Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereket vállalni jogsi nélkül?

Gyereket vállalni jogsi nélkül?

Figyelt kérdés
Hülyén hangozhat a kérdés, de kicsit aggódom emiatt. Elkezdtem a jogsit, de egyéb okok miatt nem tudtam sajnos befejezni. Lassan eljön a családalapítás ideje nálunk, és érdekelne mennyivel nehezebb az élet ha nincs jogsim? Páromnak van, autó is van, de ugye ő dolgozik napközben. Tudom, nem egy nagyvilági probléma, de biztos sok mindenben megnehezíti a mindennapi teendőket amíg pici a baba. (Meg később is, oviba hordás, stb..) Akinek nincs, mindent meg tud oldani ami szükséges?

2022. ápr. 27. 10:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%

Sok mindentől függ, pl hogy merrefelé laktok.

Édesanyámnak sosem volt jogsija, de mivel mi megyeszékhelyen éltünk, ott nőttem fel, így jóformán minden simán gyalog távolságra volt, ami pedig nem, arra ott a tömegközlekedés.


Jelenleg községben élek, itt a legközelebbi multi is 10 km... itt meg lennék konkrétan halva szerintem jogsi és kocsi nélkül..

2022. ápr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ, milyen a környék. Nekem 10 és 12 évesek, és még csak most tanulok vezetni. Eddig remekül elvoltam nélküle, minden 5 perc sétára van tőlünk, a munkahelyemre meg simán mentem tömegközlekedéssel, amíg nem itthonról dolgoztam. Sőt szerintem még jót is tett nekik, hogy nem voltak mindenhova autóval cipelve, 3 évesen már nagyobb távokat képesek voltak legyalogolni, és ez sok szempontból előnyükre vált.

De ha mondjuk egy kis faluban élsz, ahonnan körülményes kocsi nélkül bármit elintézni, akkor fontos lehet a jogsi.

2022. ápr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%

Ja és azt kifelejtettem, hogy nálunk tömegközlekedés sincs! :D

Ahol fel lehet szállni a távolsági (!) buszra, az is majdnem egy óra séta 😃

2022. ápr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Igen, lehet bele kellett volna írnom ezt is. Budapest melletti kisebb városban élünk.
2022. ápr. 27. 10:26
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ha van jogsid, de autód is lesz hozzá? Vagy párod nem azzal jár dolgozni?

Nekem pl. nem nagyon kellett, mert gyalog járunk mindenhová. Ha vizsgálatra kellett vinni a gyereket, párom vett ki szabit, ez mondjuk éves szinten 2 alkalom. Jó, ha van jogsi, de szinten is kell tartani a tudást, mert elfelejted. Ha nektek ovi, iskola nem elérhető gyalog, akkor legyen jogsi.

2022. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%

Anyának se volt,nincs a mai napig. Buszoztunk, munkahely mellett volt az ovi,mindent meg tudtunk oldani így is.

Jó ha van jogsi,autó, de a nélkul is lehet élni.

2022. ápr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%
pont azért rohad le a tömegközlekedés mert mindenki autóval megy mindehova.
2022. ápr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%
Nézd meg hol az ovi, esetleg bölcsi és a védőnő, gyerekdoki rendelése. Nálunk az ovi 200 méterre van, a bölcsi viszont 1 km-re, nem is járt oda. 200 méterre szerintem senki nem ül kocsiba, úgyhogy nem igazán kell a kocsi. Persze a bevásárláshoz igen, de azt hétvégén intézzük a férjemmel, vagy néha én gurulós bevásárlokocsival, az sem egy rossz megoldás. Kisvárosban el tudom képzelni, hogy minden közel van és nem kell autó. Amíg csak sétálni viszed babakocsival akkor sem kell kocsi. Nálunk a legnagyobb táv a művelődési ház ott van táncora, ilyenek, az 3 megálló busszal, pár perc alatt ott vagyunk. Mondjuk olyan van, hogy a másik műv. ház az legalább fél, hnegyed órára van, oda nem viszem el, pedig ott jobbak a tanfolyamok, de azért ez nem akkora probléma. Azért ha tudod majd később érdemes jogsit csinálni, de szerintem amíg kicsi és ha közel az ovi, nem kell vezetni.
2022. ápr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%

Igaz nekem 10 éve van jogsim, autom.


Megyeszékhelyen laktunk, ott nem lett volna gond nélküle. Max 1 átszállással, 1 orán belül barhova eljutottam.


Viszont mire terhes lettem az elsővel, egy kis faluba költöztünk, 25km-re a megyeszékhelytől. Tömegközlekedés 2 óránként vonat, ami a megyeszékhely szélén lévő vasutra megy, igy onnan még buszozni. Buszunk napi 4db.

Tavaly nyáron nem volt autóm, terhes voltam a kicsivel, kb lehetetlen lett volna megoldanom autó nélkül az akkor 2 és fél évesemmel.

Az, hogy itthonról a kórhazba bejussak, fél ora vonat, majd várni az átszállásra, onnan busszal még 20 perc és 10perc séta. 1x mentünk igy, 2 óra alatt értünk be. Soha többet. Inkább kölcsönkértem anyáék egyik kocsiját (mert férjem meg a sajatjaval járt dolgozni, nem tudott mindig otthon maradni). Vagy pl egy bevásárlás, na az 15perc a következő városig autóval.


De ahogy irod, varoaban éltek. Mérlegeld, milyen a tömegközlekedés. Ha élhető, simán le lehet élni autó nélkül is.

2022. ápr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
88%

Vidéki megyeszékhelyen élünk.

2 gyerekünk van, feleségemnek nincs jogsija. És még csak azt se mondhatom, hogy lelkes tömegközlekedő. Nekem (apa) van, és persze van autónk is.


Röviden: meg lehet oldani. Se nekem, se neki nem volt különösebb problémánk ebből.


Most kezdünk oda jutni, hogy az első gyerekünket lassan tanítgatjuk, hogyan közlekedjen egyedül iskolába, szóval innen csak könnyebb lesz.

2022. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!