Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek, aki ki akar...

Szerintetek, aki ki akar kapcsolódni, szeretne eltölteni egy csendes hétvégét a kisbaba nélkül, az rossz szülő akinek nem azabad gyereket vállalnia?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy kérdésnél ezt a választ, és eléggé felháborított! Nekem is van gyerekem, tudom, milyen nehéz néha!

2013. ápr. 29. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Ne idegeskedj, kedves kérdező...:)


Az a válaszadó is gondolom tipikus ősanya, akinek a gyereke még 10 évesen sem tudja kitörölni a saját seggét, mert anyuka mindig kinyalta helyette, és fél a sötétben is aludni, mert egyedül még életében nem lehetett egyszer egy percre sem...


A gyereknek és a szülőknek egyaránt jót tesz a külön nyaralás néha. A környezetváltozás, lazítás, egyedüllét, a gyerek részéről önállósodáshoz való hozzászokás, annak megszokása, hogy a szülő nincs mindig mellette.

2013. ápr. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Ez butaság attól mert valaki anya apa lett még nem azt jelenti hogy robot is akinek egész életében éjjel nappal a gyerekei mellett kell legyen. Egy szülőnek is jár a kikapcsolodás a lazítás, vagy előbb útobb be diliznének.
2013. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Ne olvass itt ilyen kérdéseket :)

Én elmentem két 4 hónapos mellett egy hétvégére, majd 11 hósak voltak mikor elmentünk a Balcsira kettesben. Azóta is megyünk minden évben (6 évesek), szerencsére ingyen hozzájutunk, rokonoké. Ennyit kell kettesben is legyünk. 1-4 havonta (mikor hogy jön össze, de nagyobb kihagyás még nem volt) pedig hétvégézünk egyet.

Engem őszintén szólva hidegen hagy ki mit mond. Mindenki élje úgy az életét ahogy szeretné. A lényeg hogy a házaspár véleménye megegyezzen!!!

2013. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Szóval a Balatonra egy hétre szoktunk menni, egy hetes távolmaradást akartam kifejezni vele.
2013. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a kikapcsolódás mindenkinek más. A férjem egész nap dolgozik és neki az a kikapcsolódás amikor hazajön és nyugi van, viszont feltöltődni velünk tud. Én a lányunkkal teljes mértékben ki tudok kapcsolódni, viszont feltöltődni csak egyedül tudok. És nem érzem magam emiatt rossz szülőnek, hogy heti egyszer pár órára egyedül vagyok. Mert ha ez nem így lenne, akkor tiszta ideg lennék és türelmetlen. Akkor viszont tuti rossz anya lennék.
2013. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Ha lenne akire rábízhatnám nyugodt szívvel a gyermekeimet én is mennék 2-ben a férjemmel. De nincs.. így fektetés után kapcsolódunk ki .. :D
2013. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

igen, ez olyan megválaszolhatatlan kérdés :)

mert mikor itthon voltam napi 24 órában a gyerekkel, vágytam volna 1-1 éjszakára amikor nem kell felkelnem, sokáig alhatok, nem félálomban töltöm, esetleg a férjemmel kettesben megenni egy vacsorát úgy, hogy mindkét kezemet használom :D

most dolgozom, gyerek oviban, most már arra vágyom, hogy legyen egy hét szabim ami csak a gyerekre fordítok és kitakarítok rendesen, nem csak összecsapom a lakást :)

szóval változik az érzés :)


amúgy én irigylem aki megteheti, nekünk nem volt segítségünk, mi még soha nem voltunk a férjemmel kettesben nappal sehol (olyan volt talán 3x, hogy este mikor elaludt vigyázott rá apukám míg bevásároltunk :/)

2013. ápr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó kettő válaszadó aranyos, és őszinte :) Köszönet érte.

Csak azért, mert akik ezért lecseszik a kérdezőt, azoknak általában lehetőségük sincs, így sokszor gyártanak egy elméletet, hogy igazolják azt, hogy ők miért nem mennek soha sehova. Miközben irigyek, mert más megteheti, van rá pénz, van aki vigyáz a gyerekre, ezért a saját frusztrációjukat azon élik ki, aki megteheti.

2013. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

3as vagyok. Igaz, ha nem lenne segítségünk akkor nem tudnánk megtenni. Szerencsénk van anyósommal, közel lakik "gyerekb.zi", ezt ő mondta magára, nem én :D Minden kisgyerekért odavan, az unokáiért meg pláne. Apósom szintén ilyen a mieinkkel, pedig belőle aztán ki nem néztem volna. Nem az a közvetlen típus még velem sem, sőt a saját fiával sem, de ha a gyerekeink közelében van átszellemül. Szóval szerencsénk van velük.

Mivel ikreink vannak nagyon-nagyon jól jött az elején anyósom segítsége, sokat jött át, így a kicsik is meg voltak szokva. 4 hónaposak voltak mikor házassági évfordulónk volt, ennek ürügyén mentünk el hétvégézni, pont anyósom mondta, hogy menjünk, aludjunk vagy amit akartunk :)

2013. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
10%
Kedves Mindenki, én azt gondolom három éves koráig kb ne hagyjuk másra éjszakákat. Du.az más 1-2 óra néha kell is. Később már aki megteheti és a gyerek is szívesen van pl mamával akkor ok. Én nem vagyok ősanya típus, de nem bírom másra hagyni, lehet csak egy hétvége lenne, de nekem ez nem megy. De mindenki döntse el maga.
2013. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!