintetek furcsa ha az első fiúgyermeknek görög eredetű neve van, míg a másodiknak ősmagyar?

Figyelt kérdés

Az első fiunk Gergely.

A születendő babánkat pedig Zalánnak szeretnénk keresztelni. :)

(Amúgy a Zalán állítólag török-magyar eredetű, de mindenki ősmagyarként tartja számon.)


2022. ápr. 18. 01:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen mindegy, ha az tetszik.
2022. ápr. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem itt nincs akkora különbség, hiszen a Gergely név egy magyarosított görög név, a Zalán sem a tipikus egy szótagú ősi név.

Más lenne a helyzet pl. ha az Agamemnon és a Vajk lenne párban.

2022. ápr. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
18%
Ne haragudj, de szerintem ez elég furcsán hangzik. Jobb társaságban tutira ferde szemmel néznének rátok, sőt egyes rosszabb társaságokban is.
2022. ápr. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Ez a két név abszolút nem üt el egymástól.
2022. ápr. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam róla, hogy a Gergely milyen eredetű... Mindkettő egy normális, szép név, szerintem ennél jobban senki nem fogja pedzegetni. Nem arról van szó, hogy az egyik Ulászló, a másik meg Dzsásztin, az egy furcsa páros lenne, ez nem az.
2022. ápr. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Általában szerintem ha valaki meghall ilyen "átlagos" neveket, nem azon fog egyből gondolkodni, hogy milyen eredetű hanem hogy amúgy milyen. Szerintem A Gergely tök egyszerű mellé Zalán se túl extrém és jól össze illenek. Úgy válassz, hogy melyik tetszik ne úgy hogy eredetileg mennyire passzolnak. Senki nem fog ezen nagyon morfondírozni.

3-as válaszoló ezek azért szebb nevek mint a Dzsasztin és társai, szerintem annyira nem feltűnőek hogy ferde szemmel tekintsenek rá.

2022. ápr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Gergely fiam van ès nem tudtam, hogy görög eredetű..


Inkább csak annyi, hogy rengeteg Zalàn gyerek van, mert nèpszerű nèv most.

Egyèbként semmi gond a pàrosítással

2022. ápr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs gond a párossal, nem ütnek el. Mindkettő normális, szép név.
2022. ápr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem annyira eltérő. A fő kérdést látva gondoltam valami Alexander és Szovát jellegű nevek lesznek, na az durva eltérés lenne, de így... Mindkettő átlagos név, azt senki se figyeli (vagy tudja), hogy pontosan milyen eredetű.
2022. ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is Gergely, ha a második babám is fiú lett volna ő is egy ősmagyar nevet kapott volna. Szerintem a Gergely Zalán párosítás jó.
2022. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!