Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért számít rendkívüli...

Miért számít rendkívüli mértékben tabu témának, ha valaki megbánja, hogy gyermeket vállalt?

Figyelt kérdés
Egy nehéz, komoly témának tartom az "I regret having having children!", tehát "Megbántam hogy gyermeket vállaltam!" szituációt. Úgy gondolom, hogy sokan érzik ezt a szívük mélyén, de nem mernek beszélni róla. Egy titkos dolognak számít. Szeretném megkérdezni, mi az oka ennek? Miért érezhet valaki így a lelkében? És miért számít a mai napig egy nagy tabunak ez a téma?

2022. ápr. 23. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Mi nem érthető ezen? A gyerekvállalás szar. Mi mást lehetne, mint megbánni? Egyet tehetsz: előre gondolkozol és nem szülsz.
2022. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Én ugyan nem bántam meg, de el tudom képzelni, hogy valakinek problémád gyereket dobott a gép egy eleve szar kapcsolatba, az bánhatja mint a fene.

Viszont mivel a nők nők, a friss anyák meg a beszűkültség miatt még ingerszegény környezetben is vannak, undorító rohadékként viselkednek egymással, kikezdenek még azért is, ha szerintük rosszul veszed a levegőt. Akkor egy ilyen nagy dologért biztos, hogy keresztrefeszítés jár. Az meg nem hiányzik senkinek, így nem beszél róla. Itt is meg lehet nézni a sok frusztrált szörnyeteget pl. Meg Facebook csoportokban. Na, ezért tabu téma, és ezért nem mer már lassan segítséget kérni senki.

2022. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Nézd, manapság lehet védekezni a gyermekszületés ellen. Lehet tudatosan, anyagilag/karrierileg felkészülve gyereket vállalni. A csapból is az folyik, hogy milyen nehéz/sz*r sokak szerint a gyereknevelés, milyen problémák lesznek, mivel fog járni. Az embernek nem a saját gyereke az első, akivel találkozik az életben, elvileg látja, milyen egy gyerek. Lassan másról sincs szó. Már társadalmi elvárás sincs, hogy gyerekeket kéne szülni.


Aki ma, ilyen körülmények között nem tudja felmérni és felvállalni maga előtt, hogy inkább nem akar gyereket, az tényleg bújjon is el inkább. Amúgy se tudja visszacsinálni.

2022. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg egyáltalán nem gyakori, hogy valaki megbánja a gyerekvállalást. Ezt csak a frusztrált gyerektelenek gondolják, akik valójában nem önszántukból nem szülnek, hanem azért, mert nem kellenek senkinek.
2022. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Az angol elnevezést nem értem minek írtad. Itt is rengeteg kérdés van ezzel kapcsolatban szóval szerintem nem tabu egyáltalán.
2022. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

Én nem ertem,hogy lehet megbánni!

Nem értem,pedig mint kiderült,rossz embernek szültem,a nagynak voltak eü.gondjai,de soha egy pillanatra nem bántam meg őket,sőt a legnagyobb ajándékként tekintek rájuk. Ők a családom akik szeretnek,akiket szeretek.

2022. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem leginkább azért, mert nem nagyon tud vele mit csinálni. Tehát ha pár héten belül örökbe adná, még úgy ahogy "meg lehet úszni" a társadalmi megvetést és társaik, főleg ha körít hozzá valami szívhez szóló akár kamu történetet, a gyerek is elég hamar újra szülőkhöz kerülne és pont.

De egy pár évessel már más a helyzet. Ott ő már aktívan része volt az életüknek, már adott minden. Még ha a társadalom vastagon le is tojná ezt a kérdést, akkor se csattoghatsz csak úgy be vele valahova, hogy köszönöm mégse kell. Illetve hát lehet így is, de ehhez sokaknak azért nincs gyomra. Így meg lényegében tök fölöslegesen vallja be ha így is érez, mert segítség vagy megoldás nem lesz, és ráadásul még meg is vetik. Én nem csodálom, hogy titkolják, semmit nem nyernek az ellenkezőjével.

2022. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

"Szerintem meg egyáltalán nem gyakori, hogy valaki megbánja a gyerekvállalást. Ezt csak a frusztrált gyerektelenek gondolják, akik valójában nem önszántukból nem szülnek, hanem azért, mert nem kellenek senkinek."


Nem hát, láthatóan te is megbántad :) Sajnos nem úgy muzsikál Pistike, ahogy szeretted volna, nem tudtad vele megfogni a pasidat. De ciki :)

Sosem fogod átélni, milyen az, amikor egy férfi azért van veled, mert szeret, és nem azért, mert "jaj Józska, én szedtem a fogamzásgátlót (ja, minden 3. napon) de VÉLETLENÜL terhes lettem".

Szánalmas :)

2022. ápr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
5. ráadásul rosszul is írta 🤦🏼‍♀️😂
2022. ápr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem azért mert mit csinálsz vele? Ő nem kérte, hogy megszülessen, te vállaltad, kitörölni nem tudod. Szerintem amúgy a gyerekvállast bánják meg, de s gyereket nem. Őt nagyon szeretik, foglalkoznak vele és a veszteségébe bele halnának, de maga a gyerekvállalás nem nekik való.


1. Ez az a rosszindulatú fajta gyerekmentesek fejében él. A legtöbben imádjuk a gyerekünket és nem bántuk meg a gyerekvállalást. Tudom, nem fogod elhinni, nem is izgat.

2022. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!