Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma a baj velük? Többször...

Ma a baj velük? Többször olvastam már, hogy valaki/k utálják a magyar/ősmagyar neveket. Aki így érez, az miért nem szereti ezeket a neveket?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 22:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

Én mondjuk nem utálom,de az a baj velük,hoyg az egyik részük vicces/fura/nem hangzik jó, a maradék ami meg szép is jó is az nagyon felkapott és túl sok van belőle.

Részemről ennyi.

2011. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nem azzal van a gondom, hogy ősmagyarok, hanem hogy szimplán nem tetszenek, kivéve talán a Nimródot. De a Csege, Koppány, Lél, Lehel stb. szerintem egyáltalán nem hangzanak szépen.
2011. júl. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem-a mi gyerekeinknek is régi magyar neve van-,de úgy vettem észre,sokan azért ódzkodnak tőle,mert azt hiszik,aki ilyen nevet ad a gyerekének,az csakis politikai/ideológiai megfontolásból teszi.Hogy én már hányszor kaptam meg,h vérszittya vagyok...:DDD

Mások pedig úgy gondolják,a gyerekük majd külföldön fog élni és dolgozni,és attól félnek,egy nehezen kimondható név a hátrányukra válhat.Ezzel kapcsolatban én úgy gondolom,ha majd a gyerekem külföldön akar dolgozni,akkor remélem nem a neve kimondhatósága lesz a legnagyobb erénye a munkáltatója szemében,hanem a hozzáértése...:))

2011. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%
Számomra furcsák, idegen a hangzásuk, nm populárisak, és bizony némi politikai-ideológiai tartalmat is pedzegetnek... persze akinek ez tetszik, adja ezt a nevet a gyerekének, de én tuti nem fogom!
2011. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az én gyermekeim ősmagyar nevet kaptak, de nem politikai/ideológiai megfontolásból,hanem azért, mert magyarok vagyunk. Nem szélsőségesek, szimplán, egyszerűen csak magyarok.

Mi is hallottuk már vissza hogy mennyi szebb név létezik, meg hogy biztos rasszisták vagyunk (a mai napig nem értem, hogy sikerült erre a következtetésre jutni a gyerekek nevéből).

Nekem is vannak olyan nevek, amik nem tetszenek, de nem mondom rájuk azt, hogy utálom őket, meg hogy szörnyűek. Nekem nem tetszik és kész.

2011. júl. 27. 23:14
 6/23 ava87 ***** válasza:
83%

Kérdező, az a helyzet, hogy ez az ősmagyar névadás általában szélsőjobboldali nézeteket valló szülők által kedvelt. Még ha ti nem is vagytok ilyenek, ezt fogják többségében gondolni. Mint ahogy ha valaki Dzsesszikának vagy Andzselónak nevezi a gyerekét, akkor azt fogják gondolni, hogy cigányok. De lehetne még ilyeneket említeni. Simán meglehet, hogy valaki nem azért ad ilyen nevet a gyerekének, mert ez vagy az, csak szimplán tetszik, de most őszintén megmondom, ha valaki azt mondja, hogy a fiát Turulnak hívják, vagy a lányát Ünőkének, vagy valami hasonlónak, akkor nekem is ez jut eszembe. De mondhatnám azt is, hogy Hunor, Kerecsen, stb., szóval ne ragadjunk le annál, hogy mit írtam példának.

A névadás már csak ilyen dolog, nem csak és kizárólag a személyes ízlést tükrözi, hanem ezzel együtt általában más dolgokat is.

2011. júl. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
44%
A politikai-ideológiai szemléletben lehet valami.Én is úgy látom a környezetemben, hogy azok adnak ilyen nevet, akik így gondolják. Hasonlóképpen gondolom egyébként én is. Mondjuk nem ragaszkodtam az ősmagyarhoz,de magyar nevet kapott a gyermekünk. És jobban is tetszik mint a Kevin meg a Rikárdó és sorolhatnám.Ami sajnos egyre elterjedtebb lesz. Nem csak az aluliskolázottak körében!!!De ha magyarok vagyunk miért adnánk angol, amerikai, latin-amerikai meg ki tudja milyen neveket... Egyébként van akinek azért nem tetszik , mert azt hiszi, mások ezzel a nagyon különleges névvel akarnak kitűnni. Bár meg kell mondani, most néztem újfent gyerkőc neveket és Nyestétől meg a Galambtól kiakadtam.
2011. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

Kislányunk Kincső Napsugár, mindkettő magyar név, bár nagyon távol állok a politikától, különösen a szélsőségektől.

Mondjuk Enéh vagy Villő tuti nem lett volna, "csak azért" mert magyar név...

2011. júl. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Mi több okból is


1. nem tetszik sok, ami me tetszene lassan minden gyereknek az a neve...


2. mivel lehetetlen magyarországon az élet, rég tervezzük, hogy nem itt megyünk nyugdijba, és külföldön fognak a gyermekeink iskolába járni, egy Csengét vagy Kincsőt nem tudom, hogy neveznének kint , vagy egy Zsombort akár

De sorolhatnám ide a Koppányt is, lehet ott néznének hülyének...


3. nekem is és a férjemnek is ha nem is ősi, de magyar eredetű nevünk van és minketten utáljuk :-(

2011. júl. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert erőltetett nevek, előszedték süllyesztőből és leginkább azért adják a szülők, mert kifelé eazt akarják mutatni, hogy ők "hű de milyen nagy magyarok"


Most sokan divatból magyarkodnak, sajnos.-((

2011. júl. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!